Logo General Fresh
General Fresh 31 stycznia 2018 4 min czytania
W domu

Sprzątanie przed imprezą – 5 rzeczy, o których warto pamiętać

zrzut ekranu 2018 02 01 o 155725 6190

Karnawał trwa! Jeśli w ten w weekend urządzasz imprezę w swoim mieszkaniu, zastanów się, czy na pewno pamiętasz o wszystkim. Jedzenie, napoje, playlista z dobrą muzyką, a może gry planszowe lub inne zabawy... to oczywiste. Ale czy zdążysz zadbać o porządek? Dziś przedstawiamy pięć rzeczy, o których warto pamiętać, kiedy czeka Cię sprzątanie przed imprezą. Skorzystaj z naszych podpowiedzi, a goście będą pod wrażeniem Twoich zdolności organizatorskich.

1 – „Tylko spokój może nas uratować”  

Masz już za sobą wszystkie zakupy, akcja „gotowanie” dobiegła końca – gratulujemy! Jeśli okazało się, że zostało Ci niewiele czasu na sprzątanie, zachowaj spokój. Z naszym planem działania możesz przygotować mieszkanie na przyjęcie gości w kilkadziesiąt minut. Zrób parę głębokich wdechów i nie pozwól sobie na panikę. Postaw na... logistykę! Unikaj szamotania się, zamiast tego kieruj się sprytem. Zanim zaczniesz sprzątać sprawdź, czy w zamrażarce „robi się” lód i otwórz okna, aby wywietrzyć mieszkanie. 

2 – Pozbądź się śmieci

Sięgnij po nowy worek na śmieci i przejdź z nim przez całe mieszkanie, zbierając wszystkie porozrzucane śmieci. Przy okazji odkładaj na swoje miejsca książki, gadżety, ubrania (jeśli boisz się, że nie zdążysz, na czas imprezy możesz je wrzucić do jednej szafy w sypialni). Rzeczy, z którymi zupełnie nie wiesz, co teraz zrobić, schowaj do jednego pudła/kartonu, kosza i schowaj je do sypialni (to pomieszczenie możesz zamknąć przed gośćmi, ale na wszelki wypadek pościel łóżko). To właśnie porozrzucane rzeczy wywołują najbardziej spektakularny bałagan. Na koniec opróżnij wszystkie kosze i wynieś śmieci do śmietnika/zsypu. Załóż nowe worki do koszy.

3 – Odkurzanie ponad wszystko

Z pomocą odkurzacza nie tylko pozbędziesz się kurzu i innych zanieczyszczeń z podłóg. Z pomocą odpowiednich ssawek do różnych powierzchni, możesz szybko usunąć kurz, włosy, sierść i okruszki z mebli tapicerowanych, parapetów, a nawet niektórych mebli drewnianych i sprzętów RTV. Odkurzanie zacznij od przedpokoju i kieruj się w głąb mieszkania. Kuchnię pozostaw na „ostatni ogień”. 

4 – Twoje kuchenne rewolucje

Zanim odkurzysz w kuchni, przygotuj stół, na którym będzie serwowane jedzenie i napoje. Przenieś na stół to, co nie musi stać w lodówce/zamrażarce. Podczas układania, dekorowania i przesypywania przekąsek, często robi się bałagan: spadają okruszki, coś ląduje na podłodze... Po przygotowaniu stołu, pozbądź się ostatnich brudnych naczyń (włóż je do zmywarki lub szybko pozmywaj). Wytrzyj blaty, a ewentualne plamy z innych powierzchni usuń z pomocą Płynu Czysta Kuchnia Splash od General Fresh. Dopiero teraz Twoje odkurzanie w kuchni ma sens.

5 – Na wysoki połysk

Ostatnia rzecz, o której warto pamiętać to kwestia podkreślenia czystości przez blask. Jak to zrobić? Oto kilka podpowiedzi (warto zachować kolejność działania):

  • idź do toalety/łazienki, zalej muszlę klozetową zagęszczonym płynem do WC,
  • spłucz brodzik/wannę ciepłą wodą, aby usunąć kurz,
  • sięgnij po chusteczki nawilżane do ceramiki i wytrzyj widoczne półki, krany, klapę od WC,
  • teraz spuść wodę w toalecie, omieć kilkoma ruchami szczotki wnętrze muszli i jeszcze raz spuść wodę,
  • sięgnij po płyn do szyb, spryskaj nim ręcznik papierowy i wytrzyj lustra – zacznij od tych łazience, przejdź do przedpokoju i innych pomieszczeń z lustrami,
  • ewentualne plamy na meblach i/lub podłodze wytrzyj chusteczkami nawilżanymi do drewna lub ceramiki (te ostatnie świetnie sprawdzą się także na powierzchniach laminowanych i plastikowych).

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – sprzątanie przed imprezą zakończone! Z General Fresh nawet szybkie porządki przed karnawałową zabawą nie są straszne. Teraz pozostaje Ci tylko użyć ulubionego odświeżacza powietrza i zająć się sobą, aby powitać gości w jak najlepszym stylu. Udanej zabawy!

To może Cię zainteresować

balkon zima
W domu
Zima to nie tylko czas, kiedy przyroda zapada w zimowy sen. To wyzwanie dla wielu roślin balkonowych...
Logo General Fresh
General Fresh
19 grudnia 2023 4 min czytania
porzadki swiateczne201
W domu
Święta Bożego narodzenia to szczególny czas, kiedy spotykamy się z naszymi bliskimi i celebrujemy...
Logo General Fresh
General Fresh
10 listopada 2023 5 min czytania
domusprzatania
W domu
Widok bałaganu w domu przytłacza Cię? Nie wiesz, od czego zacząć? To znak, że ten artykuł jest dla...
Logo General Fresh
General Fresh
27 lipca 2023 5 min czytania
buty
W domu
Otwierasz szafkę na buty i od razu chcesz ją zamknąć? Chyba każdy z nas spotkał się z takim problem.em...
Logo General Fresh
General Fresh
17 lipca 2023 5 min czytania