Logo General Fresh
General Fresh 27 października 2020 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Nietypowe zastosowania proszku do pieczenia

shutterstock 1674513742 6816

Sprawia, że wypieki pięknie rosną i spulchniają się, ale czy na pewno służy tylko do tego? Okazuje się, że proszek do pieczenia ma wiele innych zastosowań, również bardzo nietypowych. Przyda nam się m.in. podczas porządków i nawet jako… kosmetyk! Sprawdź, czy wiesz, jak wykorzystać proszek do pieczenia poza kuchnią! 

1. Proszek do pieczenia usuwa brzydkie zapachy 

Tak samo jak robi to soda oczyszczona, tak i proszek do pieczenia pochłania brzydkie zapachy. Wystarczy go rozsypać w miejscu, z którego wydobywa się woń i zostawić tam na kilka godzin. W ten sposób możesz usunąć np. zapach potu z obuwia. Jeśli to nie zadziała, spróbuj użyć pochłaniaczy zapachów. 

2. Do wybielania zębów 

Proszek do pieczenia dodany do pasty do zębów efektownie usuwa kamień nazębny i łagodzi stany jamy zapalnej. Może również pomóc w walce z nieświeżym oddechem. To kontrowersyjny pomysł, ale wiele osób potwierdza, że działa! 

3. Proszek do pieczenia wyczyści fugi 

Czyszczenie fug to niełatwe zadanie, dlatego gdy nie pomagają zwykłe środki, warto wypróbować proszek do pieczenia. Jak to zrobić? Wymieszaj proszek z wodą w takich proporcjach, aby powstała gęsta pasta. Następnie nałóż pastę na fugi i pozostaw na co najmniej 10 minut. Potem zetrzyj pastę wilgotną ściereczką. 

4. Proszek do pieczenia jako wybielacz 

Jeśli nie masz pod ręką wybielacza, możesz poratować się proszkiem do pieczenia. Wystarczy wsypać go do komory na proszek do prania i włączyć wybrany cykl. Firanki i ubrania powinny odzyskać swój dawny blask. 

Uwaga! Proszek ma działanie wybielające, ale nie usunie trudnych plam. Do tego zadania polecamy profesjonalne środki np. odplamiacz do tkanin General Fresh. 

5. Proszek do pieczenia doda włosom objętości 

Bywa, że nie mamy czasu lub warunków na umycie włosów. Wówczas pomocny może być proszek do pieczenia. Nałożony u nasady sprawi, że włosy podniosą się i będą mniej przetłuszczone. Utrzymają czystość przez co najmniej kilka godzin! 

6. Do czyszczenia dywanów i materacy 

Proszek do pieczenia przyda się także podczas odświeżania dywanów i materacy. Wystarczy go rozsypać na powierzchni, zostawić na ok. pół godziny i odkurzyć. 

7. Proszek ułatwi gotowanie 

Proszek do pieczenia przyda się w kuchni nie tylko podczas przygotowywania wypieków. Ma także inne zalety. Dodany do puree ziemniaczanego sprawi, że będzie bardziej puszyste. Natomiast jeśli obtoczymy w nim kurczaka, mięso stanie się kruche. 

To może Cię zainteresować

pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 3 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania