Logo General Fresh
General Fresh 17 sierpnia 2016 4 min czytania
Lifestyle

Organizacja kącika dla ucznia

zrzut ekranu 2016 08 17 o 111720 1687

Pozostały już tylko dwa tygodnie do końca wakacji. Jeśli Twoje dziecko właśnie zaczyna szkołę, pora zadbać o miejsce przeznaczone do nauki. Nowy rok szkolny to również idealna okazja do zmian w pokoju potomka, który nie tylko przeszedł do wyższej klasy, ale sam urósł i powoli przechodzi do grupy „młodzieży”. Jak zorganizować kącik dla ucznia? Oto kilka podpowiedzi.

Odpowiednie biurko w odpowiednim miejscu

Biurko nie tylko powinno pasować do wystroju pokoju, ale przede wszystkim musi być dostosowane do wzrostu i potrzeb dziecka. Rozwiązaniem, które sprawdzi się przez wiele lat jest biurko, które posiada regulację wysokości blatu. Nie mniej ważne od tego, przy czym będzie siedzieć dziecko jest to, na czym zasiądzie do nauki. Oto sugerowane wysokości siedzisk i blatów dostosowane do wzrostu dziecka:

 

wzrost wysokość siedziska wysokość blatu
98-120 cm 26-28 cm 46-48 cm
121-127 cm 30-32 cm 52-54 cm
127-142 cm 34-36 cm 58-62 cm
142-157 cm 38-40 cm 64-68 cm 
157-172 cm 40-42 cm 68-72 cm

 

Blat powinien mieć przynajmniej 70 cm szerokości i 60 cm głębokości. W przypadku planowanej obecności komputera trzeba doliczyć szerokość monitora do szerokości blatu. Warto pamiętać, że dziecko nie powinno patrzeć na monitor z odległości mniejszej niż pół metra. Biurko można ustawić na wprost okna, jednak większość ekspertów zaleca ustawienie go bokiem. To, w którą stronę ma stać zależy od tego, którą ręką pisze Twoje dziecko. Zasada jest prosta: jeśli pisze prawą, okno powinno mieć po swojej lewej stronie i odwrotnie – tak aby nie zasłaniać sobie naturalnego światła.

odpowiednia wysokość jest bardzo ważna!

Światło w ciemności

Duża ilość zadań, pochmurna pogoda lub krótki dzień w sezonie zimowym sprawiają, że promienie słońca okażą się niewystarczające. Dlatego bardzo ważne jest zapewnienie dodatkowego źródła światła. Poza głównym, górnym, oświetleniem, uczeń powinien posiadać własną lampkę. Możemy wybrać lampę na wysokiej nodze lub taką mocowaną na ścianie nad biurkiem. Jednak sam wiesz, że najlepiej sprawdza się tradycyjna lampka stawiana na biurku. Podczas jej ustawiania obowiązuje ta sama zasada, co z oknem. Najlepszym wyborem będzie lampka, do której można zamontować żarówkę o barwie zbliżonej do naturalnego światła dziennego. I tutaj bezkonkurencyjne są żarówki LED oraz halogeny. Białe, delikatnie chłodne światło poprawia koncentrację, wiernie oddaje kolory i nie męczy wzroku.

Wszystko na swoim miejscu

Utrzymanie porządku na biurku powinno stać się jednym z pierwszych domowych obowiązków Twojego dziecka. W ten sposób zacznie uczyć się dbania o czystość, a Ty zyskasz poczucie, że nic nie rozprasza jego uwagi podczas nauki. Dzieci zwykle nie lubią sprzątać, dlatego warto nie utrudniać im tego zadania. Biurko z szufladami czy szafkami pomoże zachować ład w książkach i zeszytach. Jeśli biurko ich nie posiada – kup regał, który stanie tuż obok. Specjalne pojemniczki i organizery na biurku ułatwią zachowanie ładu w przyborach szkolnych i pozwolą mieć wszystko pod ręką. Obok biurka powinien stanąć również kosz na śmieci.

drobiazgi w jednym miejscu

„Porządek musi być”

Porozmawiaj ze swoim dzieckiem o tym, że teraz biurko jest jego miejscem pracy, przy którym nie powinien jeść ani pozostawiać napoi, które mogą się wylać. Jeśli nie chcesz, aby miejsce nauki Twojego dziecka było zakurzone lub poplamione wystarczy, że dasz mu na wyłączność chusteczki nawilżane do mebli General Fresh. Warto umówić się z dzieckiem w jakie dni tygodnia obowiązkowo wyciera biurko. W ten prosty sposób Twoja latorośl wyrobi w sobie nawyk systematycznego dbania o porządek.

taki chaos w miejscu pracy nie sprzyja skupieniu :)

Stosując kilka podstawowych zasad możesz sprawić, że nauka nie będzie męcząca, ale stanie się wielką przygodą odkrywcy nowego świata. Warto pamiętać o tym, co Twoje dziecko lubi. Kilka miłych akcentów z ulubionym zwierzakiem, bohaterem bajki lub kolorem może zdziałać cuda. Podobnie jak nasze chusteczki nawilżane do mebli General Fresh. A zatem – udanego pierwszego dzwonka!

To może Cię zainteresować

porzadkiwdomu
Lifestyle
W codziennej pielęgnacji domu często sięgamy po gotowe środki czyszczące, które mogą zawierać...
Logo General Fresh
General Fresh
5 czerwca 2023 4 min czytania
shutterstock 1821313732011
Lifestyle
Sprzątanie bywa uciążliwe dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na...
Logo General Fresh
General Fresh
26 maja 2023 4 min czytania
shutterstock 1722168757201
Lifestyle
Dłuższe dni często skłaniają nas do wiosennych porządków. Nadchodząca wielkimi krokami nowa...
Logo General Fresh
General Fresh
21 marca 2023 5 min czytania
generalne porzadki w domu
Lifestyle
Dlaczego generalne porządki w domu tak często się nie udają? Ponieważ wiele osób nie ma...
Logo General Fresh
General Fresh
26 września 2022 5 min czytania