Logo General Fresh
General Fresh 18 stycznia 2017 4 min czytania
Lifestyle

Sprzątanie dla początkujących

zrzut ekranu 2017 01 18 o 103427 2528

Podobno o rzeczach oczywistych nie trzeba mówić. Podobno. Dla wielu taką oczywistością jest odpowiedź na pytanie „Jak posprzątać mieszkanie?”. Ale jeśli o takich rzeczach nie mówić, to co mają począć ci, którzy dotychczas nigdy nie sprzątali? Jeśli nie należysz do tej grupy, to być może nie musisz czytać tego dalej. Jednak jeśli masz wątpliwości, jak się zabrać do porządków – zapraszamy dalej.

źródło: kwejk.pl

To żaden wstyd!

Zanim przystąpimy do części poświęconej czynnościom związanym ze sprzątaniem, warto zadbać o Twój komfort psychiczny. Po pierwsze: to żaden wstyd, że nie wiesz, jak się do tego zabrać. Nikt nie rodzi się „Perfekcyjną Panią Domu” ani wykwalifikowanym „konserwatorem powierzchni płaskich”. Po drugie: nie takie sprzątanie straszne jak je malują. Być może dotychczas to inni dbali o ład wokół Ciebie. Dziś jednak pora na Twój pierwszy raz. Przekonaj się, jakie to proste!

„Czego oczy nie widzą...”

Zacznij od tego, co boli najbardziej, czyli ogólnego chaosu wokół Ciebie. Wyciągnij świeży worek na śmieci i przechodząc przez całe mieszkanie wrzucaj do niego wszystkie śmieci. Zajrzyj także pod wyższe meble i za poduszki. Wyrzuć zawartość mniejszych koszy w różnych pomieszczeniach. Po drodze na pewno natkniesz się na wiele przedmiotów, które uznałeś już za zaginione. Wszystkie odkładaj na właściwe im miejsce, a ubrania wątpliwej świeżości umieść w koszu na pranie. Kiedy pozbędziesz się wszystkich śmieci – od razu wynieś je do zsypu i włóż świeży worek do kosza.

Z odkurzaczem za pan brat

Przyszedł czas na przygodę z odkurzaczem. Jeśli dotychczas nie mieliście okazji bliżej się poznać – przeczytaj instrukcję obsługi. Z pomocą odpowiednio dobranych ssawek możesz skutecznie pozbyć się kurzu, piasku, okruszków itp. nie tylko z podłogi, ale także z mebli, sprzętu RTV i AGD, parapetów, a nawet tapicerki Twojego kompletu wypoczynkowego. 

Na kuchennym froncie

Kuchnia to miejsce, w którym szczególnie łatwo o bałagan. Zwłaszcza, jeśli samodzielnie przygotowujesz posiłki. Pierwszym krokiem w odzyskaniu kuchennego porządku jest pozbycie się brudnych naczyń. I nie chodzi tu o ich wyrzucenie (chyba, że korzystasz z naczyń jednorazowych :) ). Trzeba pozmywać lub wykorzystać niezwykłe możliwości zmywarki (więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://generalfresh.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-swojej-zmywarce ). Kolejnym krokiem jest wytarcie zabrudzeń ze sprzętów kuchennych, blatów i zlewu. Niezastąpioną pomocą okaże się w tym wszystkim Płyn do Zabrudzeń Kuchennych - Splash - Czysta kuchnia. Jeśli masz jeszcze siłę, warto na koniec umyć podłogę.

Higieniczna czystość

To hasło możesz potraktować zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Toaleta i łazienka są miejscami, w których dbasz o swoją czystość. Logiczne zatem, że powinno być w nich szczególnie czysto. Zacznij od toalety: umyj muszlę zagęszczonym płynem do WC, a następnie użyj Olejku do WC, który sprawi, że Twoja toaleta będzie świeża i czysta nawet przez dwa tygodnie. Jeśli chcesz, aby każda kąpiel czy prysznic były czystą przyjemnością, koniecznie pozbądź się kamienia i osadów z armatury i ceramiki. Nie wiesz od czego zacząć? Sięgnij po Spray Splash. Na koniec wytrzyj lustro – taki mały szczegół, ale efekt jest wielki (zwłaszcza, jeśli ma w nim przejrzeć się wkrótce kobieta).

Mała rzecz – wielki efekt

Są takie detale, które zaniedbane mogą zepsuć cały efekt Twojej pracy. Dlatego poustawiaj/pochowaj buty w przedpokoju, wytrzyj kurz z półek z pomocą chusteczek nawilżanych i zadbaj o świeży zapach z pomocą jednego z naszych wyjątkowych odświeżaczy do powietrza z serii Arola. Niech przyjemny zapach podkreśli Twój dotychczasowy wysiłek.

Widzisz? Tak, jak obiecywaliśmy: sprzątanie nie jest wcale takie straszne. Na pewno jesteś już zmęczony, ale nie zniechęcaj się. Praktyka czyni mistrza i kolejne porządki na pewno zajmą mniej czasu i nie będą już takie stresujące. Jeśli masz jakiś problem – pamiętaj: General Fresh służy Ci pomocą. Z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

To może Cię zainteresować

porzadkiwdomu
Lifestyle
W codziennej pielęgnacji domu często sięgamy po gotowe środki czyszczące, które mogą zawierać...
Logo General Fresh
General Fresh
5 czerwca 2023 4 min czytania
shutterstock 1821313732011
Lifestyle
Sprzątanie bywa uciążliwe dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na...
Logo General Fresh
General Fresh
26 maja 2023 4 min czytania
shutterstock 1722168757201
Lifestyle
Dłuższe dni często skłaniają nas do wiosennych porządków. Nadchodząca wielkimi krokami nowa...
Logo General Fresh
General Fresh
21 marca 2023 5 min czytania
generalne porzadki w domu
Lifestyle
Dlaczego generalne porządki w domu tak często się nie udają? Ponieważ wiele osób nie ma...
Logo General Fresh
General Fresh
26 września 2022 5 min czytania