Logo General Fresh
General Fresh 19 grudnia 2017 4 min czytania
W domu

Świąteczne porządki krok po kroku

zrzut ekranu 2017 12 19 o 123309 6183

Porządek na Święta musi być – tak nauczyła Cię mama i trudno z tego zrezygnować. I nic w tym dziwnego! W końcu trudno zająć się ubieraniem choinki, kiedy wszędzie pełno kurzu i niepotrzebnych rzeczy. Chcesz stworzyć prawdziwy świąteczny klimat w swoim domu? Po pierwsze: zrób porządek! Jak? Przeprowadzimy Cię przez to zadanie krok po kroku.

Co za dużo, to – bałagan 

Zanim zajmiesz się tym, co widzą wszyscy, poświęć kilka godzin na to, co dostępne tylko dla Ciebie i domowników. Przejrzyj zawartość szaf, szafek, szuflad, schowków, spiżarni czy pawlaczy. Dziurawe buty, kurtka sprzed dekady, spalony garnek, potłuczony wazon, którego nikt nie potrafi skleić... czas pożegnać się z nimi. Taki epilog do porządków to zapowiedź dobrego rozwoju akcji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przy okazji znajdziesz ozdoby świąteczne – to doskonała okazja, żeby zrobić ich "przegląd": wyrzuć te zniszczone i zapisz, co trzeba dokupić, a dobre połóż w jednym miejscu, żeby za kilka dni nie musieć ich szukać.

Czysto, aż po sufit

Zwykle myjesz tylko ściany pokryte glazurą, ale generalne porządki zasługują na coś więcej. Sufity najwygodniej oczyścisz szczotką na kiju – część z włosiem owiń cienką gazą. Możesz też skorzystać z odkurzacza – wybierz okrągłą, włosianą szczotkę. WAŻNE: zawsze przesuwaj narzędzie prostopadle do okna. Ściany, które są pomalowane emulsją, szybko i skutecznie oczyścisz z pomocą owiniętej cienką szmatką szczotki na długim kiju. Wystarczy delikatnie omieść powierzchnię z góry na dół. Ściany pokryte farbą zmywalną lub tapetą, możesz potraktować wilgotną ściereczką, wypłukaną w letniej wodzie z odrobiną płynu do naczyń. Nie zapominaj o dekoracjach: obrazach, lustrach, ale również lampach czy kaloryferach (czyszczenie tych ostatnich ułatwi Ci szczotka do butelek, owinięta wilgotną szmatką).


Wyposażenie jak nowe

Jeśli porządki mają być naprawdę gruntowne, nie powinieneś zapomnieć o żadnym meblu, sprzęcie AGD i RTV, dodatkach i dekoracjach. Teraz z pomocą przychodzą Ci specjalistyczne środki czyszczące Splash marki General Fresh. W kuchni pamiętaj o lodówce, kuchence, piekarniku, mikrofalówce. W salonie nie pomiń telewizora, odtwarzaczy, głośników. 
Chusteczki nawilżane do mebli General Fresh to najprostszy i najszybszy sposób, aby odświeżyć meble lakierowane i laminowane. Przyjrzyj się meblom tapicerowanym: obiciom sof, kanap, foteli czy krzeseł, bo być może również im przyda się odświeżenie.

Okna i podłogi

Mycie okien należy do klasyki przedświątecznych porządków. Szukasz sposobu na idealnie lśniące okna? Koniecznie przeczytaj „Sposoby na okna bez smug” (https://generalfresh.pl/sposoby-na-okna-bez-smug). A po oknach, przychodzi czas na podłogi. O tym, jak o nie dbać dowiesz się z „Jak dbać o podłogi?” (https://generalfresh.pl/jak-dbac-o-podlogi). I pamiętaj: przedświąteczne porządki to równoznaczne z czasem trzepania i czyszczenia dywanów, chodników i wykładzin.

Stół w świątecznym wydaniu 

Kiedy wszystko wokół lśni, pora zająć się stołem – tak, aby stał się prawdziwie świątecznym. Brakuje Ci pomysłu na dekoracje? Skorzystaj z rozwiązań proponowanych w internecie i sklepach z dekoracjami. Warto pamiętać o drobiazgach: serwetkach, świecach czy świerkowych gałązkach. Niezwykle ważny jest obrus – powinien być czysty i wyprasowany. Sprawdź stan zastawy stołowej: sztućce, talerze, szklanki, kieliszki. Umyj je w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Aby wszystko pięknie błyszczało, wytrzyj sztućce i naczynia do sucha zaraz po umyciu.

Świąteczne porządki przeprowadziłeś według powyższego „programu zajęć”? teraz wystarczy, że w wigilijny poranek na kwadrans sięgniesz po odkurzacz, przetrzesz meble chusteczkami nawilżanymi General Fresh i nakryjesz stół. Szybki i skuteczny plan na porządki przedświąteczne pozwala zaoszczędzić czas. Dzięki temu pozostanie go więcej na radość z Świąt Bożego Narodzenia. Czego życzymy Tobie i wszystkim Twoim bliskim :).

To może Cię zainteresować

pexels olly 3768910 1
W domu
Każdy, kto przynajmniej raz przeprowadzał mycie okien wodą i ręcznikiem papierowym, to doskonale wie,...
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2024 4 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania