Logo General Fresh
General Fresh 13 lipca 2020 3 min czytania
Lifestyle

Propozycje rodzinnych wakacji w Polsce

shutterstock 405066019 6752

Zastanawiasz się, gdzie wyjechać na wakacje z całą rodziną? Przygotowaliśmy kilka propozycji, które zawsze się sprawdzają. Na pewno znajdziesz wśród nich coś dla swojej rodziny!

Wakacje na morzu

Wakacje nad morzem niewątpliwie są dobrym pomysłem, ale raczej oklepanym. Rodzinnej atmosferze nie sprzyja też sezonowy tłok. Ale co innego wakacje… na morzu!

Do wyboru mamy kilka rozwiązań: od łodzi, po hotele na wodzie. To drugie jest o tyle ciekawe, że chodzi po prostu o domki przycumowane do pomostu. Fizycznie znajdują się na wodzie, ale w każdej chwili możemy się udać z rodziną na spacer po mieście lub obiad. Z reguły z okien rozpościera się widok bezpośrednio na morze. Niektóre domki mają własny taras widokowy.

Pod namiotami

Nie ma bardziej rodzinnych wakacji od tych pod namiotami! 

Jeśli drzemie w Was chęć przygód i nie boicie się wyzwań, polecamy spakowanie dużego namiotu i wyprawę nad mazurskie jezioro lub w okolicach górskich szlaków. Ostrzegamy jednak: taką wyprawę trzeba dokładnie zaplanować, uwzględniając wszystkie możliwe niebezpieczeństwa (np. ulewny deszcz).

Natomiast jeśli nie macie w sobie ducha MacGyvera, możecie wybrać się pod namioty… w hotelu! W Polsce znajduje się mnóstwo hoteli tematycznych, np. indiańskie, w których można spędzić noc pod namiotem. Dodatkowo często w tego typu ośrodkach znajdują się też atrakcje specjalnie dla dzieci.

W Polsce, ale jak w Laponii

Dla dzieci bardzo dużą atrakcją może być wizyta w… lapońskiej wiosce! W Borowicach znajduje się ośrodek, który jest stylizowany na lapońską wioskę i ma nawet patronat Ambasady Republiki Finlandii. Można się tak cieszyć wysokiej klasy noclegami (nawet w namiocie wikinga) i około tematycznymi atrakcjami np. wizytą w zagrodzie z reniferami.

Agroturystyczna przygoda

Ośrodki agroturystyczne są doskonałą propozycją na rodzinne wakacje dla rodzin, które mieszkają w dużych miastach. Długie spacery wzdłuż pól, łąk i lasów pozwalają się zrelaksować, a obcowanie z naturą i wiejskimi zwierzętami dostarcza rozrywek najmłodszym. W ośrodkach agroturystycznych można też skosztować lokalnych wyrobów, najczęściej serów, oraz planów. Nierzadko blisko takich miejsc znajdują się też inne atrakcje np. spływy kajakowe.

 

To może Cię zainteresować

porzadkiwdomu
Lifestyle
W codziennej pielęgnacji domu często sięgamy po gotowe środki czyszczące, które mogą zawierać...
Logo General Fresh
General Fresh
5 czerwca 2023 3 min czytania
shutterstock 1821313732011
Lifestyle
Sprzątanie bywa uciążliwe dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na...
Logo General Fresh
General Fresh
26 maja 2023 4 min czytania
shutterstock 1722168757201
Lifestyle
Dłuższe dni często skłaniają nas do wiosennych porządków. Nadchodząca wielkimi krokami nowa...
Logo General Fresh
General Fresh
21 marca 2023 5 min czytania
generalne porzadki w domu
Lifestyle
Dlaczego generalne porządki w domu tak często się nie udają? Ponieważ wiele osób nie ma...
Logo General Fresh
General Fresh
26 września 2022 5 min czytania