Logo General Fresh
General Fresh 21 października 2022 4 min czytania
W domu

Najlepsze środki do sprzątania balkonu i tarasu

czyszczenie20balkonu

Jak zadbać o czystość balkonu? Znamy na to sposób. Poznaj najlepsze środki do sprzątania balkonu i tarasu. Dowiedz się, jak umyć meble ogrodowe, podłogę oraz okna.

Od czego zacząć sprzątanie balkonu i tarasu?

Na początek powiedzmy o tym, od czego zacząć sprzątanie balkonu. Jeśli masz taras sporej wielkości, warto podzielić pracę na kilka etapów i wykonywać je w różne dni. Dzięki temu masz pewność, że niczego nie pominiesz, a jednocześnie nie spędzisz całego dnia na sprzątaniu.

W pierwszej kolejności warto wynieść rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć. Mowa tutaj w szczególności o dekoracjach, zniszczonych doniczkach czy pojemnikach. Zrób przegląd. Zobacz, co warto zostawić na kolejny sezon, a co lepiej jest wyrzucić.

Dzięki segregacji i wyniesieniu śmieci Twój balkon od razu stanie się schludniejszy. Być może okaże się, że przed Tobą jest znacznie mniej pracy. A może odkryjesz miejsca, które do tej pory były mocno zaniedbane. Niezależnie od tego sprzątanie balkonu i tarasu zacznij od gruntownych porządków.

Czyszczenie mebli balkonowych

Kolejnym etapem są meble balkonowe. Jeśli jesteś ich szczęśliwą posiadaczką, doskonale wiesz, jak wiele troski one wymagają. W tym przypadku najlepsze środki do sprzątania balkonu i tarasu to takie, które są dostosowane do danego tworzywa.

W przypadku mebli z tworzywa sztucznego czy rattanu możesz użyć miękkiej ściereczki domowej i odrobiny płynu do mycia naczyń. Na rynku odnajdziesz także specjalistyczne środki do mebli z rattanu i plastiku. Sprawdzą się one w przypadku poważniejszych zabrudzeń.

Meble drewniane możesz również umyć przy pomocy delikatnego detergentu. Warto jednak sięgnąć po środki do drewna. Z całą pewnością przyda Ci się lakier. Jego ochronna warstwa zakonserwuje meble na zbliżający się sezon.

Nie zapominaj o oknach

Mycie balkonu i tarasu nie powinno pomijać okien, zwłaszcza ich zewnętrznej części. Podczas zimy mało kiedy o tym pamiętamy. Jednak kiedy temperatury wzrastają, warto umyć okna, które są wizytówką domu.

Płyn do mycia szyb Splash pozwoli Ci usunąć uciążliwe zabrudzenia. Dzięki specjalnej formule z octem usuniesz tłuszcz z ich powierzchni i jednocześnie unikniesz smug.

Pamiętaj, aby mycie okien poprzedzić dokładnym wyczyszczeniem ramy okiennej i parapetu. W innym razie zabrudzenia przedostaną się na umytą powierzchnię, a wysiłek pójdzie na darmo.

 

Ważna zasada, o której wiele osób zapomina, mówi o tym, że nie wolno myć okien podczas minusowych temperatur. Dotyczy to także innych powierzchni na zewnątrz. Warto zatem poczekać, aż temperatury będą wyższe.

Podłogę zostaw na koniec

Kiedy okna, balustrada i meble są już umyte, możesz przejść do ostatniego etapu, jakim jest podłoga. Nie ma bowiem nic gorszego niż umycie jej na samym początku. Cały kurz oraz zanieczyszczenia spadną na dół podczas dalszego sprzątania. W efekcie będzie ona wymagała mycia jeszcze raz, a tego chyba każdy chce uniknąć.

W jaki sposób umyć podłogę na balkonie? Na szczęście sprawa nie jest skomplikowana. Warto wspomóc się sprzętem, który na pewno posiadasz w domu. Jest nim odkurzacz, który pozwoli Ci ściągnąć kurz oraz zabrudzenia z płytek lub paneli.

Następnie możesz przejść do mycia balkonu na mokro. W tym możesz użyć uniwersalnego płynu do mycia. Jeśli podłoga jest z drewna, użyj dedykowanych środków takich jak płyn do mycia drewna i paneli.

Co w przypadku bardzo zabrudzonych powierzchni? Kiedy nawet najlepsze środki do sprzątania balkonu i tarasu nie dają sobie rady, trzeba poszukać innych rozwiązań. Pomogą tym specjalistyczne środki czyszczące, które rozpuszczają tłuszcz i zabrudzenia. Możesz się również wspomóc myjkami ciśnieniowymi.

Podsumowanie

Nie odkładaj sprzątania balkonu i tarasu na później. W końcu są to miejsca, które służą relaksowi i odpoczynkowi. Warto, aby czas na nich spędzony, był przyjemny. Aby tak się stało, należy zadbać o ich estetykę i czystość. Najlepsze środki do sprzątania balkonu i tarasu pozwolą Ci usunąć uciążliwe zabrudzenia przy niewielkim wysiłku.

To może Cię zainteresować

balkon zima
W domu
Zima to nie tylko czas, kiedy przyroda zapada w zimowy sen. To wyzwanie dla wielu roślin balkonowych...
Logo General Fresh
General Fresh
19 grudnia 2023 4 min czytania
porzadki swiateczne201
W domu
Święta Bożego narodzenia to szczególny czas, kiedy spotykamy się z naszymi bliskimi i celebrujemy...
Logo General Fresh
General Fresh
10 listopada 2023 5 min czytania
domusprzatania
W domu
Widok bałaganu w domu przytłacza Cię? Nie wiesz, od czego zacząć? To znak, że ten artykuł jest dla...
Logo General Fresh
General Fresh
27 lipca 2023 5 min czytania
buty
W domu
Otwierasz szafkę na buty i od razu chcesz ją zamknąć? Chyba każdy z nas spotkał się z takim problem.em...
Logo General Fresh
General Fresh
17 lipca 2023 5 min czytania