Logo General Fresh
General Fresh 22 lutego 2018 5 min czytania
W domu

Oszczędzanie przez sprzątanie

zrzut ekranu 2018 02 22 o 175245 6192
Kto nie lubi, kiedy w jego mieszkaniu panuje porządek? Jeszcze trudniej znaleźć osobę, która nie lubi mieć na swoim koncie oszczędności. A gdyby tak połączyć obie te perspektywy? Jeśli wydaje Ci się, że oszczędzanie przez sprzątanie to tylko zgrabny rym, z nami przekonasz się, że to coś więcej. Poznaj kilka sposobów, dzięki którym nawet podczas sprzątania możesz zaoszczędzić!

Zmywanie na pierwszym planie

Zmywanie należy do najczęściej wykonywanych prac porządkowych. Warto więc zadbać, aby podczas tej czynności nie marnować swoich pieniędzy. A jak trwoni się finanse w trakcie zmywania? Przede wszystkim poprzez nadmierne zużycie wody i środków czystości. Dlatego, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem zmywarki, korzystaj z tego dobrodziejstwa. Zrezygnuj z ręcznego zmywania i zadbaj o racjonalne wykorzystanie przestrzeni w komorze (zwróć uwagę na właściwe ułożenie naczyń, unikaj włączania na wpół pustej zmywarki). Więcej na temat oszczędzania podczas zmywania, również tego ręcznego, dowiesz się z naszego artykułu „Jak oszczędzać wodę podczas zmywania?”

Ekonomiczne odkurzanie Nieraz wspominaliśmy, że odkurzacz to jeden z Twoich największych porządkowych sprzymierzeńców. Dlatego warto zadbać o jego stan techniczny. Dzięki regularnemu zmienianiu worka/opróżnianiu pojemnika na śmieci nie tylko zapewnisz większą moc ssania, ale również ograniczysz zużycie energii elektrycznej i zabezpieczysz odkurzacz przed przegrzaniem (najczęstszą przyczyną uszkodzeń silnika). Jeśli planujesz zmianę odkurzacza, nie zapomnij sprawdzić, w jakiej klasie energetycznej jest Twój kandydat na domowego pomocnika.

Sprzątanie w świetle dziennym

Jeśli tylko możesz, unikaj sprzątania po zmroku. W sztucznym świetle widzisz mniej, dlatego aby uniknąć niedopatrzeń musisz użyć dodatkowego oświetlenia, co oznacza wzrost wydatków na energię elektryczną. Poza tym, kiedy planujesz czyszczenie abażurów lub kloszy, prace przy włączonym źródle światła męczą oczy, podnoszą ryzyko awarii, a nawet grożą poparzeniem od rozgrzanej żarówki.

Śmieci w porządku, czyli segregacja

Po wprowadzeniu nowej ustawy śmieciowej, koszty związane z wywozem wzrosły w boleśnie odczuwalny sposób. Aby nie narażać się na dodatkowe wydatki, warto stosować się do zasad segregacji śmieci. Nie przekonują Cię względy ekologiczne, jako zbyt abstrakcyjne? Niech wygrają te ekonomiczne. Pamiętaj, że jeśli w Twoim miejscu zamieszkania są już specjalne pojemniki na poszczególne typy śmieci, niestosowanie się do zasad segregacji może skończyć się opłatą karną. Bądź na bieżąco Sprzątanie na bieżąco pozwala zaoszczędzić wiele sił, co podnosi Twoją efektywność. Dzięki temu pewne czynności wykonujesz szybciej. Poza tym, łatwiej usunąć świeże zabrudzenia, niż te wielowarstwowe i wielodniowe. Efekt? Twój odkurzacz jest krócej „na chodzie”, rzadziej włączasz dodatkowe światło, zużywasz mniej wody i środków czystości. Dlatego warto rozplanować sobie porządki, zarówno w skali tygodnia, jak i całego miesiąca czy poszczególnych kwartałów. Jak zaplanować porządki na cały miesiąc? Dowiesz się tego z naszych Aktualności już wkrótce. Sprzątanie w promocji Koszta, które w związku ze sprzątaniem odczuwasz najbardziej, to nie zużycie wody czy prądu. Choć kwoty, jakie możesz zaoszczędzić pamiętając o powyższych wskazówkach są zaskakujące, to jednak często „giną” w ogólnych rozrachunkach. Tym, co odbierasz jako wydatki bezpośrednio na sprzątanie jest zakup środków czystości. I dlatego warto wyrobić w sobie zmysł „łowcy promocji”. Przykład: widzisz, że kończy się płyn do mycia naczyń lub kostka do WC. Nie czekasz do poziomu „zero”, ale notujesz sobie (na przykład w telefonie) konieczność zakupu. Kiedy będziesz na zakupach i zobaczysz, że jest akurat promocja na produkt, którego odnotowałeś deficyt, kupujesz jedną zapasową sztukę. Nie tylko wydajesz mniej na zakup. Jednocześnie oszczędzasz sobie stresu znanego wszystkim jako „skończyło się”. Mądry wybór Ale promocje to nie wszystko. Podczas zakupów środków czystości, warto pamiętać, że nazwa to nie wszystko. Wcale nie musisz kupować produktów, których reklamy atakują Cię z TV i bilbordów. Zamiast rozsławionych zagranicznych marek, wybieraj sprawdzone polskie produkty. Sięgając po markę General Fresh oszczędzasz pieniądze w trakcie zakupów, a dalej również swój czas, bo General Fresh to produkty wydajne i skuteczne. Nie ma dziedziny życia, w której dzięki odrobinie zaangażowania i świadomości podejmowanych działań, nie można by zaoszczędzić. I to zarówno w kwestii finansowej, jak i lepszego zagospodarowania swojego czasu. A zatem: niech oszczędzanie przez sprzątanie stanie się Twoją nową rzeczywistością, w której wykreowaniu pomoże Ci General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

To może Cię zainteresować

pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels tima miroshnichenko 6195955 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele czasu spędzasz na kanapie? To ona jest świadkiem wielu rodzinnych...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2024 9 min czytania