27 Września 2016

Wieczny bałagan - jak go uniknąć?

Zdecydowałeś się na generalne sprzątanie w swoim mieszkaniu. Udało Ci się wykonać plan w stu procentach i przez jeden dzień cieszysz się idealnym porządkiem. Ale już następnego coś jest nie tak. Jakiś chaos zaczyna wkradać się do mieszkania... Nie rozumiesz, dlaczego tak się dzieje? Oto przyczyny wiecznego bałaganu i proste sposoby na jego unikanie w przyszłości.

Pamiątkowy misz-masz

Z każdej wycieczki przywozisz figurki lub kubek z nazwą miejscowości, kartki pocztowe, kamyki, muszelki, czy inne pamiątki? Strzeż się tego! To najprostszy sposób na zabicie porządku w mieszkaniu. Na półkach nie powinieneś kłaść wszystkiego jak popadnie. Zdecyduj się na konkretną kolekcję. A jeśli trudno Ci się rozstać z pozostałymi pamiątkami, stwórz dla nich specjalny karton wspomnień.

Deska do prasowania

Rozstawiona na środku pokoju deska do prasowania powoduje, że kiedy ktoś wchodzi do Twojego mieszkania nie widzi nic innego poza nią. A przecież to nie jest mebel. Pamiętaj, że deska, jak sama nazwa wskazuje, służy do prasowania, dlatego po zakończeniu czynności usuń ją z widoku. Jeśli często prasujesz, pomyśl o zastąpieniu tradycyjnej deski modelem montowanym na ścianie.

Buty w przejściu

Otwierasz drzwi do mieszkania i tuż po ich przekroczeniu wpadasz na porozrzucane buty. To nie tylko denerwujące, ale może okazać się także niebezpieczne. Buty w przedpokoju nie powinny stać luzem. Staraj się chować je do szafki na buty. Z czasem wyrobisz w sobie nawyk, który sprawi, że Twoich gości nigdy nie powita orszak obuwia, a przestrzeń i ład.

Różnokolorowe ręczniki

Dopiero co posprzątałeś w łazience, ale masz wrażenie, że coś jest nie tak. Coś ciągle drażni i rodzi wrażenie bałaganu. Zastanawiasz się, o co chodzi? Spójrz na swoje ręczniki. Jeśli obok siebie wiszą ręczniki w najróżniejszych kolorach to fakt, że są czyste nic tu nie pomoże. Pomieszanie rozmaitych kolorów rodzi optyczny chaos, dlatego staraj się podczas zmieniania ręczników dobierać je pod względem koloru.

Szafa kontra krzesło

Wiele osób żartuje, że najlepszą szafą jest krzesło. Jeśli Ty też tak uważasz, pora z tym skończyć. Nawyk odwieszania, lub co gorsza rzucania, ubrań na najbliższe krzesło lub fotel jest dopuszczalny na studiach. Ale nawet w tym beztroskim okresie nie świadczy najlepiej o właścicielu pokoju. Nie da się ukryć, że kiedyś trzeba dorosnąć także do tego, aby oddać szafie jej należną rolę. Odsyłanie ubrań od razu kosza na pranie lub prosto do szafy, będzie też gwarancją szybkiego odnajdywania potrzebnej garderoby.

Małe rzeczy miewają ogromne znaczenie. Tak jest także z utrzymaniem porządku. Dlatego warto konsekwentnie dbać zachowanie ładu wokół siebie. Dbając o wymienione miejsca szybko zauważysz, że efekty sprzątania utrzymują się na długo. A kiedy stwierdzisz, że trzeba posprzątać z pomocą przychodzi marka General Fresh. Z miłości do świeżości, z miłości do czystości.