Logo General Fresh
General Fresh 3 lutego 2020 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Sposoby na czystość w samochodzie

shutterstock 338971187 6574

Wszyscy chcieliby mieć porządek w samochodzie, ale mimo to większość ludzi podróżuje w towarzystwie kurzu, niewiadomego pochodzenia papierków i setek okruszków. Jak temu zapobiec? Zdradzamy sposoby na czystość w samochodzie!

Najpierw wyrzucenie niepotrzebnych rzeczy

Otwórz auto i powiedz sobie szczerze: czy potrzebujesz tam rachunków sprzed dwóch lat i torby z treningu, który miał miejsce miesiąc temu? Wielu ludzi nieświadomie zamienia swoje auta w mini magazyny lub nawet śmietniki. Dlatego też, aby zadbać o czystość w samochodzie, trzeba zacząć od uporządkowania tego wszystkiego. Jak to zrobić?

Najlepsze efekty uzyskasz, wyjmując z samochodu absolutnie wszystko (nawet to, co jest niezbędne np. apteczka czy gaśnica). Podziel te rzeczy na 3 grupy: do wyrzucenia, do zatrzymania w aucie, do zaniesienia do domu. Uważaj jednak, aby sobie nie odpuszczać! Nie zaliczaj czegoś do grupy “w aucie” przez chęć wygody, jeśli dana rzecz definitywnie powinna znaleźć się w domu (np. wspomniana torba z treningu).

Potem porządki

Nim schowasz rzeczy z powrotem do auta, dokładnie wyczyść jego wnętrze. Inaczej cały proces nie ma sensu, bo i tak nie poczujesz różnicy. Wyjmij i odkurz dywaniki, usuń wszystkie okruchy z siedzeń, wytrzyj deskę rozdzielczą z tłustych śladów po palcach i innych zabrudzeń.

Jeśli czyszczenia wymaga również tapicerka samochodowa, pomyśl nad jej praniem (samodzielnym lub w salonie). To wprawdzie czasochłonny zabieg, ale wart przeprowadzenia. Kiedy samochód będzie lśnił czystością, zastanowisz się dwa razy, zanim zostawisz w nim kolejny papierek.

Czystość na co dzień

Teraz do meritum: jak utrzymać czystość w samochodzie?

Sposobów jest kilka, ale przede wszystkim musisz uzmysłowić sobie, że auto nie jest dodatkową przestrzenią do przechowywania rzeczy. To przecież środek transportu, w którym spędzasz co najmniej godzinę dziennie. Czy nie lepiej spędzić ten czas w uporządkowanym, nie chaotycznym otoczeniu?

Natomiast jeśli twoim problemem jest zapominalstwo, wyrób sobie nawyk kładzenia wszystkiego na siedzeniu pasażera. Dzięki temu istnieje mniejsza szansa na to, że znów uzbierasz stos paragonów w schowku, a torba zostanie w bagażniku.

No dobrze, a jak zadbać o czystość w samochodzie, jeśli z jakiegoś powodu musisz w nim przewozić mnóstwo rzeczy (np. potrzebujesz ich w pracy)? W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju organizery samochodowe. Są to zarówno torby, jak i mini walizki czy organizery zawieszane na oparciu. Na pewno znajdziesz najlepszą opcję dla siebie.

Sposób na piękny zapach cały czas

Kiedy już dbasz o czystość w samochodzie, nie możesz zapomnieć o zapachu. Odświeżacze samochodowe to świetny sposób na stworzenie wyjątkowego klimatu w aucie. Perełki o zapachu truskawki przypomną ci letnie popołudnia na działce, a odświeżacz o zapachu ocean przeniesie nad morze. Opcji jest wiele i warto skorzystać z każdej. Pięknie pachnący samochód sprawia przecież, że podróże mijają przyjemniej, a i dbanie o porządek staje się jakby łatwiejsze.

 

To może Cię zainteresować

pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 3 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania