Logo General Fresh
General Fresh 9 grudnia 2020 3 min czytania
W pralni

Nietypowe zastosowania proszku do prania

shutterstock 1054231892 6830

Każdy wie, do czego służy proszek do prania. Ale czy na pewno? Okazuje się, że to detergent, który można wykorzystać na kilka sposobów. Jakie nietypowe zastosowania proszku do prania warto poznać? Zebraliśmy je w naszym artykule! 

Proszek do prania sposobem na przypalony garnek 

Każdemu chociaż raz zdarzyło się przypalić garnek. To trudne zabrudzenie, ale na szczęście naczynia nie trzeba spisywać na straty. Wystarczy proszek do prania i odrobina czasu. Co należy zrobić? Wsyp do garnka odrobinę proszku i dolej wody. Tak przygotowaną miksturę zagotuj, delikatnie mieszając. Po kilkunastu minutach wylej wodę, opłucz garnek i przetrzyj przypalone dno zmywakiem. Jeśli całe przypalenie nie zeszło, czynność powtórz. 

Czyszczenie plam na tapicerce proszkiem do prania 

Proszek do prania może pomóc również w walce z plamami na tapicerce. Co więcej, dotyczy to zarówno tapicerki samochodowej, jak i obicia mebli. Aby usunąć plamę, rozpuść odrobinę proszku do prania w ciepłej wodzie, a następnie użyj przygotowanego środka do czyszczenia. Uważaj jednak, aby nie stosować twardych i ostrych gąbek! Możesz w ten sposób uszkodzić materiał. Wystarczy miękka ściereczka domowa. 

Czyszczenie dywanu proszkiem do prania 

Za pomocą proszku do prania można wyczyścić także plamy na dywanie. W tym przypadku schemat postępowania jest podobny do czyszczenia tapicerki. Należy więc przygotować środek na bazie proszku i wody, a następnie nałożyć go na plamę. Jeśli włosie dywanu na to pozwala, środek warto rozprowadzić za pomocą twardej szczotki. W innym przypadku polecamy miękką gąbkę. 

Proszek do prania na przypalony ruszt piekarnika 

Proszek do prania świetnie radzi sobie nie tylko z przypalonym garnkiem, ale również z przypalonym rusztem! Dlatego, jeśli w Twoim piekarniku osadziły się jakieś przypalenia, namocz ruszt w wodzie z dodatkiem proszku do prania. Po co najmniej kilkunastu minutach wytrzyj ruszt zmywakiem lub miękką szczoteczką do zębów. W podobny sposób możesz wyczyścić ruszt kuchenki gazowej i blachy z piekarnika. W razie potrzeby czynność powtórz. 

Mycie bardzo brudnych okien za pomocą proszku do prania 

Większość okien można bez problemu wyczyścić za pomocą dobrego płynu do mycia szyb.  Niestety, czasami potrzeba czegoś silniejszego np. do mycia bardzo brudnych ram okiennych i innych zakamarków. Wówczas warto sięgnąć po proszek do prania. Rozpuść detergent w wodzie i za jego pomocą wyczyść duże zabrudzenia. Uwaga! Środek powinien być dobrze rozpuszczony, bo wszelkie drobinki mogą zarysować okna. Prawdopodobnie na szybach pozostaną też smugi, dlatego po czyszczeniu proszkiem należy dodatkowo umyć okno zwykłym płynem. 

Jaki proszek wybrać? 

Aby proszek do prania sprawdził się we wszystkich wymienionych przypadkach, powinien być skuteczny, ale o niezbyt agresywnym składzie. Polecamy więc wybór proszku General Fresh. To środek, który świetnie łączy efektywność z dobrym składem. 

To może Cię zainteresować

pexels jaymantri 212269 1
W pralni
Krochmal to substancja na bazie skrobi, która od dawna jest używana w gospodarstwach domowych do...
Logo General Fresh
General Fresh
13 czerwca 2024 3 min czytania
pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
czyszczenie pralki
W pralni
Pralka to bez wątpienia jedno z najczęściej eksploatowanych urządzeń elektrycznych w naszych domach....
Logo General Fresh
General Fresh
24 października 2023 6 min czytania
plyn do plukania
W pralni
Domowe sposoby na różnego typu środki czyszczące oraz detergenty to ostatnio trend, który...
Logo General Fresh
General Fresh
17 października 2023 4 min czytania