Logo General Fresh
General Fresh 8 października 2019 4 min czytania
W domu

Jesienne porządki w domu w kilku krokach

shutterstock 1504834133 6525

Jesień to pora roku, która kojarzy się ze zmianami. Kiedy z drzew spadają liście, a chłodne powietrze zmusza nas do noszenia płaszczy, to znak, że pora wprowadzić zmiany również do domu. Chodzi oczywiście o porządki. Jeśli przeprowadzisz je dobrze, przez całą jesień będziesz sprzątać naprawdę niewiele, a święta wcale cię nie zaskoczą. Przedstawiamy jesienne porządki w kilku krokach!

Jesienne porządki – jak się za nie zabrać?

Zanim sięgniesz po środki czystości, zadbaj o to, aby jesienne porządki nie zamieniły się w koszmar. Jeśli chcesz wysprzątać cały dom, dokładnie to zaplanuj. Ustal, które pomieszczenia są priorytetowe, a które możesz zostawić na później lub nawet na drugi dzień. Wbrew pozorom jesiennych porządków nie trzeba przeprowadzać za jednym zamachem. Jeśli tak ci wygodniej, przeznacz na sprzątanie kilka dni. Możesz też rozłożyć obowiązki tak, aby każdego dnia robić coś innego, ale przez krótki okres. Nie zapomnij też o pomocnikach! Jesienne porządki najłatwiej jest przeprowadzać wspólnie.

Jesienne porządki w kilku krokach

Krok 1 – Mycie okien
Jesienne porządki należy zacząć od umycia okien. Jest to bowiem ostatni dzwonek na zadbanie o nie. Kiedy temperatury spadną poniżej zera, nie będzie to już takie proste! Najpierw wyczyść ramę okna, a dopiero potem szybę. Pamiętaj, aby do szyby użyć płynu, który nie zostawia smug. Jesienią, gdy za oknem jest szaro, wszystkie smugi i zabrudzenia są dwa razy bardziej widoczne! Do mycia okien polecamy zatem płyn General Fresh. Jego prosta formuła z dodatkiem octu jest gwarancją sukcesu. 

Krok 2 – Kurze
Następnym krokiem jest wytarcie kurzy w każdym pomieszczeniu. Nie omijaj miejsc za szafkami czy karniszy – jesienne porządki powinny być dokładne. Im mniej kurzu w okresie grzewczym, tym większa ulga dla naszego gardła. Jeśli zależy ci na czasie, meble możesz wyczyścić chusteczkami czyszczącymi General Fresh. To najszybszy sposób na pozbycie się kurzu i zabrudzeń. Na tym etapie odłóż też wszystkie rzeczy na swoje miejsce i zmień pościel.

Krok 3 – Podłoga
Krokiem trzecim jesiennych porządków jest umycie i pielęgnacja podłogi. Po lecie, w trakcie którego chodziliśmy boso, wymaga ona odpowiedniego czyszczenia i przygotowania na nowy sezon. W tym celu możesz użyć uniwersalnego płynu do podłóg General Fresh. Pamiętaj, żeby przed myciem podłogi dokładnie ją odkurzyć.

Krok 4 – Porządki w szafie
Jesienne porządki w domu to także porządki w szafie. Pora na schowanie letnich ubrań i butów. Na wierzch należy wyjąć cieplejsze swetry, kurtki i czapki. Przy okazji warto zrobić porządki w całej garderobie. Podziel ubrania na te, które nosisz często, rzadko i wcale. Ostatnią grupę dokładnie przejrzyj i, jeśli masz takie możliwości, oddaj komuś lub sprzedaj.

Krok 5 – Aranżacja
Do jesiennych porządków zaliczamy także aranżację wnętrz. Latem z pewnością w twoim domu pojawiły się jaskrawe barwy i typowo wakacyjne dodatki. Teraz trzeba je schować i zastąpić jesiennymi akcentami. Dobrym pomysłem są poduszki w ciepłych kolorach, koce rozłożone na meblach i świeczki o jesiennych zapachach (cynamon, świerk, pomarańcza, wanilia). Możesz też kupić odświeżacz powietrza, którego woń kojarzy się z jesienią, np. Arola kardamon i drzewo sandałowe.

To może Cię zainteresować

balkon zima
W domu
Zima to nie tylko czas, kiedy przyroda zapada w zimowy sen. To wyzwanie dla wielu roślin balkonowych...
Logo General Fresh
General Fresh
19 grudnia 2023 4 min czytania
porzadki swiateczne201
W domu
Święta Bożego narodzenia to szczególny czas, kiedy spotykamy się z naszymi bliskimi i celebrujemy...
Logo General Fresh
General Fresh
10 listopada 2023 5 min czytania
domusprzatania
W domu
Widok bałaganu w domu przytłacza Cię? Nie wiesz, od czego zacząć? To znak, że ten artykuł jest dla...
Logo General Fresh
General Fresh
27 lipca 2023 5 min czytania
buty
W domu
Otwierasz szafkę na buty i od razu chcesz ją zamknąć? Chyba każdy z nas spotkał się z takim problem.em...
Logo General Fresh
General Fresh
17 lipca 2023 5 min czytania