Logo General Fresh
General Fresh 24 czerwca 2016 4 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Przygotowanie auta do wakacyjnego wyjazdu – jak zadbać o czystość?

vw 962133 640 1647

Rozpoczynamy wakacje. To oznacza, że przed Tobą weekendowe wycieczki za miasto i urlop. Jeśli lubisz podróżować własnym samochodem dopilnuj, aby dojazd na miejsce wypoczynku był bezpieczny. Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu to podstawa. Ale jeśli chcesz, aby czas podróży był prawdziwą przyjemnością, warto zadbać o czystość w Twoim aucie. Jak? Tutaj dowiesz się wszystkiego.

 

Opanuj chaos

Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, sam wiesz najlepiej, ile dziwnych rzeczy można znaleźć w samochodzie. Część z nich nie przyda się w czasie podróży. Dlatego sprzątanie w zacznij od usunięcia wszystkich śmieci i gadżetów z siedzeń, podłogi, schowków na drzwiach i przy kokpicie. Te pierwsze wyrzuć od razu do kosza, a drugie umieść w jednym miejscu, które spełni rolę „poczekalni”. Zdziwiony, jak wiele przestrzeni odzyskałeś? Dopiero teraz możesz zacząć sprzątać „na całego”.

 

Pożegnaj “próbki geologiczne”

Dywaniki samochodowe to istny dziennik geologiczny miejsc, w których byłeś Ty i Twoi pasażerowie. Najprostszym sposobem pozbycia się ich jest delikatne zawinięcie brzegów każdego dywanika i wyjęcie z samochodu tak, aby niczego nie wysypać. Dywaniki wytrzep i oceń, czy potrzebne będzie mycie. Dla gumowych dywaników najlepsza będzie „kąpiel” w wodzie z płynem uniwersalnym. Pozwól im dobrze wyschnąć.

 

Z odkurzaczem za pan brat

Odkurzenie tapicerki czyni cuda. Dzięki tej prostej czynności przypomnisz sobie, jaki naprawdę jest kolor siedzeń i obić na drzwiach. Nie zapomnij o odkurzeniu bagażnika – w końcu lada dzień włożysz do niego swój wakacyjny bagaż.

 

Szyby jak kryształ

Czyste szyby nie tylko ładnie wyglądają, ale przede wszystkim zwiększają widoczność, a tym samym podnoszą poziom bezpieczeństwa. O ile z zewnątrz szyby możesz umyć podczas wizyty na myjni lub stacji benzynowej, o tyle wewnątrz trzeba zrobić to ręcznie. Wystarczy, że do mycia użyjesz płynu do szyb General Fresh i ręczników papierowych. Efekt gwarantowany.

 

Kokpit jak nowy

Głęboka czerń i połysk kokpitu wcale nie musi pozostać w kategorii wspomnień. Deskę rozdzielczą wyczyścisz profesjonalnymi chusteczkami nawilżanymi do auta General Fresh. Aktywne substancje nie tylko usuną wszelkie zabrudzenia, ale przywrócą dawny blask kokpitu i jednocześnie zaoszczędzą Twój czas, jaki tracisz na pranie tradycyjnych ściereczek.

 

Wszystko na swoim miejscu

Kiedy wnętrze Twojego samochodu jest już wysprzątane, przyszedł czas, aby pewne rzeczy wróciły na swoje miejsce. W bagażniku nie może zabraknąć elementów podanych jako konieczne przez przepisy ruchu drogowego. Co do pozostałych rzeczy, które wcześniej wydobyłeś z czeluści swojego auta – zastanów się, które z nich są tam rzeczywiście potrzebne. Te, które nie przejdą przez casting, zostaw w garażu lub znajdź im nowy dom w specjalnym pudle na samochodowe skarby. Jeszcze tylko dywaniki i gotowe. Prawie.

 

Czystość, którą czuć

Zastanawiasz się, dlaczego „prawie” gotowe? Ty i Twoje auto zasługujecie nie tylko na czystość, którą widać, ale i taką, którą czuć. Podkreśl swój wysiłek zawieszając w samochodzie jeden z najnowszych odświeżaczy samochodowych marki General Fresh. Car Perfume Wood to mały słoiczek z drewnianą zakrętką, z której wydobywać się będzie jeden z siedmiu wspaniałych zapachów. Paniom z pewnością spodobają się nasze Car Perfume Pearls, czyli perełki zapachowe w eleganckim kolorowym woreczku. Oczywiście, możesz też wybrać tradycyjną zawieszkę lub odświeżacz typu Vent, który będzie odświeżać powietrze podczas pracy nadmuchu.

Z General Fresh nie tylko zadbasz o czystość w aucie, ale również o świeży zapach, który przypomni Ci pierwsze chwile z Twoim samochodem. Bo wszystko, co robimy, robimy z miłości do czystości i z miłości do świeżości.

 

 

To może Cię zainteresować

pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 4 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania