26 Listopada 2020

Kamień w muszli – jak usunąć go raz na zawsze?

Osadzający się kamień w muszli to problem, który zna każdy. Mało kto potrafi jednak powiedzieć, jak się z nim uporać raz na zawsze. Przygotowaliśmy więc instrukcję, z której dowiesz się, jak usunąć kamień z WC. Wystarczą tylko 4 produkty i odrobina systematyczności! 

Jak raz na zawsze usunąć kamień z muszli? 

Na początek warto podkreślić, że kamień w muszli to wróg, którego nie da się wyeliminować całkowicie. Oznacza to, że możemy go usunąć, ale po jakimś czasie osad z kamienia i tak pojawi się w toalecie. To naturalne i nie należy panikować. 

Niemniej, istnieją sposoby, dzięki którym usuniemy kamień z muszli i jednocześnie zapobiegniemy jego osadzaniu się. Problem będzie wtedy dużo mniej uciążliwy, a być może nawet niezauważalny. Jak to zrobić? Należy zaopatrzyć się w 4 produkty i systematycznie ich używać. 

Płyn do WC – to uniwersalny płyn, za pomocą którego wyczyścisz i zdezynfekujesz muszlę bez szorowania. Należy go rozprowadzić po muszli i zostawić na kilka, kilkanaście minut (zależnie od zaleceń na opakowaniu). Dobry płyn do WC zabije zarazki oraz usunie kamień i rdzę. Można również wybrać środek w formie żelu. 

Zawieszka / kostka do WC Five Force – to zawieszka, która składa się aż z 5 kostek zawierających nowoczesną kompozycję środków czyszczących i chroniących. Zapobiega osadzaniu się kamienia. 

Punktowy żel do WC Disc Frorce – estetyczny krążek, który nalepia się na muszlę specjalnym aplikatorem. Doskonale uzupełnia się z działaniem Five Force. Czyści, odświeża i chroni. 

Ochronny olejek do WC – to wyjątkowo silny i skuteczny produkt stworzony z myślą o zapobieganiu osadzeniu się kamienia. Chroni toaletę w 99,9%, tworząc na powierzchni muszli specjalną warstwę ochronną. 

Stosując wszystkie te 4 środki, zapomnisz o problemie kamienia w WC. Pamiętaj tylko, aby używać ich w odpowiedniej kolejności. Płynu używaj raz w tygodniu, a następnie nakładaj olejek ochrony (olejek utrzymuje się do 7 dni!). Dopiero potem załóż zawieszkę i krążek. Oba te elementy wymieniaj, gdy zajdzie taka potrzeba. 

Inne przydatne wskazówki 

Dbając o muszlę toalety, nie zapomnij o tym, aby czyścić również pozostałe powierzchnie. Za każdym razem, gdy usuwasz kamień, dokładnie umyj także deskę oraz obudowę. Wszystkie elementy czyść inną ściereczką. Jeśli użyjesz jednej do wszystkiego, możesz nieświadomie roznieść zarazki.  Ponadto, przed rozpoczęciem porządków koniecznie załóż rękawiczki.