Logo General Fresh
General Fresh 8 października 2019 4 min czytania
W domu

Jesienne porządki w domu w kilku krokach

shutterstock 1504834133 6525

Jesień to pora roku, która kojarzy się ze zmianami. Kiedy z drzew spadają liście, a chłodne powietrze zmusza nas do noszenia płaszczy, to znak, że pora wprowadzić zmiany również do domu. Chodzi oczywiście o porządki. Jeśli przeprowadzisz je dobrze, przez całą jesień będziesz sprzątać naprawdę niewiele, a święta wcale cię nie zaskoczą. Przedstawiamy jesienne porządki w kilku krokach!

Jesienne porządki – jak się za nie zabrać?

Zanim sięgniesz po środki czystości, zadbaj o to, aby jesienne porządki nie zamieniły się w koszmar. Jeśli chcesz wysprzątać cały dom, dokładnie to zaplanuj. Ustal, które pomieszczenia są priorytetowe, a które możesz zostawić na później lub nawet na drugi dzień. Wbrew pozorom jesiennych porządków nie trzeba przeprowadzać za jednym zamachem. Jeśli tak ci wygodniej, przeznacz na sprzątanie kilka dni. Możesz też rozłożyć obowiązki tak, aby każdego dnia robić coś innego, ale przez krótki okres. Nie zapomnij też o pomocnikach! Jesienne porządki najłatwiej jest przeprowadzać wspólnie.

Jesienne porządki w kilku krokach

Krok 1 – Mycie okien
Jesienne porządki należy zacząć od umycia okien. Jest to bowiem ostatni dzwonek na zadbanie o nie. Kiedy temperatury spadną poniżej zera, nie będzie to już takie proste! Najpierw wyczyść ramę okna, a dopiero potem szybę. Pamiętaj, aby do szyby użyć płynu, który nie zostawia smug. Jesienią, gdy za oknem jest szaro, wszystkie smugi i zabrudzenia są dwa razy bardziej widoczne! Do mycia okien polecamy zatem płyn General Fresh. Jego prosta formuła z dodatkiem octu jest gwarancją sukcesu. 

Krok 2 – Kurze
Następnym krokiem jest wytarcie kurzy w każdym pomieszczeniu. Nie omijaj miejsc za szafkami czy karniszy – jesienne porządki powinny być dokładne. Im mniej kurzu w okresie grzewczym, tym większa ulga dla naszego gardła. Jeśli zależy ci na czasie, meble możesz wyczyścić chusteczkami czyszczącymi General Fresh. To najszybszy sposób na pozbycie się kurzu i zabrudzeń. Na tym etapie odłóż też wszystkie rzeczy na swoje miejsce i zmień pościel.

Krok 3 – Podłoga
Krokiem trzecim jesiennych porządków jest umycie i pielęgnacja podłogi. Po lecie, w trakcie którego chodziliśmy boso, wymaga ona odpowiedniego czyszczenia i przygotowania na nowy sezon. W tym celu możesz użyć uniwersalnego płynu do podłóg General Fresh. Pamiętaj, żeby przed myciem podłogi dokładnie ją odkurzyć.

Krok 4 – Porządki w szafie
Jesienne porządki w domu to także porządki w szafie. Pora na schowanie letnich ubrań i butów. Na wierzch należy wyjąć cieplejsze swetry, kurtki i czapki. Przy okazji warto zrobić porządki w całej garderobie. Podziel ubrania na te, które nosisz często, rzadko i wcale. Ostatnią grupę dokładnie przejrzyj i, jeśli masz takie możliwości, oddaj komuś lub sprzedaj.

Krok 5 – Aranżacja
Do jesiennych porządków zaliczamy także aranżację wnętrz. Latem z pewnością w twoim domu pojawiły się jaskrawe barwy i typowo wakacyjne dodatki. Teraz trzeba je schować i zastąpić jesiennymi akcentami. Dobrym pomysłem są poduszki w ciepłych kolorach, koce rozłożone na meblach i świeczki o jesiennych zapachach (cynamon, świerk, pomarańcza, wanilia). Możesz też kupić odświeżacz powietrza, którego woń kojarzy się z jesienią, np. Arola kardamon i drzewo sandałowe.

To może Cię zainteresować

pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 4 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels tima miroshnichenko 6195955 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele czasu spędzasz na kanapie? To ona jest świadkiem wielu rodzinnych...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels pixabay 38325 1
W domu
Zachowanie czystości w domu to podstawa sprawnego, bezpiecznego i schludnego funkcjonowania wszystkich...
Logo General Fresh
General Fresh
12 kwietnia 2024 5 min czytania