Logo General Fresh
General Fresh 23 kwietnia 2016 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Triki na utrzymanie porządku w szafie

art gf 1515

Czy masz czasem wrażenie, że w Twojej szafie z ubraniami mieszka skrzat, który nazywa się Bałaganiarz? Jeśli masz problem z utrzymaniem porządku w swojej szafie lub garderobie, mamy dla Ciebie kilka trików, które ułatwią Ci to zadanie.

Pożegnaj sztuczny tłok

Każdy ma w swojej szafie rzeczy, w których nie chodzi od lat. Dziś nadszedł dzień, żeby się ich pozbyć. Koniec z sentymentalnym chomikowaniem zbyt małych lub zbyt zniszczonych ubrań. Jeśli coś nadal jest ładne, ale więcej tego nie założysz – zastosuj zasadę „podaj dalej”.

Ubrania „posezonowe”

Na miesiące wiosenno-letnie część cieplejszych ubrań możesz przeprowadzić do pudeł. Na każdym napisz informację, co i kiedy do nich trafiło. Ułatwi Ci to późniejsze odnalezienie konkretnych swetrów lub czapek. Późną jesienią możesz powtórzyć ten manewr na odzieży letniej.

Segregacja – klasyfikacja

Po usunięciu niepotrzebnych ubrań zdziwisz się, ile miejsca masz w szafie. Wykorzystaj nowo powstałą przestrzeń do poukładania rzeczy zgodnie z kategoriami. Podział nie musi ograniczać się do rodzaju: koszulki, spodnie... Może też objąć ich charakter: eleganckie, sportowe, po domu... W podobny sposób możesz usystematyzować rzeczy, które mają swoje miejsce na wieszakach. I tu pojawia się prosta zasada – im więcej wieszaków, tym lepiej. Ilość wieszaków może ograniczyć tylko szerokość szafy.

Zawsze na swoim miejscu

Kiedy ubranie powróci z pralni lub sznura, nie odkładaj go „byle gdzie”. Jak tylko weźmiesz je do ręki – złóż je i odłóż na swoje miejsce. To najlepszy sposób na uniknięcie efektu „odzieżowy kopiec kreta”. Systematyczne odkładanie ubrań na wyznaczone im miejsce pozwoli Ci utrzymać porządek w szafie przez cały rok.

Stosując tych pięć trików możesz osiągnąć efekt, który będzie przypominać czarodziejską sztuczkę: będziesz we władaniu szafy, w której zawsze i wszystko można znaleźć. Ale to nie wszystko. Poskładane i starannie powieszone ubrania znacznie mniej się gniotą. W rezultacie prasowanie nie będzie już takie męczące.
Chcesz, żeby efekt Twoich porządków w szafie był nie tylko widoczny, ale i wyczuwalny? Zawieś w niej odświeżacz do szafy General Fresh. Jego świeży zapach będzie dla Ciebie nagrodą za pozbycie się skrzata Bałaganiarza i pomoże Ci wytrwać w utrzymaniu porządku.

To może Cię zainteresować

pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 3 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania