Logo General Fresh
General Fresh 23 maja 2018 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Wałek czyszczący nie tylko do ubrań – 7 zastosowań

zrzut ekranu 2018 05 25 o 132824 6377

Wałek czyszczący do ubrań, czyli rolka klejącej taśmy z oddzieranymi paskami, nakładana na poręczny wałek. Z nazwy jasno wynika, do czego służy, ale ten niewielki gadżet ma o wiele większy potencjał. Znając więcej możliwych zastosowań, Twoje sprzątanie może okazać się dużo prostsze. Wałek jest świetną pomocą, kiedy zależy Ci na szybkim efekcie. Oto siedem wspaniałych zastosowań wałka do czyszczenia.

 

 

Do ubrań


Zaczynamy od oczywistego. To absolutne must have właścicieli futrzastych domowników i osób, które lubią chodzić w ciemnych ubraniach. Dzięki niemu szybko i bez narażania tkanin na uszkodzenia możesz usunąć sierść, kurz, nitki... jednym słowem wszystko, co przyklei się do odzieży.

Do tapicerki i dywanów


Okruszki lub włosy na sofie, kanapie, fotelu lub dywanie doprowadzają Cię do szału? Jeśli nie masz czasu na wyciąganie odkurzacza, wystarczy, że sięgniesz po wałek i zastosujesz go analogicznie jak podczas czyszczenia odzieży. Proste, prawda?

Podczas szycia i robótek ręcznych


Jeśli choć raz szyłeś coś na maszynie do szycia lub ręcznie naprawiałeś rozdartą odzież to doskonale wiesz, że wiąże się to z bałaganem. Pył z tkanin, końcówki nitek... ich sprzątanie bywa irytujące, ale z pomocą wałka usuniesz wszystkie pozostałości w mgnieniu oka. Wałek może posłużyć też do wyczyszczenia biurka po majsterkowaniu lub pracach DIY.

Do abażurów


Warstwa kurzu na materiałowym abażurze wygląda nieestetycznie i ogranicza przepływ światła żarówki. Z pomocą wałka czyszczącego kurz z takiego abażuru usuniesz znacznie szybciej i wygodniej, niż korzystając odkurzacza. Ponadto, to znacznie bezpieczniejsze, bo masz większą swobodę ruchu.

Do usuwania potłuczonego szkła


Potłuczone szkło zawsze niesie ze sobą ryzyko skaleczeń. Zarówno podczas samego sprzątania, jak i w przypadku pozostawienia jakiegoś odłamka. A przecież szkło nie zawsze daje się łatwo zamieść, podobnie jak potłuczona bombka choinkowa czy porcelanowa figurka. Na szczęście, wszystkie niebezpieczne okruszki z łatwością przykleją się do wałka.

Do samochodu


Mały wałek zmieści się w skrytce pod deską rozdzielczą i zawsze pomoże Ci w szybkim „ogarnianiu” wnętrza samochodu. Dotyczy to zarówno foteli, obicia drzwi, jak i deski rozdzielczej. Bo wałek do czyszczenia świetnie „ściąga” kurz nie tylko z tkanin, ale i innych powierzchni. Docenią go zwłaszcza posiadacze „zmotoryzowanych” psów i kotów.

Do wybierania okruszków z torebki lub plecaka


Choć mówi się, że damskiej torebki nie obowiązują żadne prawa i zasady, to jednak zachowanie w niej czystości leży w interesie każdej kobiety. Z pomocą wałka łatwiej usunąć z jej wnętrza okruszki, rozsypany puder lub cień do powiek. Ale wałek przydaje się również podczas czyszczenia plecaka szkolnego, torby podróżnej czy walizki.

Jak widzisz, ograniczanie roli wałka czyszczącego tylko do pomocy w zachowaniu elegancji swoich ubrań byłoby dużą niesprawiedliwością. Zarówno dla samego wałka, jak i dla Ciebie. A jeśli szukasz więcej sprytnych pomysłów na porządki, koniecznie polub nas na Facebooku. General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

To może Cię zainteresować

shutterstock 528721780201
Praktyczne rozwiązania
Naturalne środki czystości są coraz bardziej popularne, a samodzielne metody czyszczenia różnych...
Logo General Fresh
General Fresh
4 września 2023 3 min czytania
carautumn
Praktyczne rozwiązania
Zmiana pór roku z letnich na zimowe wiąże się nie tylko ze zmianą krajobrazu za oknem, ale...
Logo General Fresh
General Fresh
29 sierpnia 2023 5 min czytania
biuro
Praktyczne rozwiązania
Czystość w biurze odgrywa kluczową rolę zarówno w wydajności pracy, jak i w ogólnym...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2023 5 min czytania
wiosenne czyszczenie auta
Praktyczne rozwiązania
Wiosna to idealny moment na gruntowne czyszczenie auta. Czyszczenie samochodu gwarantuje cenne walory...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2023 4 min czytania