Logo General Fresh
General Fresh 14 grudnia 2023 5 min czytania
W łazience

Organizacja szafki pod zlewem – praktyczne porady

szafka pod zlewem

Każdy, kto kiedykolwiek stanął przed wyzwaniem organizacji szafki pod zlewem, wie, że to nie lada wyzwanie. Chaos, trudno dostępne miejsca, a do tego cała kolekcja zużytej chemii gospodarczej i przypadkowych przedmiotów... Jak nad tym zapanować? Mamy na to rozwiązanie. Sprawdź nasze porady dotyczące uporządkowania wnętrza szafki pod zlewem. To prostsze niż Ci się wydaje.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak wykorzystać szafkę pod zlewem?

Jak segregować i organizować rzeczy w szufladzie?

Jak najłatwiej posprzątać szafkę?

Organizacja szafki pod zlewem - praktyczne porady

Jak wykorzystać szafkę pod zlewem?

Spód zlewozmywaka kuchennego to doskonały przykład na wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Z odrobiną kreatywności i dobrego planowania, możesz wykorzystać ten zakamarek i zamienić go w funkcjonalne miejsce. Jak?

Zacznijmy od wyboru samej szafki. Ważne jest, aby jej system otwierania był wygodny i praktyczny. W końcu brudne ręce w kuchni są na porządku dziennym. Dlatego tak często sprawdzają się systemy bezuchwytowe lub te z mechanizmem "push-to-open".

Innym rozwiązaniem, które na pewno docenisz, jest przyścienny syfon. Dzięki niemu zyskasz dodatkową przestrzeń w szafce pod zlewem. Jest to szczególnie przydatne w małych kuchniach, gdzie ważny jest każdy centymetr.

Segregacja, organizacja i pakowanie

Organizacja szafki pod zlewem to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności. Przejdźmy zatem od razu do praktyki.

Środki czystości, ręczniki, gumowe rękawice i inne artykuły powinny być posegregowane w taki sposób, aby nie leżały w dowolnym miejscu. Zamiast tego poukładaj je w zależności od przeznaczenia lub częstotliwości używania. Tym samym dostęp do nich będzie znacznie prostszy.

Wykorzystaj każde dostępne miejsce

Wykorzystaj również różnego rodzaju organizery. W zależności od potrzeb, mogą to być pudełka, uchwyty na ścianie szafki czy wysuwane kosze.

Możesz nawet zamontować drążek rozporowy, by powiesić rączki spryskiwaczy lub inne przedmioty.

Dzięki temu każdy przedmiot będzie miał swoje miejsce, a Ty unikniesz bałaganu.

Użycie półek wysuwanych lub koszyków to kolejny sposób na organizację środków czystości. Pamiętaj, aby umieścić rzeczy, których używasz rzadziej, w mniej dostępnych miejscach, a te codzienne – na wyciągnięcie ręki.

Każdy ma inne potrzeby, dlatego dostosuj organizację szafki do swoich zwyczajów i rzeczy, które posiadasz. Szafka pod zlewem ma bowiem służyć Tobie i to właśnie Tobie ułatwiać życie.

- Haczyki  - Do ścian i drzwi możesz przymocować samoprzylepne haczyki i powiesić na nich zmiotkę albo plastikowy lub mealowy pojemnik na lekkie szmatki czy gąbki. Dzięki temu nawet w niewielkiej szafce zmieścisz więcej rzeczy. 

- Uchwyt na papier toaletowy - W szafce pod zlewem możesz zamontować...uchwyt na papier toaletowy! Możesz zawiesić na nim jednak nie papier, a worki na śmieci. 

- Kosze na drzwi od szafki - W wielu sklepach z AGD oraz w sklepach internetowych można znaleźć małe, plastikowe kosze do zawieszenia na drzwiach szafki. To bardzo wygodne rozwiązanie podczas obierania warzyw. Podczas używania koszt można zawiesić pod zewnętrznej stronie, a kiedy go nie potrzebujemy - ukryć po wewnętrznej stronie. 

- Pojemniki na środki czystości - W szafce możesz przechowywać również środki czystości - o ile w domu nie ma małych dzieci, które mogłyby się do nich dostać. Środki czystości przechowuj w specjalnych pojemnikach. Najbardziej praktyczne będą plastikowe, które można łatwo umyć.

- Segregator - Czy wiesz, że do drzwi szafki możesz przymocować...segregator? Lekki, plastikowy pojemnik może stać się miejscem na lekkie produkty. Przyczepisz go plastrami przeznaczonymi do tego celu.

Na koniec posprzątaj wnętrze szafki pod zlewozmywakiem

Organizacja organizacją, ale na nic nam się ona nie przyda, jeśli szafka pod zlewem będzie w środku brudna. Jak wiemy, to ulubione miejsce na przechowywanie kosza na śmieci, środków czystości, worków czy torebek. A zatem jak posprzątać szafkę pod zlewem?

Zacznij od opróżnienia całej szafki. To idealny moment na to, aby pozbyć się środków czyszczących, które są przeterminowane. Przejrzyj wszystko, co się w niej znajduje i zdecyduj, co warto zatrzymać, a co nie.

Kiedy szafka jest pusta, możesz ją wyczyścić. Użyj odpowiedniego środka czyszczącego. Pozbądź się kurzu, plam i ewentualnych przecieków. Zwróć uwagę na zakamarki i trudno dostępne miejsca. Nie zapomnij także o froncie.

Jakich produktów użyć? Sięgnij po GENERAL FRESH ECO Płyn do Czyszczenia Kuchni. Ten ekologiczny płyn jest nie tylko skuteczny, ale również pomaga zadbać o środowisko. Jego składniki są wolne od fosforanów, zawierają biodegradowalne surfaktanty pochodzenia roślinnego.

Wypróbuj również innowacyjny Płyn Uniwersalny z Perłą, Bez Piany i Smug od General Fresh. Jest idealny do czyszczenia różnych powierzchni, w tym podłóg, mebli, kafelków. Ponadto zapobiega powstaniu plam oraz smug, które są szczególnie widoczne na drzwiczkach czy frontach szafek.

Sprawdzą się doskonale w przypadku regularnego sprzątania szafki pod zlewem, zapewniając nie tylko porządek, ale i przyjemny zapach.

Organizacja szafki pod zlewem

Podsumowanie

Szafka pod zlewem to coś więcej niż miejsce na kosz na śmieci czy detergenty. Dobrze zorganizowana przestrzeń pozwoli Ci uporządkować różnorodne akcesoria do sprzątania takie jak gąbki, szczotki czy ściereczki w jednym miejscu. Nie marnuj tyle miejsca w kuchni. Wykorzystaj każdy centymetr, aby mieć łatwy dostęp do swoich rzeczy.

To może Cię zainteresować

kamien w toalecie
W łazience
Kamień w toalecie to problem, z którym boryka się wiele gospodarstw domowych. Nie tylko szpeci...
Logo General Fresh
General Fresh
11 grudnia 2023 5 min czytania
wanna prysznic
W łazience
Prysznic czy wanna? To pytanie, przed którym stoi każda osoba, która decyduje się na...
Logo General Fresh
General Fresh
6 grudnia 2023 4 min czytania
czyszczenielazienki
W łazience
Sprzątanie łazienki to dla Ciebie nieprzyjemny i czasochłonny obowiązek? Nie musi dłużej tak być....
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2023 4 min czytania
lazienka
W łazience
Regularne sprzątanie łazienki to najprostszy sposób na to, aby utrzymać pomieszczenie w czystości....
Logo General Fresh
General Fresh
1 marca 2023 4 min czytania