Logo General Fresh
General Fresh 3 czerwca 2019 3 min czytania
W łazience

Ochrona przed kamieniem do 7 dni? Zobacz, jak to zrobić

olejek do wc 6480

Osadzający się kamień bywa nie tylko uciążliwy, ale potrafi też przysporzyć niemałych problemów. Całkiem wyeliminować się go nie da, to prawda. Jednak można się przed kamieniem uchronić. Czytaj dalej, a dowiesz się jak.


Czym jest kamień?

Kamień to po prostu związki wapnia i magnezu, które znajdują się w twardej wodzie. Osad z nich powstaje w wyniku ich termicznego rozkładu. Oznacza to, że kamień występuje tam, gdzie woda jest ciepła. Niestety nie sprawia to, że kamień nie pojawia się np. w toalecie lub kiedy korzystasz z zimnej wody. Jeżeli woda w twoim mieszkaniu jest twarda, kamień będzie jej nieodłączną częścią.


Czy kamień może popsuć armaturę?

Kamień osadza się na wszystkich urządzeniach i powierzchniach, które mają styczność z wodą. Najbardziej można go zauważyć na czajniku, ponieważ tam woda poddana jest wysokim temperaturom. I chociaż kamień nam nie szkodzi, może szkodzić właściwościom termicznym używanych przez nas urządzeń.

Kiedy na czajniku, pralce lub zmywarce osadza się kamień, sprzęty zużywają więcej energii, ponieważ najpierw ogrzewają osad, a dopiero potem wodę. Ich wydajność zatem spada.

Warto jednak podkreślić, że kamień sprawia nam problem przede wszystkim estetyczny. Osadzający się na armaturze wygląda nieładnie. Nawet czyste powierzchnie wydają się wówczas zaniedbane. 

Ponadto kamień to warstwa, na której łatwo osadzają się wszelkie zanieczyszczenia. W przypadku toalety czy prysznica oznacza to więc, że ryzyko rozwoju niebezpiecznych bakterii jest o wiele wyższe.

Jak ochronić łazienkę przed kamieniem?

Istnieje kilka sposobów na podjęcie walki z kamieniem. Podstawowym rozwiązaniem jest regularne czyszczenie brudnych powierzchni. Na szczęście kamień z reguły usuwa się dość łatwo za pomocą powszechnie dostępnych środków. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że niewielki osad może być widoczny już dzień później.

Czasami problem twardej wody rozwiązujemy zupełnie inaczej - poprzez kupienie zmiękczaczy lub filtrów. Są to jednak inwestycje, na które nie każdy może sobie pozwolić. Ponadto filtry trzeba wymieniać, więc nie jest to jednorazowy wydatek i wymaga cyklicznych działań.

Można również walczyć z kamieniem, opóźniając moment jego osadzenia się. Takie technologie wykorzystujemy m.in. w toaletach.


Ochrona przed kamieniem do 7 dni

Specjaliści General Fresh wprowadzili niedawno na rynek rewelacyjny produkt do toalet, który zapobiega osadzaniu się kamienia. Jego właściwości utrzymują się aż do 7 dni!

O co chodzi? Mowa o olejku ochronnym do wc. Jego innowacyjny sposób aplikacji i skład sprawiają, że na muszli tworzy się dodatkowa warstwa. Nic się na niej nie osadza, dzięki czemu kamień nie powstaje, a zanieczyszczenia bezproblemowo spływają do kanalizacji.

Ponadto produkt został wzbogacony o świeży i intensywny zapach. Woń twardej wody jest więc zupełnie niewyczuwalna.

Problemu kamienia trudno jest się pozbyć, ale używając olejku ochronnego do wc General Fresh możesz sobie to zadanie ułatwić. Muszla na pewno pozostanie czysta i to przez cały tydzień!

To może Cię zainteresować

szafka pod zlewem
W łazience
Każdy, kto kiedykolwiek stanął przed wyzwaniem organizacji szafki pod zlewem, wie, że to nie lada...
Logo General Fresh
General Fresh
14 grudnia 2023 3 min czytania
kamien w toalecie
W łazience
Kamień w toalecie to problem, z którym boryka się wiele gospodarstw domowych. Nie tylko szpeci...
Logo General Fresh
General Fresh
11 grudnia 2023 5 min czytania
wanna prysznic
W łazience
Prysznic czy wanna? To pytanie, przed którym stoi każda osoba, która decyduje się na...
Logo General Fresh
General Fresh
6 grudnia 2023 4 min czytania
czyszczenielazienki
W łazience
Sprzątanie łazienki to dla Ciebie nieprzyjemny i czasochłonny obowiązek? Nie musi dłużej tak być....
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2023 4 min czytania