23 Października 2017

Wszystko, co każdy student musi wiedzieć o sprzątaniu

Koniec października to dla wielu studentów chwila kryzysowa, bo okazuje się, że nie tylko trudno im odnaleźć się w nowym sposobie nauczania, ale i mieszkania. Większość z nich opuściła rodzinne gniazda i przeniosła się do akademików lub do wynajmowanych mieszkań. I wielu z nich zapomniało, że „samo się nie posprząta”. Kiedy bałagan atakuje, pora przystąpić do akcji sprzątanie. Jak? Oto kilka wskazówek na start.

„Zejdź mi z oczu”

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego warto zacząć sprzątanie od tego, co rzuca się w oczy. Tak zwany „twórczy nieład” musi zniknąć. Złap za świeży worek na śmieci i robiąc spacer po całym mieszkaniu/pokoju wrzucaj do niego wszystko, co jakimś dziwnym trafem dotychczas nie znalazło się w koszu na śmieci. Na koniec wrzuć do worka zawartość ewentualnych koszy i od razu wynieś worek do zsypu/kontenera.
WAŻNE: zerknij na podłogi pod wyższymi meblami, pod łóżko i za poduszki.
CIEKAWOSTKA: w trakcie tego spaceru z workiem w dłoni natkniesz się na wiele przedmiotów, którym zdążyłeś nadać już status „ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. Kiedy je znajdziesz, odkładaj je od razu na swoje miejsce. Ubrania o wątpliwej świeżości wrzuć do kosza na pranie.

Najlepszy przyjaciel studenta – odkurzacz

Jeśli do tej pory nie miałeś okazji poznać się bliżej z odkurzaczem, to zacznij od przeczytania instrukcji obsługi. Z pomocą dobrze dobranych ssawek, nie tylko skutecznie pozbędziesz się kurzu, piasku, okruszków itp. z podłogi, ale także odświeżysz meble, RTV i AGD, parapety, a nawet materace i poduszki. Nie masz odkurzacza? Nie wiesz, jak wybrać „ten jedyny” dla Ciebie? Zajrzyj tutaj: https://generalfresh.pl/jak-wybrac-odkurzacz

Dwa światy

O ile dwie pierwsze wskazówki przydadzą się zarówno mieszkańcom akademika, jak i mieszkań, o tyle sprawa sprzątania łazienki i kuchni w pierwszym wariancie jest zwykle znacznie okrojona. Jeśli nie mieszkasz sam, ale ze współlokatorami, warto, aby podzielić obowiązki związane w czystością i stworzyć grafik. Podajemy przykład, który uwzględnia cztery osoby. Im mniej osób, tym więcej spraw spada na głowę, ale spokojnie – jeśli nie odkładasz porządków w nieskończoność – nawet w pojedynkę dasz sobie radę. Tabelkę możesz skopiować i uzupełnić według własnego uznania. A komu brakuje pomysłów, jakich środków i metod użyć podczas sprzątania z pomocą przychodzi General Fresh. Zapraszamy do naszych Aktualności i po nasze produkty, które są już wszędzie :). General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

Dzień/osobaponiedziałekwtorekśrodaczwartekpiąteksobotaniedziela
 Wynosi śmieciMyję kuchenkę i inne AGDSprząta w toalecieSprząta w łazienceOdkurza i myje podłogi   
 Myje kuchenkę/agdSprząta w łazienceOdkurza i myje podłogiSprząta w toalecie Wynosi śmieci  
 Odkurza i myje podłogiSprząta w toalecieWynosi śmieci Sprząta w łazienceMyje kuchenkę i inne AGD 
 Sprząta wcOdkurza i myje podłogiSprząta w łazienceMyje kuchenkę i inne AGDWynosi śmieci  Wynosi śmieci