Logo General Fresh
General Fresh 8 lipca 2016 3 min czytania
W domu

Nie taki upał straszny, czyli przetrwać najgorętsze dni w roku?

jak przetrwac upal gf 1 1655

Przyszły wakacje, a wraz z nimi wyższe temperatury. Pierwsze upały mamy już za sobą, ale na pewno wiesz, że w najbliższych tygodniach może być więcej takich gorących dni. Nieważne, czy wolisz lato, czy zimę. Temperatury przekraczające 26ºC mogą okazać się męczące. Co zrobić, żeby upał nie był taki straszny? Oto kilka podpowiedzi.

 

Pij wodę!

To absolutna podstawa. Każdego dnia powinieneś przyjmować 2,5 litra płynów. W okresie letnim warto zadbać o wypicie 1,5-litrowej butelki wody niegazowanej każdego dnia. Wszystkie inne napoje powinny stanowić uzupełnienie, a nie podstawę.

 

Nie wychodź w południe

Kiedy prognozy ostrzegają przed upałami przekraczającymi Twoją tolerancję, postaraj się zorganizować swój czas tak, aby między11 a 14 nie przebywać poza pomieszczeniami, w których panuje temperatura pokojowa. Zastanawiasz się, jak utrzymać taką temperaturę, kiedy nie masz klimatyzacji?

 

Bądź sprytny!

Pomieszczenie nie będzie się tak szybko nagrzewać, jeśli zadbasz, aby okna były niezasłonięte roletami lub zasłonami, kiedy słońce świeci na wprost. W najgorętszej porze dnia zamknij okna. Otwieraj je za to w miarę możliwości na noc i nad ranem, kiedy jest najchłodniej.

 

Unikaj bakterii

Podstawą dobrego samopoczucia, niezależnie od pogody, jest zdrowie. A dla zachowania zdrowia bardzo ważne jest utrzymanie higienicznej czystości. Wysokie temperatury sprzyjają rozwojowi bakterii i wirusów. Dlatego nie zostawiaj zbyt długo żywności poza lodówką. Pamiętaj o myciu warzyw i owoców. Zmywaj po każdym posiłku i dbaj o czystość zlewu. Podczas upałów także łazienka i toaleta zasługują na poświęcenie im większej uwagi.

 

Zadbaj o świeżość

Przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu, w którym panuje nieświeży zapach może być dla Ciebie przykrym doświadczeniem. Jak tego uniknąć? Pamiętaj, aby częściej wynosić śmieci. Najlepiej codziennie. Jeśli nie chcesz marnować dużych worków na śmieci, możesz na ten czas wybrać mniejszy rozmiar. Dla pełnej satysfakcji z możliwości przeczekania upału w chłodnym domu lub biurze, zadbaj o przyjemny zapach. Stosując elektryczny odświeżacz powietrza General Fresh sam będziesz decydować kiedy w Twoim mieszkaniu króluje jedna z wyjątkowych kompozycji zapachowych.


Lato to wspaniała pora. Dłuższe dni i pogodne wieczory to idealna okazja, aby cieszyć się każdą wolną chwilą. Jeśli chcesz czerpać w letnich uroków w pełni – przygotuj się na upały z naszą pomocą. To mogą być wspaniałe wakacje – i tego właśnie Ci życzymy!

To może Cię zainteresować

pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 3 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels tima miroshnichenko 6195955 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele czasu spędzasz na kanapie? To ona jest świadkiem wielu rodzinnych...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2024 9 min czytania