Logo General Fresh
General Fresh 11 kwietnia 2016 3 min czytania
W pralni

Wszystko, co musisz wiedzieć o konserwacji pralki

washing machine gf 1511

W lutym podpowiadaliśmy, co zrobić, aby Twoje pranie było prostsze i przynosiło pełne zadowolenie. Nie powiedzieliśmy jednak wszystkiego. Jeśli chcesz, aby Twoje pranie zawsze było idealnie czyste, musisz również zadbać o czystość pralki i jej stan techniczny. Jak to zrobić? Oto podstawowe zasady.

 

Ustabilizuj pralkę

 

Pierwszy krok w dbaniu o pralkę ma miejsce już podczas jej montażu. Zadbaj, aby pralka stała na równej podłodze. Jeśli się chwieje – użyj regulowanych nóżek i ustabilizuj ją. Dzięki temu pralka nie będzie „skakać” podczas wirowania.


Pierz tylko ubrania

 

Przed każdym praniem sprawdź dokładnie kieszenie. Powinny być puste. Monety mogą uszkodzić bęben i zapchać filtr, podobnie jak papierki, czy chusteczki higieniczne.


Zostawiaj otwarte drzwiczki

 

Po zakończeniu prania nie zamykaj drzwiczek.  Pozwól pralce wyschnąć. Unikniesz w ten sposób przykrego zapachu.


Wycieraj kurz

 

Tam gdzie są tkaniny, zawsze pojawia się kurz. Wycieraj go z pralki regularnie. Jeśli dostanie się do programatora może wywołać awarię. Kurz niszczy też obudowę, a przecież chcesz, aby Twoja pralka zawsze była „jak nowa”.


Umyj podajnik

 

Kieszonki na proszek i płyny bardzo szybko ulegają zabrudzeniu. Zostają w nich resztki detergentów i woda. Co kilka prań zdejmij dozownik/wyjmij szufladkę i wymyj w ciepłej wodzie. Po wyschnięciu załóż zgodnie z instrukcją.


Kontroluj filtr

 

Filtr gromadzi na sobie mnóstwo zanieczyszczeń, nitki itp., dlatego raz na miesiąc wymontuj go i oczyść. Czysty filtr zapobiega zapchaniu węży odpływowych, a tym samym zalaniu łazienki.


Wybierz dobry środek piorący

 

To, jakiego płynu lub proszku używasz ma wpływ nie tylko na wygląd Twoich ubrań, ale także na kondycję pralki. Warto używać środków, które dobrze dopierają i nie zostawiają brudnych osadów po zakończeniu prania. Wiele środków nie tylko pierze, ale także zmiękcza wodę, a to osadzający się kamień należy do największych wrogów pralki. 


Zrób swojej pralce „SPA”

 

Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, pralce też się należy „pranie”. Obudowę, filtr i podajnik możesz umyć sam, ale wewnętrznych elementów nie jesteś w stanie wyczyścić. Dlatego raz na kilka/kilkanaście tygodni wykonaj tak zwane „puste pranie” z odpowiednim środkiem czyszczącym. Jeśli nie wiesz, jaki wybrać, wybierz płyn do czyszczenia pralki General Fresh. Z jego pomocą znikną wszystkie zabrudzenia i osady z kamienia, które są najczęstszą przyczyną uszkodzeń bębna, filtra a nawet węży odpływowych.

Trudno wyobrazić sobie życie bez pralki. Jej obecność pozwala zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy. Aby faktycznie tak było, a korzystanie z niej przynosiło prawdziwą satysfakcję, zadbaj o nią z naszymi zasadami i płynem do czyszczenia pralki General Fresh. Pamiętając o tych prostych czynnościach możesz wydłużyć żywotność pralki o wiele lat.

To może Cię zainteresować

pexels jaymantri 212269 1
W pralni
Krochmal to substancja na bazie skrobi, która od dawna jest używana w gospodarstwach domowych do...
Logo General Fresh
General Fresh
13 czerwca 2024 3 min czytania
pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
czyszczenie pralki
W pralni
Pralka to bez wątpienia jedno z najczęściej eksploatowanych urządzeń elektrycznych w naszych domach....
Logo General Fresh
General Fresh
24 października 2023 6 min czytania
plyn do plukania
W pralni
Domowe sposoby na różnego typu środki czyszczące oraz detergenty to ostatnio trend, który...
Logo General Fresh
General Fresh
17 października 2023 4 min czytania