Logo General Fresh
General Fresh 30 września 2021 4 min czytania
Lifestyle

Mydło w płynie czy mydło w pianie? Które wybrać?

Mydlo20w20plynie20czy20mydlo20w20pianie

Mydło obecne jest w każdej łazience, gdyż jest niezbędne do utrzymania czystości rąk i chroni skórę przed niebezpiecznymi dla zdrowia drobnoustrojami.

Tradycyjne mydło w kostce wyparte zostało przez wygodniejsze w użyciu mydło w płynie lub pianie. Które z nich wybrać i czym one się różnią?

Każde z nich wymaga innego dozownika, dlatego wyboru rodzaju mydła należy dokonać jeszcze przed jego zakupem.

Mydło w płynie czy mydło w pianie

Mydło w płynie

Mydło w płynie jest powszechnie dostępne i występuje w wielu odmianach. Sprzedaje się je w pojemnikach z dozownikiem, dzięki czemu zapewnia higienę. Wystarczy użyć pompki, by uzyskać porcję mydła o optymalnej konsystencji.

Producenci oferują różne rodzaje mydła z dodatkami, które sprawiają, że nabiera ono dodatkowych właściwości. Mogą to być dodatki nawilżające, antybakteryjne, antyalergiczne lub regenerujące skórę rąk.

Mydło w płynie ma dobre właściwości myjące i wiele wariantów zapachowych. Ze względu na niskie ceny i wygodę użytkowania wykorzystywane jest nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale także w biurach i toaletach publicznych.

Zakup mydła w płynie w opakowaniu zastępczym daje możliwość szybkiego uzupełnienia dozownika. Ilość oferowanych dozowników do mydła jest ogromny i łatwo dopasować je do aranżacji łazienki.

Wadą mydła w płynie jest mała wydajność oraz większe zużycie wody i ryzyko zabrudzenia armatury – gdy kapnie na umywalkę, szybko zasycha i jest trudne do usunięcia.

Dlatego warto zaopatrzyć się w dozownik ze specjalnym zaworem zapobiegającym kapaniu. Do użytku domowego jest to idealne rozwiązanie.

Mydło w pianie

Mydło w pianie nie jest tak popularne jak mydło w płynie. Najczęściej spotykamy je w toaletach publicznych, placówkach oświatowych, biurach i instytucjach.

Jego stosowanie nie wymaga samodzielnego wytwarzania piany, dzięki czemu mycie rąk jest szybsze i łatwiejsze. Wymaga także użycia mniejszej ilości wody w porównaniu do mydła w płynie.

Można stosować je nawet bez użycia wody. Wystarczy wetrzeć je w dłonie, a następnie wytrzeć do sucha papierowym ręcznikiem. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie w przypadku ograniczonej przestrzeni sanitarnej.

Piana tworzona jest już w dozowniku, w czasie przechodzenia mydła przez system napowietrzający. Dzięki temu mydło jest bardzo wydajne i ekonomiczne. Ze względu na małą popularność zarówno dozowniki, jak i mydło w pianie są droższe od mydła w płynie.

Koszt zakupu jest więc znacznie większy, a wybór dozowników i rodzaju mydła mniejszy. Mydło zapewnia wysoki poziom higieny i efektywność działania. Zabrudzenia od niego powstałe są łatwe do usunięcia.

Które mydło wybrać?

Zarówno mydło w płynie, jak i mydło w pianie mają dobre właściwości myjące i pozwalają na zachowanie wysokiego poziomu higieny.

Chociaż mydła w pianie są bardziej ekonomiczne ze względu na swoją wydajności oraz znacznie mniejsze zużycie wody, nie należy rezygnować z mydeł w płynie. Są tańsze i nie wymagają kupowania drogich dozowników.

Łatwo dobrać je do indywidualnych potrzeb i upodobań zapachowych. Mydło w płynie jest doskonałym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych.

W przypadku wyboru detergentu dla biura czy instytucji, w których z mydła korzystać będzie wiele osób, znacznie lepszym wyborem będzie mydło w pianie.

Starcza na długo, a jego poziom higieniczności jest większy. Jest także znacznie łatwiejsze do sprzątania przez personel sprzątający.

Wybierając mydło, należy uwzględnić swoje potrzeby i możliwości finansowe. Tam, gdzie z mydła korzystać będzie wiele osób, idealne okaże się mydło w pianie.

W prywatnym domu duży dozownik do mydła nie będzie pasował do aranżacji niewielkiej łazienki. Dlatego odpowiedniejsze będzie mydło w płynie.

To może Cię zainteresować

porzadkiwdomu
Lifestyle
W codziennej pielęgnacji domu często sięgamy po gotowe środki czyszczące, które mogą zawierać...
Logo General Fresh
General Fresh
5 czerwca 2023 4 min czytania
shutterstock 1821313732011
Lifestyle
Sprzątanie bywa uciążliwe dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na...
Logo General Fresh
General Fresh
26 maja 2023 4 min czytania
shutterstock 1722168757201
Lifestyle
Dłuższe dni często skłaniają nas do wiosennych porządków. Nadchodząca wielkimi krokami nowa...
Logo General Fresh
General Fresh
21 marca 2023 5 min czytania
generalne porzadki w domu
Lifestyle
Dlaczego generalne porządki w domu tak często się nie udają? Ponieważ wiele osób nie ma...
Logo General Fresh
General Fresh
26 września 2022 5 min czytania