Logo General Fresh
General Fresh 3 lutego 2020 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Sposoby na czystość w samochodzie

shutterstock 338971187 6574

Wszyscy chcieliby mieć porządek w samochodzie, ale mimo to większość ludzi podróżuje w towarzystwie kurzu, niewiadomego pochodzenia papierków i setek okruszków. Jak temu zapobiec? Zdradzamy sposoby na czystość w samochodzie!

Najpierw wyrzucenie niepotrzebnych rzeczy

Otwórz auto i powiedz sobie szczerze: czy potrzebujesz tam rachunków sprzed dwóch lat i torby z treningu, który miał miejsce miesiąc temu? Wielu ludzi nieświadomie zamienia swoje auta w mini magazyny lub nawet śmietniki. Dlatego też, aby zadbać o czystość w samochodzie, trzeba zacząć od uporządkowania tego wszystkiego. Jak to zrobić?

Najlepsze efekty uzyskasz, wyjmując z samochodu absolutnie wszystko (nawet to, co jest niezbędne np. apteczka czy gaśnica). Podziel te rzeczy na 3 grupy: do wyrzucenia, do zatrzymania w aucie, do zaniesienia do domu. Uważaj jednak, aby sobie nie odpuszczać! Nie zaliczaj czegoś do grupy “w aucie” przez chęć wygody, jeśli dana rzecz definitywnie powinna znaleźć się w domu (np. wspomniana torba z treningu).

Potem porządki

Nim schowasz rzeczy z powrotem do auta, dokładnie wyczyść jego wnętrze. Inaczej cały proces nie ma sensu, bo i tak nie poczujesz różnicy. Wyjmij i odkurz dywaniki, usuń wszystkie okruchy z siedzeń, wytrzyj deskę rozdzielczą z tłustych śladów po palcach i innych zabrudzeń.

Jeśli czyszczenia wymaga również tapicerka samochodowa, pomyśl nad jej praniem (samodzielnym lub w salonie). To wprawdzie czasochłonny zabieg, ale wart przeprowadzenia. Kiedy samochód będzie lśnił czystością, zastanowisz się dwa razy, zanim zostawisz w nim kolejny papierek.

Czystość na co dzień

Teraz do meritum: jak utrzymać czystość w samochodzie?

Sposobów jest kilka, ale przede wszystkim musisz uzmysłowić sobie, że auto nie jest dodatkową przestrzenią do przechowywania rzeczy. To przecież środek transportu, w którym spędzasz co najmniej godzinę dziennie. Czy nie lepiej spędzić ten czas w uporządkowanym, nie chaotycznym otoczeniu?

Natomiast jeśli twoim problemem jest zapominalstwo, wyrób sobie nawyk kładzenia wszystkiego na siedzeniu pasażera. Dzięki temu istnieje mniejsza szansa na to, że znów uzbierasz stos paragonów w schowku, a torba zostanie w bagażniku.

No dobrze, a jak zadbać o czystość w samochodzie, jeśli z jakiegoś powodu musisz w nim przewozić mnóstwo rzeczy (np. potrzebujesz ich w pracy)? W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju organizery samochodowe. Są to zarówno torby, jak i mini walizki czy organizery zawieszane na oparciu. Na pewno znajdziesz najlepszą opcję dla siebie.

Sposób na piękny zapach cały czas

Kiedy już dbasz o czystość w samochodzie, nie możesz zapomnieć o zapachu. Odświeżacze samochodowe to świetny sposób na stworzenie wyjątkowego klimatu w aucie. Perełki o zapachu truskawki przypomną ci letnie popołudnia na działce, a odświeżacz o zapachu ocean przeniesie nad morze. Opcji jest wiele i warto skorzystać z każdej. Pięknie pachnący samochód sprawia przecież, że podróże mijają przyjemniej, a i dbanie o porządek staje się jakby łatwiejsze.

 

To może Cię zainteresować

shutterstock 528721780201
Praktyczne rozwiązania
Naturalne środki czystości są coraz bardziej popularne, a samodzielne metody czyszczenia różnych...
Logo General Fresh
General Fresh
4 września 2023 3 min czytania
carautumn
Praktyczne rozwiązania
Zmiana pór roku z letnich na zimowe wiąże się nie tylko ze zmianą krajobrazu za oknem, ale...
Logo General Fresh
General Fresh
29 sierpnia 2023 5 min czytania
biuro
Praktyczne rozwiązania
Czystość w biurze odgrywa kluczową rolę zarówno w wydajności pracy, jak i w ogólnym...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2023 5 min czytania
wiosenne czyszczenie auta
Praktyczne rozwiązania
Wiosna to idealny moment na gruntowne czyszczenie auta. Czyszczenie samochodu gwarantuje cenne walory...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2023 4 min czytania