Logo General Fresh
General Fresh 26 listopada 2020 3 min czytania
W łazience

Kamień w muszli – jak usunąć go raz na zawsze?

shutterstock 1017638668 6820

Osadzający się kamień w muszli to problem, który zna każdy. Mało kto potrafi jednak powiedzieć, jak się z nim uporać raz na zawsze. Przygotowaliśmy więc instrukcję, z której dowiesz się, jak usunąć kamień z WC. Wystarczą tylko 4 produkty i odrobina systematyczności! 

Jak raz na zawsze usunąć kamień z muszli? 

Na początek warto podkreślić, że kamień w muszli to wróg, którego nie da się wyeliminować całkowicie. Oznacza to, że możemy go usunąć, ale po jakimś czasie osad z kamienia i tak pojawi się w toalecie. To naturalne i nie należy panikować. 

Niemniej, istnieją sposoby, dzięki którym usuniemy kamień z muszli i jednocześnie zapobiegniemy jego osadzaniu się. Problem będzie wtedy dużo mniej uciążliwy, a być może nawet niezauważalny. Jak to zrobić? Należy zaopatrzyć się w 4 produkty i systematycznie ich używać. 

Płyn do WC – to uniwersalny płyn, za pomocą którego wyczyścisz i zdezynfekujesz muszlę bez szorowania. Należy go rozprowadzić po muszli i zostawić na kilka, kilkanaście minut (zależnie od zaleceń na opakowaniu). Dobry płyn do WC zabije zarazki oraz usunie kamień i rdzę. Można również wybrać środek w formie żelu. 

Zawieszka / kostka do WC Five Force – to zawieszka, która składa się aż z 5 kostek zawierających nowoczesną kompozycję środków czyszczących i chroniących. Zapobiega osadzaniu się kamienia. 

Punktowy żel do WC Disc Frorce – estetyczny krążek, który nalepia się na muszlę specjalnym aplikatorem. Doskonale uzupełnia się z działaniem Five Force. Czyści, odświeża i chroni. 

Ochronny olejek do WC – to wyjątkowo silny i skuteczny produkt stworzony z myślą o zapobieganiu osadzeniu się kamienia. Chroni toaletę w 99,9%, tworząc na powierzchni muszli specjalną warstwę ochronną. 

Stosując wszystkie te 4 środki, zapomnisz o problemie kamienia w WC. Pamiętaj tylko, aby używać ich w odpowiedniej kolejności. Płynu używaj raz w tygodniu, a następnie nakładaj olejek ochrony (olejek utrzymuje się do 7 dni!). Dopiero potem załóż zawieszkę i krążek. Oba te elementy wymieniaj, gdy zajdzie taka potrzeba. 

Inne przydatne wskazówki 

Dbając o muszlę toalety, nie zapomnij o tym, aby czyścić również pozostałe powierzchnie. Za każdym razem, gdy usuwasz kamień, dokładnie umyj także deskę oraz obudowę. Wszystkie elementy czyść inną ściereczką. Jeśli użyjesz jednej do wszystkiego, możesz nieświadomie roznieść zarazki.  Ponadto, przed rozpoczęciem porządków koniecznie załóż rękawiczki. 

To może Cię zainteresować

szafka pod zlewem
W łazience
Każdy, kto kiedykolwiek stanął przed wyzwaniem organizacji szafki pod zlewem, wie, że to nie lada...
Logo General Fresh
General Fresh
14 grudnia 2023 3 min czytania
kamien w toalecie
W łazience
Kamień w toalecie to problem, z którym boryka się wiele gospodarstw domowych. Nie tylko szpeci...
Logo General Fresh
General Fresh
11 grudnia 2023 5 min czytania
wanna prysznic
W łazience
Prysznic czy wanna? To pytanie, przed którym stoi każda osoba, która decyduje się na...
Logo General Fresh
General Fresh
6 grudnia 2023 4 min czytania
czyszczenielazienki
W łazience
Sprzątanie łazienki to dla Ciebie nieprzyjemny i czasochłonny obowiązek? Nie musi dłużej tak być....
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2023 4 min czytania