10 Marca 2017

Trzy rzeczy do zrobienia w domu, które poprawią Ci humor (i wygląd mieszkania)

Kiedy za oknami „ciemno, szaro i ponuro” łatwo złapać chandrę. Aby poprawić sobie humor wystarczy czasem zająć się czymś, np. zmienić wystrój w swoim mieszkaniu. Jak na pewno wiesz, piękne otoczenie pozytywnie wpływa na samopoczucie. A gdyby tak samemu wykonać ozdoby, które odmienią wnętrze Twojego domu? Oto trzy propozycje prostych dekoracji DIY.

 

Rozety

Kolorowe papierowe rozety należą do dekoracyjnych hitów ostatnich miesięcy. Niezliczone możliwości ich wykorzystania sprawiają, że każdy chce je mieć. Powieszone w oknie lub poniżej żyrandola sprawią, że w Twoim domu zapanuje radosny klimat jak ze snu. Jeśli chcesz mieć idealne rozety – zrób je sam.

Oto czego potrzebujesz:

- Papier – aby zrobić jedną większą rozetę potrzebne będą trzy arkusze formatu A4. To, jaki kolor wybierzesz zależy tylko od Ciebie :)

- Nożyczki

- Dziurkacz

- Sznurek lub kolorowe tasiemki

- Pistolet z klejem (ewentualnie taśma dwustronna lub zszywacz)

  1. Arkusz zwiń w harmonijkę, o szerokości około 1,5 cm. Zrób to z każdym arkuszem.

  2. Harmonijki zegnij w połowie. Sklej ze sobą krawędzie każdej harmonijki – uzyskasz trzy wachlarze. Teraz sklej je ze sobą – tak powstanie rozeta. Najlepiej użyć do tego gorącego kleju – dzięki temu unikniesz późniejszego rozklejenia. Przy grubszym papierze świetnie sprawdzi się biurowy zszywacz.

  3. Jeśli chcesz, brzegi harmonijek możesz ozdobić wycinając wzorki dziurkaczem. Możesz je również spryskać brokatem w sprayu.

  4. W każdej rozecie zrób jedną dziurkę, przez którą przewleczesz sznurek/tasiemkę, które posłużą do zawieszenia rozet w wybranym przez Ciebie miejscu. Gotowe!

Świecznik

Blask świec działa kojąco i jak nic innego wprowadza romantyczny nastrój do wnętrza. Za chwilę poznasz prosty sposób na stworzenie wyjątkowego świecznika, który może również posłużyć jako wazonik lub pojemnik na przybory do pisania. Do jego wykonania przygotuj:

- Słoik – jego wielkość i kształt zależy od tego, jak dużą świeczkę chcesz w nim umieścić (dla tealighta wystarczy słoiczek po dżemie)

- Dodatki z pasmanterii: kolorowe tasiemki, sznureczki, wstążki, szyfon, tiul, organza... (możesz wykorzystać dodatki z wiązanek kwiatowych lub opakowań po prezentach)

- Kolorowe kamyczki, koraliki, żwirek, piasek (coś, co wsypiesz do środka słoika)

- Pistolet z klejem, igła i nitka (dzięki nim połączysz ze sobą elementy)

Tutaj nie podamy Ci dokładnej instrukcji działania – to Twoja wyobraźnia podpowie Ci jak przyozdobić słoik, aby wyglądał niepowtarzalnie. Pamiętaj tylko, aby pozostawić prześwity dla przenikania blasku świecy i aby żadne dekoracje nie miały styczności z płomieniem. A oto kilka podpowiedzi, jak może wyglądać Twój świecznik:

 

Ramka z dobrym słowem

Wiele osób kupuje oprawione w ramki cytaty lub „złote myśli”. Niektórzy umieszczają je bezpośrednio na ścianach z pomocą specjalnych naklejek. A my chcemy zaproponować Ci stworzenie własnej ramki z dobrym słowem. Potrzebne do tego będą:

- Ramka lub antyrama (jak lubisz) na format A4

- Papier do drukarki

- Komputer

- Drukarka

  1. Aby zrobić własny plakat nie musisz wcale korzystać ze specjalnych programów komputerowych. Wystarczy, że wybierzesz swoje ulubione hasło, krótki cytat czy złotą myśl i zapiszesz je w edytorze tekstu, z jakiego najczęściej korzystasz.

  2. Pobaw się czcionkami, rozmiarami i kolorami, a kiedy stwierdzisz, że „to     jest to” - wydrukuj plakat. Korzystając z grubego papieru efekt będzie naprawdę elegancki.

  3. Teraz włóż plakat do ramki i powieś ją w wybranym miejscu.

  4. Możesz zrobić kilka plakatów z zupełnie różnymi hasłami lub takie, które będą się uzupełniać.

 

Nie daj się chandrze i popraw swój nastrój poprzez kreatywne działanie. Zobacz, jak w prosty sposób Twój dom może stać się piękniejszy. A dla jeszcze lepszego efektu wykorzystaj podczas kolejnych porządków zapach do domu General Fresh – z nimi świeżość zagości w Twoim domu na dobre. Z miłości do świeżości, z miłości do czystości... Z miłości do radości!