Logo General Fresh
General Fresh 25 maja 2018 3 min czytania
W domu

Poskromić porządki, czyli jak zaoszczędzić czas i siły podczas sprzątania

zrzut ekranu 2018 05 29 o 123315 6379
Sprzątanie zajmuje Ci tyle czasu, że nieraz stwierdzasz, że... nie masz czasu na sprzątanie. Znasz ten problem? Jeśli tak, koniecznie sprawdź, jak poskromić porządki. Poznaj proste sposoby, dzięki którym nie będzie marnować ani swoich sił, ani cennych minut. Wypróbuj je i zobacz, że „nie takie sprzątanie straszne”.

Kosze rozmaitości

W strategicznych punktach swojego mieszkania postaw kosze lub kartony, które swoim wyglądem będą wpisywać się w stylistykę wnętrza. Po co? Aby każdy z domowników mógł do nich wkładać przedmioty, które akurat nie są na swoim właściwym miejscu, ale nie ma już czasu na ich odnoszenie „na już”. Kiedy widać, że w koszu jest już „co nie co”, opróżnij go. Posegreguj wszystkie „składniki” odłóż na właściwe miejsce. Aby uniknąć zbyt gwałtownego zapełniania, warto wyznaczyć „dyżury”, dzięki którym każdy spełni ten obowiązek w odpowiednim czasie.

Wielowarstwowy wkład z worków na śmieci

Zamiast włożyć do pustego kosza na śmieci jeden worek, włóż od razu trzy lub cztery. Po pierwsze – jeśli okaże się, że worek przecieka – od razu możesz „wpakować” go w kolejny, a po drugie – jeśli z pełnym workiem wszystko jest „OK”, to po jego wyjęciu Ty już masz zaopatrzony kosz. Wygodnie, prawda?

Od góry do dołu

Jedną z podstawowych zasad podczas sprzątania jest poszanowanie prawa grawitacji, czyli sprzątanie od góry do dołu. Ścieraj kurze od najwyższych punktów do najniższych. Dopiero po tej czynności możesz umyć podłogi bez irytowania się, że na dopiero-co wyczyszczonej podłodze pojawiły się okruszki lub kłębki kurzu, które spadły z mebli.

Korzystaj z odkurzacza na wiele sposobów 

Pamiętaj, że z pomocą odkurzacza szybko i wygodnie doprowadzić do czystości nie tylko swoje podłogi, ale również tapicerkę mebli wypoczynkowych, zasłony, parapety, a wiele innych. Sekretem sukcesu jest wykorzystanie odpowiednich końcówek-ssawek, przystosowanych do różnych powierzchni.

Sięgnij po chusteczki nawilżane

Nie da się ukryć, że nic nie męczy tak, jak noszenie miski pełnej wody po całym mieszkaniu, a jedną z najbardziej irytujących kwestii są smugi pozostające na powierzchni po wytarciu ich mokrą szmatką. Dlatego doskonałą pomocą podczas sprzątania są chusteczki nawilżane od General Fresh. Sięgając odpowiednio po chusteczki nawilżane do mebli i chusteczki nawilżane do ceramiki, szybko i wygodnie usuniesz zabrudzenia i kurz, a powierzchnia pozostanie świeża i bez śladu smug.

Harmonogram sprzątania

Tygodniowy i miesięczny harmonogram sprzątania to prosty sposób na zorganizowanie prac porządkowych bez ryzyka, że o czymś zapomnisz. Zaangażuj w prace domowe wszystkich członków domowej wspólnoty. Jeśli przewidujesz w sprzątaniu również udział dzieci, warto zastosować system nagród w postaci łakoci lub innych małych przyjemności. Nie wiesz, jak przygotować taki harmonogram? Nie martw się – zrobiliśmy to za Ciebie! General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

To może Cię zainteresować

pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 3 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels tima miroshnichenko 6195955 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele czasu spędzasz na kanapie? To ona jest świadkiem wielu rodzinnych...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2024 9 min czytania