Logo General Fresh
General Fresh 17 lipca 2023 5 min czytania
W domu

Sposób na nieprzyjemny zapach z szafki na buty!

buty

Otwierasz szafkę na buty i od razu chcesz ją zamknąć? Chyba każdy z nas spotkał się z takim problem.em Dowiedz się, jak go rozwiązać za pomocą rzeczy, które masz już w domu. Sprawdź, jaki jest sposób na śmierdzące buty i w jaki sposób zneutralizować nieprzyjemne zapachy w Twoim domu.

Nieprzyjemny zapach butów - skąd się bierze?

Zanim przejdziemy do tego, jak się pozbyć brzydkiego zapachu z szafki na buty, skupmy się na źródle problemu. Są nim nasze buty, które mogą nieprzyjemnie pachnieć. Niezależnie od pory roku i pogody na zewnątrz, nasze stopy są narażone na wiele czynników, które przekładają się na higienę obuwia, ale nie tylko.

Śmierdzące buty są najczęściej kojarzone z przepoconą stopą latem. I rzeczywiście potliwość stóp to jeden z najczęstszych powodów takiej sytuacji. Przyczyny są jednak różne. Jeśli często zauważasz problem brzydkiego zapachu u siebie, zwróć uwagę na to, czy obuwie, które nosisz, jest wykonane z odpowiednich materiałów, które będą oddychać. Będzie to np.: naturalna skóra, która zapewnia dobrą wentylację. 

Wiele osób nosi jednak obuwie ze sztucznych tworzyw lub niedostosowane do warunków na zewnątrz. W takiej sytuacji nasze stopy nie mogą oddychać, przez co pocą się, a w butach pozostaje nieprzyjemny zapach, który zostaje następnie w szafce na obuwie. 

Inną przyczyną, dla której śmierdzące buty są dla Ciebie problemem, jest nienoszenie skarpetek. W takiej sytuacji nietrudno o nieprzyjemną woń obuwia.

Sposób na śmierdzące buty

Wiesz już, skąd może brać się nieprzyjemny zapach z obuwia, jak się go jednak pozbyć? Jest na to kilka prostych sposobów. Co więcej, wykorzystują one środki, które najprawdopodobniej posiadasz już w domu. Dowiedz się więcej.

Jednym z najlepszych domowych pochłaniaczy przykrego zapachu jest soda oczyszczona. Jak widzisz, nadaje się ona nie tylko do pieczenia i gotowania, ale również do sprzątania. Warto wsypać sodę we wnętrze butów, a następnie zaczekać kilka godzin. Jeśli masz taką możliwość, zostaw ją na całą noc. Soda oczyszczona pomaga zneutralizować zapachy poprzez absorpcję wilgoci i zapachu.

Jeszcze inne osoby zalecają włożenie do butów plasterka cytryny. Ta metoda faktycznie może być skuteczna w usunięciu brzydkiego zapachu, ponieważ cytryna niweluje nieprzyjemne zapachy. Jednak uważaj, kiedy Twoje buty są mokre np.: od deszczu lub śniegu. Włożenie do nich kawałka mokrej cytryny wiąże się z ryzykiem rozwoju pleśni itd. 

Pamiętaj, że wspomniane sposoby mogą pomóc usunąć przykry zapach butów, ale żeby zapobiegać jego nawrotowi, konieczne jest regularne czyszczenie oraz wietrzenie obuwia, a także dbanie o dobrą higienę stóp.

Jak się pozbyć przykrego zapachu z szafki na buty?

Twoja szafka na buty wydziela nieprzyjemny zapach? Wstydzisz się ją otwierać przed swoimi gośćmi? Nie wiesz, co zrobisz, aby usunąć charakterystyczną woń? Poznaj nasze sposoby, które pozwolą Ci zniwelować ten problem.

Domowe sposoby na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z szafki na buty

Kiedy przykry zapach butów przenika już całą szafkę, warto skorzystać z domowych metod, aby go zniwelować. Oto kilka sprawdzonych środków do czyszczenia:

  • ocet - doskonale czyści i pomaga w neutralizacji przykrego zapachu. Przygotuj roztwór z wodą w proporcji 1:1, a następnie wyczyść wnętrze szafkę. Pozostaw ja otwartą, aby wyschła, a dopiero potem włóż do niej z powrotem obuwie. Pamiętaj, że ocet może pozostawić charakterystyczny zapach, który jednak znika po kilku godzinach;

  • soda oczyszczona - jak już pisaliśmy, soda oczyszczona jest doskonała do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów. A zatem po umyciu i wysuszeniu szafki, posyp jej wnętrze cienką warstwą sody oczyszczonej. Pozostaw na kilka godzin. Następnie odkurz lub wytrzyj, aby usunąć resztki proszku.

  • olejki eteryczne - to ciekawe rozwiązanie, aby zneutralizować przykry zapach, a dodać przyjemnego aromatu. W tym celu sprawdzą się zwłaszcza olejki lawendowe lub z drzewa herbacianego, które mają silne właściwości antybakteryjne i aromatyzujące.

Pochłaniacz zapachów do szafek na buty - trwałe usunięcie przykrego zapachu?

Nie chcesz ciągle martwić się nieprzyjemnym zapachem z szafki? Śmierdzące buty mogą być kłopotliwe zwłaszcza wtedy, jeśli zauważy je ktoś obcy. Warto zatem zabezpieczyć się na taką ewentualność i zadbać o wnętrze szafki na obuwie.

Pochłaniacz zapachów do szafek z butami pomoże skutecznie rozwiązać Twój problem. Wykorzystany wkład z aktywnym węglem skupia się na zatrzymaniu woni potu oraz przemoczonego materiału, z jakiego jest wykonane obuwie. Dzięki temu brzydki zapach butów przestanie być Twoim problemem.

Na koniec pamiętaj, że w pierwszej kolejności warto skupić się na źródle problemu. Śmierdzące buty mogą być oznaką, że są one wykonane z niewłaściwych, nieoddychających materiałów. Mogą one również wskazywać na niewłaściwą higienę i różne problemy zdrowotne związane ze stopami. W pierwszym kolejności pomysł właśnie o tym, a następnie poszukaj rozwiązania, które pomoże Ci raz na zawsze uporać się z tym problemem.

Sposób na przykry zapach z szafki na buty - podsumowanie

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na brzydki zapach butów. Soda, ocet, a może pochłaniacz zapachów? Rozwiązań na śmierdzące buty jest wiele. Pamiętaj jednak, że kluczowe jest, aby zadbać w pierwszej kolejności o swoje obuwie, aby zapobiegać przykrym zapachom z miejsca ich przechowywania.

To może Cię zainteresować

pexels olly 3768910 1
W domu
Każdy, kto przynajmniej raz przeprowadzał mycie okien wodą i ręcznikiem papierowym, to doskonale wie,...
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2024 5 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania