Logo General Fresh
General Fresh 26 maja 2016 3 min czytania
W domu

Sposoby na okna bez smug

timber facade 1169306 1280 1530

 

Słoneczna pogoda cieszy wszystkich. Hm... prawie wszystkich. Niczym niezmącone słońce jest bezlitosne dla tych, którzy jeszcze nie umyli swoich okien po zimie. Teraz już tego nie ukryjesz. Trzeba zabrać się za okna, ale jak to zrobić, żeby tym razem poszło łatwo, szybko i co najważniejsze – bez tych okropnych smug? Oto sprawdzone sposoby.

Mikstury prababci

Wiele osób wyznaje zasadę, że najlepsze są stare, sprawdzone sposoby. I tak samo ma być z myciem okien. Z „babcinych” receptur można znaleźć dwie, które mają zapewnić idealnie czyste okna. Pierwszą jest roztwór wody z octem, a drugą woda z amoniakiem. W obu przypadkach najczęściej stosowane są proporcje 1:3 dla wody. Rozwór najlepiej przelać do spryskiwacza. Sposób prababci ma tylko jeden, ale poważny minus – ocet i amoniak mają bardzo uciążliwe zapachy, które u wielu osób powodują ból głowy.

Gazety


Poza dylematem, jakim płynem myć szyby, pozostaje kwestia czym je wycierać? Bawełniane ściereczki zwykle zostawiają „kłaczki”, które mogą doprowadzić do szału. Z kolei sztuczne tkaniny, zwykle źle „zbierają” brud. Dlatego najlepsza okazuje się zwykła... gazeta. Dzienniki i czasopisma drukowane w tradycyjny sposób mogą zdziałać cuda. Polerowanie szyb pogniecionymi gazetami sprawia, że szklane szyby lśnią jak kryształ. Tę metodę polecają nawet Kim Woodburn i Aggie MacKenzie, autorki książki "Porządek musi być".

Elektryczna ściągaczka

Kiedy jedni uciekają do sposobów sprzed lat, inni podążają z duchem czasów. Nawet w kwestii mycia okien. Kupują bardzo skuteczne, ale i bardzo drogie myjki do okien wyposażone w elektryczne ściągaczki. Urządzenie działa jak odkurzacz, który zasysa do pojemnika cały płyn, jaki wcześniej został rozprowadzony na szybie. Metoda imponująca, ale w warunkach domowych ta inwestycja zwraca się całymi latami.

Teraz my!

Jeśli uważasz, że wydawanie pieniędzy na gadżety do sprzątania to marnotrawstwo, ale nie potrafisz lub nie chcesz myć okien wodą, której zapach kojarzy się zimnymi nóżkami lub szpitalem, a do tego nie czytasz gazet i nie masz skąd ich wziąć – przychodzimy z pomocą. Potrzebujesz tylko dwóch rzeczy: dużej rolki ręczników papierowych i płynu do mycia szyb General Fresh.


Jeszcze tylko dwie wskazówki. Pierwsza: nigdy nie myj okien w pełnym nasłonecznieniu (płyn będzie wysychał, zanim go wytrzesz). Druga: nie oszczędzaj na ręcznikach. Jeśli widzisz że ręcznik jest brudny – wymień go. Tradycjonalistom, którzy nie lubią ręczników papierowych, polecamy użycie ściereczek z mikrofibry. Płyn do szyb General Fresh sprawi, że mycie okien przebiegnie sprawnie, a słońce nie odkryje żadnej kompromitującej smugi.

To może Cię zainteresować

pexels olly 3768910 1
W domu
Każdy, kto przynajmniej raz przeprowadzał mycie okien wodą i ręcznikiem papierowym, to doskonale wie,...
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2024 3 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania