Logo General Fresh
General Fresh 10 grudnia 2019 4 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Triki na pakowanie prezentów

shutterstock 1531385549 6532

Torebki prezentowe są już niemodne i na nikim nie robią wrażenia. Papier do pakowania prezentów jest natomiast dość kapryśny, a oddanie prezentu do zapakowania w specjalnym punkcie swoje kosztuje… Na szczęście pakowanie nie zawsze musi być trudne. Dzięki tym trikom na pakowanie prezentów zapomnisz o torebkach prezentowych, odstającym papierze czy nierównej kokardzie!


Zaopatrz się w taśmę dwustronną

Podstawowy trik na pakowanie prezentów to zaopatrzenie się w taśmę dwustronną. Brzmi jak banał, ale wielu ludzi do pakowania wykorzystuje zwykłą taśmę bezbarwną. Jest ona wprawdzie przezroczysta, ale mimo to odznacza się na tle papieru prezentowego, a to nie wygląda estetycznie. Natomiast wykorzystując taśmę dwustronną, zapakujesz prezent wręcz profesjonalnie. Wszystko będzie tworzyć spójną całość, a taśma będzie całkowicie niewidoczna.

Szukaj niekonwencjonalnych rozwiązań

Do pakowania prezentu możesz wykorzystać niemal wszystko: stare pudełko po butach, rolkę po papierze toaletowym, kubek, puszkę po jedzeniu, słoik itp. Ogranicza cię jedynie wyobraźnia.

Najciekawsze triki na pakowanie prezentów w niecodzienny sposób to:

  • pakowanie z użyciem rolki toaletowej – drobne prezenty możesz schować do środka rolki, a następnie zgnieść ją po bokach i przyozdobić kokardą lub kawałkiem świerku;
  • pakowanie w słoik lub w puszkę – to doskonały sposób na nadanie prezentowi niecodziennego kształtu i zabezpieczenie go, możesz taki pakunek owinąć papierem prezentowym lub udekorować ozdobami świątecznymi;
  • pakowanie z użyciem balonu – bardzo małe prezenty, np. biżuterię, możesz schować do balonu, który następnie nadmuchasz i zawiążesz, osoba obdarowywana będzie musiała przebić balon, aby dostać prezent.

Trik na za krótki papier

Niektóre prezenty są dość duże i może się okazać, że papier prezentowy jest na nie za krótki. Niektórzy decydują się wtedy na połączenie dwóch kawałków papieru, ale mało komu udaje się zrobić to ładnie. Jak ten problem rozwiązać? Wystarczy wykorzystać trik na pakowanie prezentu za dużego dla papieru. 

Cały sekret tego triku tkwi w ułożeniu papieru na skos. Dzięki temu zyskasz dodatkowe centymetry papieru, a opakowanie będzie się pięknie prezentować niezależnie od kształtu prezentu.

Kokarda bez cięcia papieru

Zastanawiasz się, czy istnieje trik na pakowanie prezentu, dzięki któremu nie trzeba martwić się tworzeniem dodatkowym ozdób? Mamy zatem dobrą wiadomość, bo takim trikiem jest kokarda, która nie wymaga żadnego cięcia ani klejenia. Aby ją stworzyć musisz zapakować prezent w normalny sposób, ale zostaw nad nim co najmniej 20 cm luzu. Dodatkowy papier złóż w harmonijkę, a następnie na jej środku przewiąż kawałek wstążki (po długości całego prezentu). W ten sposób otrzymasz piękną kokardę, która prawie nie wymaga pracy.

Trik na pakowanie prezentu o nieregularnym kształcie

Prezenty o nieregularnych kształtach, np. pluszaki, pakuje się najlepiej w torby, jednak zakup torby na ostatnią chwilę może być trudny. Ponadto nie wszyscy lubią to rozwiązanie ze względu na jego estetykę.

Jak zapakować prezent o nieregularnym kształcie? Jeśli prezent jest mały i lekki, stwórz z papieru sakiewkę, którą zwiążesz ozdobną kokardą. Natomiast jeśli prezent jest duży lub ciężki, możesz zrobić z papieru torbę, którą uformujesz na kształt koperty. Instrukcje takiego pakowania znajdziesz bez problemu w internecie.

Szukając trików na pakowanie prezentu, nie zapomnij o tym, że opakowanie i tak zostanie prędzej czy później rozerwane. Dlatego nie przywiązuj dużej wagi do tego, że coś gdzieś odstaje, a gdzieś indziej widać taśmę. Ciesz się procesem pakowania, a wszystko na pewno pójdzie po twojej myśli!

To może Cię zainteresować

radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 4 min czytania
pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania