Logo General Fresh
General Fresh 17 lipca 2018 4 min czytania
W domu

Porządki w sypialni w 9 krokach

morning 1850893 640
Wakacje to dobry moment, żeby zrobić generalne porządki w sypialni. Pogoda sprzyja szerokiemu otwieraniu okien i pozwala na wyniesienie na taras lub balkon wielu rzeczy. Dzięki czemu zyskujesz większą przestrzeń i swobodę działania, a wyprana pościel szybko wyschnie. Wykorzystaj jeden dzień urlopu lub wolną sobotę i wprowadź do swojej sypialni powiew świeżości. Jak? Oto plan porządków w sypialni. Stwórz sprzyjające warunki Na sprzątanie w sypialni wybierz słoneczny i ciepły dzień. W pierwszej kolejności wynieś z sypialni kołdry, poduszki, koce. Jeśli masz niewielki dywan – zwiń go w rulon i również wystaw na zewnątrz. Teraz możesz odsunąć mniejsze meble. Zanim to zrobisz, koniecznie zdejmij wszystkie stojące na nich przedmioty – w ten sposób unikniesz ich uszkodzenia i zaoszczędzisz sobie niepotrzebnej pracy przy ich sprzątaniu. W tak przygotowanej sypialni możesz zacząć już konkretne działania.

„Dobry plan nie jest zły” Aby uniknąć marnowania czasu i nie zniweczyć efektu swojej pracy, warto zachować określoną kolejność prac porządkowych. Oto nasza propozycja planu sprzątania sypialni: 1. Zmiana zasłon Zdejmij stare zasłony i od razu wynieś je na balkon/taras, gdzie wytrzepiesz je z kurzu i przygotujesz do późniejszego prania. 2. Odkurzanie pajęczyn Za pomocą czystego i suchego mopa lub szczotki na kiju, której włosie owiniesz ściereczką, omieć wszystkie rogi ścian, również te przy suficie, dzięki czemu pozbędziesz się pajęczyn. 3. Mycie karniszy i okien Jeśli posiadasz plastikowe szyny, wytrzyj je wilgotną szmatką, wypłukaną w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu uniwersalnego Splash. W przypadku metalowych, najlepiej zastosować środek przeznaczony do pielęgnacji metalu. Jeżeli dawno nie myłeś okien w sypialni – to idealny moment, aby się nimi zająć. 4. Sprzątanie za meblami Wszystkie meble, które udało Ci się odsunąć wytrzyj z tyłu chusteczkami nawilżanymi do mebli, zaś ściany i podłogę, które dotychczas były zasłonięte, dokładnie odkurz i przetrzyj wilgotną szmatką. 5. Odkurzanie grzejnika W kaloryferach starego typu gromadzi się mnóstwo kurzu. Aby go dokładnie usunąć, możesz wykorzystać szczotkę do mycia butelek, którą owiniesz wilgotną szmatką. 6. Czyszczenie dywanu/wykładziny Te, które możesz wynieść – wytrzep na dworze. Pozostałe dokładnie odkurz, a następnie wyczyść je za pomocą odkurzacza piorącego, który możesz wypożyczyć. Niewielkie plamy usuniesz z pomocą roztworu sody lub odplamiacza. Pamiętaj jednak, aby nie trzeć powierzchni zbyt mocno, bo możesz uszkodzić włókna i doprowadzić do przebarwień. Aby nie zdeformować dywanu/wykładziny, unikaj mocnego moczenia i intensywnego suszenia (bezpośrednie działanie słońca lub używanie suszarki do włosów). Dając im czas na wyschnięcie chronisz również ich kolory. 7. Odświeżanie materaca i czyszczenie łóżka 8. Zmiana pościeli Korzystając z pięknej pogody, warto wynieść całą pościel na dwór i tam dokonać zmiany poszew. Przy okazji wytrzep dokładnie poduszki, kołdry, koce, a te, które możesz wyprać samodzielnie – wrzuć do pralki wybierając odpowiedni program. Pamiętaj, aby upraną pościel dokładnie wysuszyć. 9. Przywracanie stanu wyjściowego Kiedy powierzchnie za meblami wyschną, odstaw je na poprzednie miejsca, wytrzyj fronty i poukładaj na nowo oczyszczone z kurzu przedmioty. Powieś świeże zasłony i firanki. Umyj podłogę, a kiedy wyschnie – połóż czyste i suche dywany/wykładziny. Na koniec przynieś świeżą pościel i – gotowe!

Jak widzisz, generalne porządki w sypialni nie są wcale takie straszne. Zwłaszcza z naszą pomocą. General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

To może Cię zainteresować

balkon zima
W domu
Zima to nie tylko czas, kiedy przyroda zapada w zimowy sen. To wyzwanie dla wielu roślin balkonowych...
Logo General Fresh
General Fresh
19 grudnia 2023 4 min czytania
porzadki swiateczne201
W domu
Święta Bożego narodzenia to szczególny czas, kiedy spotykamy się z naszymi bliskimi i celebrujemy...
Logo General Fresh
General Fresh
10 listopada 2023 5 min czytania
domusprzatania
W domu
Widok bałaganu w domu przytłacza Cię? Nie wiesz, od czego zacząć? To znak, że ten artykuł jest dla...
Logo General Fresh
General Fresh
27 lipca 2023 5 min czytania
buty
W domu
Otwierasz szafkę na buty i od razu chcesz ją zamknąć? Chyba każdy z nas spotkał się z takim problem.em...
Logo General Fresh
General Fresh
17 lipca 2023 5 min czytania