14 Sierpnia 2018

Porządki w samochodzie - jak zrobić to skutecznie?


Osoby, które często podróżują lub dojeżdżają do pracy samochodem wiedzą, jakie znaczenie ma stan jego wnętrza. Kiedy mamy bałagan po prostu nie czujemy się w nim komfortowo, zwłaszcza wtedy, gdy jadą z nami inni. Słoneczny letni dzień to idealny czas na generalne porządki w samochodzie – wykorzystaj go i ciesz się wygodą podczas jazdy, bez względu na długość trasy.

Porządki w samochodzie – niezbędne akcesoria

Jeśli chcesz, żeby sprzątanie przebiegło sprawnie i efektywnie, koniecznie zacznij od przygotowania wszystkich przydatnych środków czyszczących i akcesoriów. A oto ich lista:

  • chusteczki nawilżane,
  • płyn do mycia szyb,
  • ściereczki domowe,
  • ręczniki papierowe,
  • worki na śmieci,
  • odkurzacz,
  • wałek czyszczący do ubrań,
  • kosz/pudło/pojemnik (w rozmiarze, który umożliwi włożenie do bagażnika).

Porządki w samochodzie – plan działania

1. Aby zapewnić sobie swobodę działania, zacznij od wyjęcia z samochodu WSZYSTKICH rzeczy, które na przestrzeni czasu znalazły w nim swoje miejsce:
śmieci od razu pakuj do worka,
korespondencję, gazetki, ulotki posegreguj i odłóż na właściwe miejsce w domu, a niepotrzebne wyrzuć do śmieci,
wszystkie gadżety i inne przedmioty, które jakimś cudem znalazły się w Twoim samochodzie, włóż do jednego pudła/pojemnika – później zdecydujesz, gdzie jest ich miejsce.


2. Wyjmij wycieraczki/dywaniki podłogowe i porządnie je wytrzep. Jeśli masz taką możliwość, rozważ ich wypranie (lato to najlepszy czas na takie działania).


3. Odkurz tapicerkę, podłogę i wszelkie zagłębienia. Najlepiej kierować ruchy z góry do dołu. Nie zapomnij o bagażniku!


4. Umyj szyby od wewnętrznej strony. Sięgnij po płyn do szyb General Fresh i ściereczki domowe. Do polerowania szyb możesz użyć ściereczki z mikrofibry lub ręczników papierowych.


5. Wytrzyj deskę rozdzielczą, elementy plastikowe i wewnętrzną stronę drzwi. Najwygodniej będzie wykorzystać do tego zadania chusteczki nawilżane, które nie pozostawiają smug i nie wymagają żadnych dodatkowych środków czyszczących. Mała podpowiedź: takie chusteczki nawilżane warto mieć zawsze w swoim bagażniku lub schowku. 


6. Przy pomocy wałka czyszczącego do ubrań, usuń z tapicerki wszelkie kłaczki i paproszki, które pozostały po odkurzaniu. 


7. Włóż z powrotem dywaniki/wycieraczki i ułóż w schowku niezbędne akcesoria.


8. Przejdź do bagażnika i posegreguj wyposażenie. Mniejsze rzeczy i narzędzia schowaj do pojemnika/pudła, które zmieści się w bagażnik. W ten sposób unikniesz wiecznego chaosu i odzyskasz część przestrzeni.


9. Na koniec – jako zwieńczenie swojego wysiłku – powieś ulubiony samochodowy odświeżacz powietrza. Nie masz jeszcze żadnego? General Fresh przygotował dla Ciebie szeroki wybór odświeżaczy samochodowych – na pewno znajdziesz wśród nich idealny do Twojego auta.

Porządki w samochodzie wcale nie muszą być czasochłonne i męczące. Najważniejsza, aby dobrze zorganizować sobie zadania i regularnie dbać o stan wnętrza swojego pojazdu. A General Fresh chętnie Ci w tym pomoże. General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!