Logo General Fresh
General Fresh 28 czerwca 2018 5 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Ręczniki papierowe – 10 nietypowych zastosowań

coffee 2608864 640

Ręczniki papierowe znalazły stałe miejsce w wielu domach i w sercach tych, którzy cenią higienę i wygodę. Najczęściej są używane w kuchni, gdzie pozwalają zaoszczędzić na praniu ściereczek i tradycyjnych ręczników. Niemal równie często wykorzystuje się je podczas sprzątania, na przykład podczas mycia okien. Ale czy wiesz, że ręczniki mogą pomóc Ci w przechowywaniu żywności i organizacji kabli od elektroniki? Chcesz poznać więcej zastosowań? Koniecznie poznaj nasze 10 propozycji!

 

Do odsączania tłuszczu z potraw

Kto nie lubi pączków domowej roboty? Trudno znaleźć taką osobę, ale nietrudno znaleźć tych, którzy bronią się przed potrawami ociekającymi tłuszczem. Jeśli i Ty unikasz jego dużej ilości w jedzeniu, to ręczniki papierowe powinny stać się Twoim kuchennym asystentem. Pączki, frytki i inne potrawy smażone na głębokim oleju możesz tuż po wyjęciu położyć na talerzu wyłożonym kilkoma warstwami ręczników, które wchłoną nadmiar tłuszczu. Jeśli zamierzasz wykorzystać ten sposób na odtłuszczanie, koniecznie wybierz ręczniki, które są mocne i nie pozostawiają włókien.

 

Do zabezpieczania butelek z oliwą/olejem

Skoro wiesz, że ręczniki papierowe doskonale wchłaniają tłuszcz, to wykorzystaj je również do zabezpieczania butelek z olejami, z których korzystasz. Wystarczy, że owiniesz wokół butelkę, a następnie założysz gumkę recepturkę, która zabezpieczy ręcznik przed spadaniem. Butelka już nigdy nie pozostawi tłustych śladów na blacie czy półce, a co jeszcze ważniejsze – nie wyślizgnie Ci się z dłoni podczas gotowania.

 

Do przedłużania świeżości warzyw

Nie lubisz przechowywać warzyw w lodówce, bo zbyt szybko więdną lub „pocą się” i psują? Aby je przed tym uchronić wystarczy, że wyłożysz pojemniki ręcznikami papierowymi. Papier wchłonie nadmiar wilgoci, a jednocześnie ułatwi Ci czyszczenie szuflad. Stosując to rozwiązanie pamiętaj, aby regularnie wymieniać wyściółkę w pojemnikach.

 

Do szybkiego schładzania napojów

Masz tylko pół godziny do przyjścia gości, a napoje, które powinny być podane na zimno są za ciepłe? Zamocz ręczniki papierowe i owiń je wokół butelki z potrzebnym napojem. Schowaj ją do zamrażarki na 15 minut, a zanim pojawią się Twoi goście, napój uzyska pożądaną temperaturę.

 

Do idealnego mrożenia pieczywa

Wiesz, że najlepszym sposobem na przedłużenie świeżości pieczywa jest jego zamrożenie. Aby pozbyć się problemu nadmiaru wilgoci podczas jego rozmrażania, warto je wcześniej owinąć w ręcznik papierowy.

 

Do zabezpieczania przedmiotów podczas przeprowadzki

Delikatne przedmioty, takie jak szkło czy porcelana, wymagają szczególnej uwagi podczas pakowania na czas przeprowadzki. Ręczniki są doskonałym sposobem na dokładne, a zarazem wygodne zabezpieczenie.

 

Do przekładania patelni i garnków

Patelnie i garnki trzymasz układając je jeden na drugim? Nic dziwnego – w ten sposób zajmują najmniej miejsca. Jeśli nie chcesz ich poobijać lub porysować, przełóż je ręcznikami papierowymi. Ten sposób możesz wykorzystać też do zabezpieczenia rzadko używanej zastawy stołowej lub innych przedmiotów, po które sięgasz jedynie „od święta”.

 

Do usuwania plam z wosku

Na rozlany na materiale wosk najlepszym zestawem ratunkowym jest papierowy ręcznik i żelazko. Przyłóż ręcznik do plamy i prasuj po jego wierzchu gorącym żelazkiem. Kiedy rozpuszczony wosk wsiąknie w papier, zmień podkład i ponów prasowanie. Powtarzaj czynność, aż ręcznik pozostanie zupełnie czysty.

 

Do przechowywania świec

A teraz pora na wykorzystanie rolki, która pozostała po ręcznikach! Sprawdzi się ona idealnie między innymi do przechowywania świec stołowych. Wystarczy włożyć je do tuby po ręcznikach i położyć w wybranym miejscu – dzięki temu żadna świeca ani się nie złamie, ani nie zakurzy.

 

Do organizacji kabli

Poplątane kable mogą doprowadzić do szału. Ale z pomocą tekturowej tuby po ręcznikach szybko rozwiążesz ten problem. I to raz na zawsze. Dotnij rolkę do odpowiedniej szerokości i poprzekładaj przez nią kable, które do tej pory wiecznie się ze sobą plątały.

 

Jesteś choć trochę zaskoczony naszymi pomysłami na wykorzystanie ręczników papierowych? A może znasz inne nietypowe zastosowania? Jeśli tak – koniecznie podziel się nimi z General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

To może Cię zainteresować

pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 5 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania