22 Lutego 2018

Oszczędzanie przez sprzątanie

Kto nie lubi, kiedy w jego mieszkaniu panuje porządek? Jeszcze trudniej znaleźć osobę, która nie lubi mieć na swoim koncie oszczędności. A gdyby tak połączyć obie te perspektywy? Jeśli wydaje Ci się, że oszczędzanie przez sprzątanie to tylko zgrabny rym, z nami przekonasz się, że to coś więcej. Poznaj kilka sposobów, dzięki którym nawet podczas sprzątania możesz zaoszczędzić!

Zmywanie na pierwszym planie

Zmywanie należy do najczęściej wykonywanych prac porządkowych. Warto więc zadbać, aby podczas tej czynności nie marnować swoich pieniędzy. A jak trwoni się finanse w trakcie zmywania? Przede wszystkim poprzez nadmierne zużycie wody i środków czystości. Dlatego, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem zmywarki, korzystaj z tego dobrodziejstwa. Zrezygnuj z ręcznego zmywania i zadbaj o racjonalne wykorzystanie przestrzeni w komorze (zwróć uwagę na właściwe ułożenie naczyń, unikaj włączania na wpół pustej zmywarki). Więcej na temat oszczędzania podczas zmywania, również tego ręcznego, dowiesz się z naszego artykułu „Jak oszczędzać wodę podczas zmywania?” => https://generalfresh.pl/jak-oszczedzac-wode-podczas-zmywania

Ekonomiczne odkurzanie

Nieraz wspominaliśmy, że odkurzacz to jeden z Twoich największych porządkowych sprzymierzeńców. Dlatego warto zadbać o jego stan techniczny. Dzięki regularnemu zmienianiu worka/opróżnianiu pojemnika na śmieci nie tylko zapewnisz większą moc ssania, ale również ograniczysz zużycie energii elektrycznej i zabezpieczysz odkurzacz przed przegrzaniem (najczęstszą przyczyną uszkodzeń silnika). Jeśli planujesz zmianę odkurzacza, nie zapomnij sprawdzić, w jakiej klasie energetycznej jest Twój kandydat na domowego pomocnika. 

Sprzątanie w świetle dziennym

Jeśli tylko możesz, unikaj sprzątania po zmroku. W sztucznym świetle widzisz mniej, dlatego aby uniknąć niedopatrzeń musisz użyć dodatkowego oświetlenia, co oznacza wzrost wydatków na energię elektryczną. Poza tym, kiedy planujesz czyszczenie abażurów lub kloszy, prace przy włączonym źródle światła męczą oczy, podnoszą ryzyko awarii, a nawet grożą poparzeniem od rozgrzanej żarówki.

Śmieci w porządku, czyli segregacja 


Po wprowadzeniu nowej ustawy śmieciowej, koszty związane z wywozem wzrosły w boleśnie odczuwalny sposób. Aby nie narażać się na dodatkowe wydatki, warto stosować się do zasad segregacji śmieci. Nie przekonują Cię względy ekologiczne, jako zbyt abstrakcyjne? Niech wygrają te ekonomiczne. Pamiętaj, że jeśli w Twoim miejscu zamieszkania są już specjalne pojemniki na poszczególne typy śmieci, niestosowanie się do zasad segregacji może skończyć się opłatą karną.

Bądź na bieżąco

Sprzątanie na bieżąco pozwala zaoszczędzić wiele sił, co podnosi Twoją efektywność. Dzięki temu pewne czynności wykonujesz szybciej. Poza tym, łatwiej usunąć świeże zabrudzenia, niż te wielowarstwowe i wielodniowe. Efekt? Twój odkurzacz jest krócej „na chodzie”, rzadziej włączasz dodatkowe światło, zużywasz mniej wody i środków czystości. Dlatego warto rozplanować sobie porządki, zarówno w skali tygodnia, jak i całego miesiąca czy poszczególnych kwartałów. Jak zaplanować porządki na cały miesiąc? Dowiesz się tego z naszych Aktualności już wkrótce.

Sprzątanie w promocji

Koszta, które w związku ze sprzątaniem odczuwasz najbardziej, to nie zużycie wody czy prądu. Choć kwoty, jakie możesz zaoszczędzić pamiętając o powyższych wskazówkach są zaskakujące, to jednak często „giną” w ogólnych rozrachunkach. Tym, co odbierasz jako wydatki bezpośrednio na sprzątanie jest zakup środków czystości. I dlatego warto wyrobić w sobie zmysł „łowcy promocji”. Przykład: widzisz, że kończy się płyn do mycia naczyń lub kostka do WC. Nie czekasz do poziomu „zero”, ale notujesz sobie (na przykład w telefonie) konieczność zakupu. Kiedy będziesz na zakupach i zobaczysz, że jest akurat promocja na produkt, którego odnotowałeś deficyt, kupujesz jedną zapasową sztukę. Nie tylko wydajesz mniej na zakup. Jednocześnie oszczędzasz sobie stresu znanego wszystkim jako „skończyło się”.

Mądry wybór

Ale promocje to nie wszystko. Podczas zakupów środków czystości, warto pamiętać, że nazwa to nie wszystko. Wcale nie musisz kupować produktów, których reklamy atakują Cię z TV i bilbordów. Zamiast rozsławionych zagranicznych marek, wybieraj sprawdzone polskie produkty. Sięgając po markę General Fresh oszczędzasz pieniądze w trakcie zakupów, a dalej również swój czas, bo General Fresh to produkty wydajne i skuteczne. 

Nie ma dziedziny życia, w której dzięki odrobinie zaangażowania i świadomości podejmowanych działań, nie można by zaoszczędzić. I to zarówno w kwestii finansowej, jak i lepszego zagospodarowania swojego czasu. A zatem: niech oszczędzanie przez sprzątanie stanie się Twoją nową rzeczywistością, w której wykreowaniu pomoże Ci General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!