Logo General Fresh
General Fresh 12 grudnia 2017 4 min czytania
W domu

Sposoby na przytulny dom

zrzut ekranu 2017 12 12 o 154909 6182

Kto nie zna powiedzenia „nie ma jak w domu”... Prawdziwy dom to jednak nie tylko ściany, podłoga i sufit. To przede wszystkim ludzie, z którymi dzielisz przestrzeń i klimat, jaki panuje w tym miejscu. Zimą odczuwasz to szczególnie wyraźnie, bo spędzasz w nim więcej czasu. Co sprawia, że dom staje się naprawdę przytulny? Czy można osiągnąć ten efekt bez radykalnej decyzji o remoncie? Oczywiście! Pora poznać kilka sposobów.

Światło, które daje ciepło

To, że oświetlenie musi być w domu, jest jasne. Wybór oprawy to kwestia dopasowania do aranżacji wnętrza. Dziś skup się na tym, co już masz i na tym, co możesz zmienić bez większych kosztów. Kluczową kwestią jest barwa światła. Białe, niemal sterylnie czyste, strumienie światła z żarówek LED czy świetlówek, pasują przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz, które nie bez powodu często określa się jako zimne. Podobny efekt dają kolorowe neony. Chcesz ciepłego klimatu we wnętrzu? Postaw na klasyczne żarówki, dające ciepłe światło. Chcesz zachować ekonomiczny i ekologiczny lifestyle? Mamy dobrą wiadomość – niemal wszyscy producenci, oferują już żarówki energooszczędne i LED z ciepłym światłem. Pamiętaj, że poza górnym oświetleniem, które być może musi pozostać niezmiennie zimne (ze względu na aranżację właśnie), istnieją jeszcze lampki nocne, lampy podłogowe, a dekoracyjnym hitem ostatnich lat są cotton balls.

Baw się teksturami

Łączenie różnych tekstur może pojawić się na wielu płaszczyznach, zaczynając od dodania pionowego paska tapety do ściany pomalowanej farbą, przez położenie włochatego dywanu na panelach, aż po dodanie nowej narzuty na kanapę, kupno większej ilości poduszek dekoracyjnych i zmianę zasłon. Pamiętaj jednak, że zbyt silna kontrastowość rodzi chaos, a chaos niekorzystnie działa na Twoje zmysły i utrudnia odprężenie. Nie masz doświadczenia lub boisz się porażki podczas eksperymentu? Zacznij od sprawdzonej zasady: wybierz jeden styl i jedną linię kolorystyczną. Jeśli w pomieszczeniu dominują już zimne barwy – koniecznie postaw na tekstylia w ciepłej tonacji. 

 

Wyjątkowe meble

Chcesz, aby Twój dom był przytulny i wyjątkowy? Nie sięgaj po kolejne meble z największych sklepów sieciowych. Przeszukaj dostępne Ci strychy i piwnice, jedź na „pchli targ”. Znajdź mebel „z duszą”. Może to być kanapa, fotel, stolik... co zechcesz. Skąd wiedzieć, że „to jest to”? To jak z wyborem osoby – wiesz, że coś między Wami będzie i już ;). Nie masz przekonania do mebli przechodnich? Pamiętaj, że tym, co zawsze dodaje pomieszczeniu ciepła i uroku jest drewno. Postaw na meble drewniane, a szybko przekonasz się, jak zmieniło się oblicze Twojego domu.

Wielkie małe sprawy

Pamiątki, które są w rodzinie od pokoleń, drobiazgi przywiezione z podróży, dekoracyjna świeczka, pluszowa zabawka – to wszystko może zdziałać cuda. A jeśli chcesz pójść dalej w tworzeniu przytulnego klimatu, to pamiętaj: dom bez książek to dom bez duszy. Nie bój się wyeksponować swoich księgozbiorów. Wysuń domową biblioteczkę na jeden z głównych planów. Być może to zmobilizuje Cię do jej powiększenia o nowe pozycje? Kolejnym prostym sposobem na ocieplenie wizerunku wnętrza jest powieszenie ramek ze zdjęciami, szkicami, a także obrazów i grafik. A najważniejsze w tym wszystkim to zachować umiar i stosować jedno podstawowe kryterium wyboru: otaczaj się tylko tymi rzeczami, które naprawdę lubisz.

Światło, meble, faktury, kolory, dodatki... to wszystko ma ogromne znaczenie, kiedy chcesz, aby Twój dom słynął z przytulności. Ale pamiętaj – nic nie zastąpi uśmiechu domowników. Bo dom to przede wszystkim ludzie. Nie wiesz od czego zacząć „przytulnościową rewolucję” w swoim domu? Zacznij od zapachu – sięgnij po jeden z naszych produktów i ciesz się wspaniałym zapachem w każdej chwili – to zdecydowanie poprawi nastrój i doda chęci do dalszych zmian. General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

To może Cię zainteresować

pexels olly 3768910 1
W domu
Każdy, kto przynajmniej raz przeprowadzał mycie okien wodą i ręcznikiem papierowym, to doskonale wie,...
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2024 4 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania