Logo General Fresh
General Fresh 23 kwietnia 2016 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Triki na utrzymanie porządku w szafie

art gf 1515

Czy masz czasem wrażenie, że w Twojej szafie z ubraniami mieszka skrzat, który nazywa się Bałaganiarz? Jeśli masz problem z utrzymaniem porządku w swojej szafie lub garderobie, mamy dla Ciebie kilka trików, które ułatwią Ci to zadanie.

Pożegnaj sztuczny tłok

Każdy ma w swojej szafie rzeczy, w których nie chodzi od lat. Dziś nadszedł dzień, żeby się ich pozbyć. Koniec z sentymentalnym chomikowaniem zbyt małych lub zbyt zniszczonych ubrań. Jeśli coś nadal jest ładne, ale więcej tego nie założysz – zastosuj zasadę „podaj dalej”.

Ubrania „posezonowe”

Na miesiące wiosenno-letnie część cieplejszych ubrań możesz przeprowadzić do pudeł. Na każdym napisz informację, co i kiedy do nich trafiło. Ułatwi Ci to późniejsze odnalezienie konkretnych swetrów lub czapek. Późną jesienią możesz powtórzyć ten manewr na odzieży letniej.

Segregacja – klasyfikacja

Po usunięciu niepotrzebnych ubrań zdziwisz się, ile miejsca masz w szafie. Wykorzystaj nowo powstałą przestrzeń do poukładania rzeczy zgodnie z kategoriami. Podział nie musi ograniczać się do rodzaju: koszulki, spodnie... Może też objąć ich charakter: eleganckie, sportowe, po domu... W podobny sposób możesz usystematyzować rzeczy, które mają swoje miejsce na wieszakach. I tu pojawia się prosta zasada – im więcej wieszaków, tym lepiej. Ilość wieszaków może ograniczyć tylko szerokość szafy.

Zawsze na swoim miejscu

Kiedy ubranie powróci z pralni lub sznura, nie odkładaj go „byle gdzie”. Jak tylko weźmiesz je do ręki – złóż je i odłóż na swoje miejsce. To najlepszy sposób na uniknięcie efektu „odzieżowy kopiec kreta”. Systematyczne odkładanie ubrań na wyznaczone im miejsce pozwoli Ci utrzymać porządek w szafie przez cały rok.

Stosując tych pięć trików możesz osiągnąć efekt, który będzie przypominać czarodziejską sztuczkę: będziesz we władaniu szafy, w której zawsze i wszystko można znaleźć. Ale to nie wszystko. Poskładane i starannie powieszone ubrania znacznie mniej się gniotą. W rezultacie prasowanie nie będzie już takie męczące.
Chcesz, żeby efekt Twoich porządków w szafie był nie tylko widoczny, ale i wyczuwalny? Zawieś w niej odświeżacz do szafy General Fresh. Jego świeży zapach będzie dla Ciebie nagrodą za pozbycie się skrzata Bałaganiarza i pomoże Ci wytrwać w utrzymaniu porządku.

To może Cię zainteresować

shutterstock 528721780201
Praktyczne rozwiązania
Naturalne środki czystości są coraz bardziej popularne, a samodzielne metody czyszczenia różnych...
Logo General Fresh
General Fresh
4 września 2023 3 min czytania
carautumn
Praktyczne rozwiązania
Zmiana pór roku z letnich na zimowe wiąże się nie tylko ze zmianą krajobrazu za oknem, ale...
Logo General Fresh
General Fresh
29 sierpnia 2023 5 min czytania
biuro
Praktyczne rozwiązania
Czystość w biurze odgrywa kluczową rolę zarówno w wydajności pracy, jak i w ogólnym...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2023 5 min czytania
wiosenne czyszczenie auta
Praktyczne rozwiązania
Wiosna to idealny moment na gruntowne czyszczenie auta. Czyszczenie samochodu gwarantuje cenne walory...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2023 4 min czytania