Logo General Fresh
General Fresh 8 października 2021 4 min czytania
W domu

Nabłyszczanie podłóg – jak zadbać o połysk z wykorzystaniem profesjonalnych środków czyszczących?

Nablyszczanie20podlog20–20jak20zadbac20o20polysk

Podłoga narażona jest na brud bardziej od innych powierzchni w domu. Wykończona drewnem, płytkami ceramicznymi lub panelami wymaga częstego sprzątania i odpowiedniego preparatu, który nie tylko ją oczyści, ale także nada jej blasku.

Jak nadać podłodze połysku na długi czas i sprawić, by wyglądała jak nowa? Pomogą w tym profesjonalne środki.

Nabłyszczanie podłóg – jak zadbać o połysk

Środek dobrany do rodzaju podłogi

Aby pozbyć się zabrudzeń, bakterii i wirusów, a równocześnie pielęgnować i nadać podłodze połysku, warto sięgnąć po profesjonalny preparat, dzięki któremu pozostanie ona w dobrej kondycji przez wiele lat.

Każdy rodzaj podłogi wymaga dobrania odpowiedniego preparatu. Dlatego przed jego zastosowaniem zawsze należy sprawdzić, czy jest to środek dedykowany danemu rodzajowi podłogi. Konieczne jest także stosowanie się do instrukcji i zaleceń producenta.

Środek uniwersalny do gładkich powierzchni sprawdzi się do mycia podług pokrytych płytkami i wykładzinami PCV, jednak nie będzie odpowiedni do mycia i nabłyszczania posadzek drewnianych. Każdy z tych rodzajów wymaga zastosowania innego środka.

Panele i wykładziny PCV

Środki do paneli muszą być delikatne, by nie uszkodzić powierzchni elementów. Doskonale sprawdzi się tu płyn do mycia paneli General Fresh z woskiem pszczelim. Preparat ten sprawi, że podłoga będzie nie tylko czysta, ale także lśniąca.

Dodatek wosku zatuszuje niewielkie ryski i zadrapania, poprawiając kondycję paneli. Efekt pięknego połysku i czystości utrzyma się na długo.

Podłogi PCV narażone są na matowienie i szarzenie. Dlatego nabłyszczanie wydłuża ich żywotność. Warto w tym celu zastosować preparaty z dodatkiem polimerów lub z nanocząsteczkami krzemu.

Modyfikują one powierzchnię podłogi, wytwarzają warstwę ochronną i nadają jej delikatnego połysku. Najpopularniejsze są polimery akrylowe, które tworzą odporną powłokę i wykazują właściwości antypoślizgowe. Jednak należy stosować je regularnie.

Podłogi drewniane

Drewno jest materiałem trwałym i efektownym, lecz wrażliwym na czynniki chemiczne. Dlatego wymaga pielęgnacji odpowiednimi środkami. Silne detergenty mogą uszkodzić powierzchnię.

W zależności od sposobu wykończenia posadzki drewnianej należy zastosować inny preparat. Lakierowane parkiety i deski nabłyszczamy środkiem bez dodatku tłuszczu.

Doskonale sprawdzą się emulsje nabłyszczające oraz preparaty, które w składzie zawierają wosk pszczeli i poliuretan. Do podłogi olejowanej stosujemy preparaty tłuszczowe.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju woski do podłóg olejowanych, które nie tylko ochronią podłogę przed uszkodzeniem, ale także nadadzą jej delikatnego połysku.

Podłogi z betonu

Posadzki z betonu są coraz popularniejszym rozwiązaniem, gdyż mają wiele zalet. Utrzymanie ich w czystości jest proste, lecz wymagają regularnej pielęgnacji i konserwacji.

W zależności od sposobu wykończenia konieczne jest stosowanie innych preparatów. Do dekoracyjnych podłóg betonowych niezbędne mogą być środki z dodatkiem uszczelniaczy i wosków.

Dostępnych jest wiele impregnatów konserwująco-nabłyszczających do podłóg betonowych o różnym składzie. Zawsze należy dobierać je zgodnie z zaleceniem producenta podłogi i stosować się do instrukcji.

Należy także upewnić się, czy preparat przeznaczony jest do wnętrz. Zadbana podłoga pozostanie piękna przez wiele lat.

Profesjonalne preparaty nabłyszczające pomogą nam utrzymać podłogę w idealnym stanie. Oferta tego typu środków jest bardzo bogata.

Jednak chcąc wydłużyć żywotność podłogi i uzyskać jej dekoracyjny efekt wizualny, zawsze należy dobierać preparaty odpowiednie do rodzaju posiadanej podłogi.

To może Cię zainteresować

pexels olly 3768910 1
W domu
Każdy, kto przynajmniej raz przeprowadzał mycie okien wodą i ręcznikiem papierowym, to doskonale wie,...
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2024 4 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania