Logo General Fresh
General Fresh 22 listopada 2023 7 min czytania
Zapachy i aromatyzacja

Piękny zapach w biurze!

zapach biuro

Zapach odgrywa znaczną rolę w naszym codziennym życiu i może mieć wpływ na wiele różnych aspektów, o których moglibyśmy nawet nie pomyśleć. Wpływa na poprawę nastroju, naszą koncentrację, kreatywność, produktywność, a nawet podejmowanie decyzji. Dlatego tak ważne jest by w miejscu, gdzie przebywamy, panował przyjemny zapach, który nie tylko sprawi, że będzie nam się miło pracować, ale również wpłynie na kluczowe kwestie decydujące o jakości naszych działań.

W tym artykule skupimy się na tym, dlaczego zapach w biurach odgrywa tak dużą rolę w codziennej pracy oraz jak oddziałuje na pracowników. Pokażemy wam jak zneutralizować nieprzyjemne wonie w niektórych pomieszczeniach, a także wskażemy najbardziej odpowiednie zapachy do biura, w które warto zainwestować, by podnieść komfort pracy oraz atmosferę panującą w biurze.

Z tego artykułu dowiesz się:

Dlaczego odpowiedni zapach do biura jest tak ważny

Jaki powinien być dobrze dobrany zapach do biura?

Jak pozbyć się uciążliwego zapachu w biurze?

Piękny zapach w biurze!

Dlaczego odpowiedni zapach do biura jest tak ważny?

Praca w biurze działa według określonych zasad, gdzie na pierwszym miejscu stawia się wydajność oraz komfort swoich pracowników. Dlatego też tak duży nacisk kładzie się na estetykę oraz czystość w pomieszczeniach, gdzie pracownicy spędzają znaczną część swoich dni. Jednak schludnie posprzątane pomieszczenia to nie wszystko, należy dodatkowo zadbać o odpowiedni zapach, który będzie na bieżąco wpływał na pracowników, wprawiając ich w dobry nastrój i rozbudzając ich kreatywność.

Odpowiedni zapach w biurze odgrywa ważną rolę z kilku powodów. Najważniejszym z nich jest wywoływanie emocji oraz poprawa nastroju u osób przebywających w danym pomieszczeniu, bez względu na to, czy to pracownicy danej firmy, czy klienci. Dzięki temu właściwie dobrany aromat może np. relaksować, pobudzać do działania, działać uspokajająco lub wpływać na koncentrację. Warto zwrócić na to uwagę przed dokonaniem wyboru, ponieważ poszczególne zapachy mogą znacząco wpłynąć na komfort i jakość pracy, a także samopoczucie oraz zaangażowanie osób przebywających w biurze.

Jaki powinien być dobrze dobrany zapach do biura?

Zanim przystąpisz do poszukiwań odpowiedniego zapachu do biura, zastanów się, czego tak dokładnie szukasz. Aromat ten podobnie jak perfumy powinien być subtelnie dopasowany do miejsca tak, by nie był zbyt intensywny i męczący. Jak wiemy, ile osób tyle gustów, dlatego należy wybrać dość uniwersalny zapach, który będzie odpowiedni dla większej grupy ludzi.

Zapachy często również stanowią pierwsze wrażenie każdego, kto odwiedza biuro. Warto zadbać o to, by miejsce to kojarzyło się jak najlepiej i od początku wzbudzało pozytywne emocje zarówno u pracowników, jak i gości. Odgrywa to dużą rolę w ogólnym wizerunku firmy, co może przełożyć się również na jej rozwój oraz nowe propozycje biznesowe.

Profesjonalne zapachy do biura

W miejscach, gdzie podejmuje się trudne decyzje oraz często działa pod presją czasu warto zastosować zapachy do biura wpływające na redukcję stresu i poprawiające nastrój. W tym przypadku świetnie sprawdzi się:

- Lawenda, drzewo sandałowe, mięta albo eukaliptus, które dzięki swoim właściwościom relaksującym niwelują stres oraz napięcie psychiczne, dzięki czemu pracownicy nie odczuwają tak mocno ich negatywnych skutków.

- Zapach cytrusów potrafi wpływać na naszą koncentrację, a także posiada właściwości pobudzające, co jest niezwykle ważne przy wydajności. Cytrusy w przyjemny sposób wypełniają pomieszczenie, działając orzeźwiająco i odświeżająco.

- Naturalny zapach bawełny lub świeżo wypranej pościeli będzie doskonałym rozwiązaniem, kiedy obawiasz się, że wybrana przez Ciebie kompozycja może być zbyt intensywna. Zapachy te są na tyle delikatne i subtelne, że nie przytłoczą osób w nich przebywających, a jednocześnie odświeżą pomieszczenie, nadając mu przyjemny zapach.

Zapach w biurze

Jak pozbyć się uciążliwego zapachu w biurze?

W biurze, gdzie przewija się znaczna liczba osób nietrudno o różnego typu uciążliwe zapachy, których ciężko się pozbyć. Zazwyczaj sytuacja tego typu ma miejsce w toaletach oraz pomieszczeniach socjalnych tj. kuchnia, jadalnia czy stołówka. Jednak istnieją sprawdzone sposoby na to, jak pozbyć się nieprzyjemnych woni na dobre, w tym celu należy zacząć od wyeliminowania źródła tych zapachów.

Jeżeli chcemy zadbać o przyjemny zapach w biurze, przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń oraz ich czystość. Zapewnienie przewiewu powietrza jest kluczowe jeśli zależy nam na zachowaniu świeżego zapachu w pomieszczeniach. W tym celu należy regularnie wietrzyć sale, oraz uruchamiać obieg powietrza z klimatyzacji, by pozbyć się uciążliwego zaduchu. Natomiast dokładne regularne sprzątanie pomoże pozbyć się kurzu oraz innych źródeł nieprzyjemnych zapachów, jakimi są np. resztki jedzenia.

Skoro mowa o jedzeniu, warto raz na jakiś czas (powiedzmy raz na tydzień lub raz na miesiąc) opróżnić i umyć lodówkę oraz szafki z zalegających produktów, które często są przyczyną nieprzyjemnych zapachów. Usuwanie źródła zapachu jest kluczowe, w sytuacji, w której chcemy zadbać o przyjemny aromat i świeże powietrze w swoim otoczeniu.

Jeżeli pomimo naszych działań zapach nadal się utrzymuje, możemy samodzielnie zamontować w biurze oczyszczacze powietrza, które rozprawia się z kurzem, alergenami oraz uciążliwym zapachem. Jeśli jednak ta opcja nie sprawdza się, pomyśl o skorzystaniu z usług profesjonalnej firmy, która za pomocą ozonu oczyści powietrze w pomieszczeniu i rozprawi się z nieprzyjemnym zapachem w pomieszczeniach.

Odświeżacze powietrza

Wśród odświeżaczy powietrza, jakie możemy zastosować w biurze, znajdują się wszelkie aerozole, które są popularne, łatwe w użyciu i można je znaleźć w wielu różnych zapachach. Jednak nie zawsze odświeżacz w sprayu będzie w stanie nadać pomieszczeniu miły i trwały zapach, ponieważ działa głównie doraźnie. Tego typu zapach najlepiej sprawdzi się w toalecie, nie należy jednak używać go do odświeżenia powierzchni biurowych.

Dyfuzory zapachowe

Najlepszym i najbardziej profesjonalnym urządzeniem do nadania zapachu w pomieszczeniu jest elektryczny dyfuzor, który w dyskretny sposób wypełni całe biuro przyjemnym zapachem. Dyfuzory zapachowe zazwyczaj wyglądają jak niewielkie eleganckie przedmioty, dzięki czemu doskonale wtopią się w wystrój i staną się elementem dekoracyjnym. Co więcej, można je nastawić, według własnych preferencji na określony czas działania lub intensywność, dzięki czemu mamy kontrolę nad urządzeniem. Dobrym rozwiązaniem jest również elektryczny odświeżacz powietrza, który wystarczy jedynie podłączyć do kontaktu, aby już po chwili móc cieszyć się przyjemnym aromatem.

Możesz skorzystać również z klasycznego dyfuzora w postaci pojemniczka wypełnionego płynem z dołączonymi do zestawu patyczkami, który jest łatwy w użyciu i można postawić go wszędzie. Wystarczy otworzyć pojemnik i włożyć do niego patyczki, by po chwili całe pomieszczenie wypełniło się delikatnym zapachem. To dobre rozwiązanie, które można zastosować w najbardziej reprezentacyjnych miejscach biura, jak np. sale konferencyjne.

To może Cię zainteresować

pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
pexels pripicart 620335 1
Zapachy i aromatyzacja
Dbając o zapach do auta, zapewniasz sobie komfort jazdy i przyjemne samopoczucie. Wyjątkowe zapachy ...
Logo General Fresh
General Fresh
14 maja 2024 6 min czytania
naturalne zapachy
Zapachy i aromatyzacja
Naturalne zapachy do domu to bez wątpienia trend, który na przestrzeni lat stał się niezwykle...
Logo General Fresh
General Fresh
15 listopada 2023 5 min czytania
jesien zapach
Zapachy i aromatyzacja
Jesień to wyjątkowy czas, kiedy wracamy do normalności po gorącym lecie pełnym wakacyjnych wyjazdów...
Logo General Fresh
General Fresh
3 października 2023 3 min czytania