Logo General Fresh
General Fresh 5 grudnia 2016 4 min czytania
W kuchni

Wszystko, co musisz wiedzieć o swojej zmywarce

zrzut ekranu 2016 12 05 o 102739 2381

Niedawno wspólnie odkrywaliśmy sekrety perfekcyjnego prasowania. Dziś chcemy zająć się kolejnym nieuniknionym domowym obowiązkiem, a mianowicie zmywaniem. Tak jak nie ma prasowania bez żelazka, tak samo coraz więcej osób nie widzi zmywania bez pomocy zmywarki. Jeśli chcesz być zadowolony z efektów Waszej współpracy, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy. Co takiego? Sprawdź koniecznie!


Aby naczynia były czyste...

Na efekty korzystania ze zmywarki wpływ może mieć dosłownie wszystko: od ułożenia naczyń, przez wybór programu, aż po zabiegi niezwiązane z samym cyklem mycia. Oto kilka spraw, na które warto zwrócić uwagę jeszcze przed włączeniem zmywarki:

 • unikaj wkładania naczyń z resztkami – stałe cząstki jedzenia wyrzuć do śmietnika, a płynne zlej do zlewu (w ten sposób nie tylko     ułatwisz zmywanie, ale i uchronisz filtry przed szybkim zapchaniem);
 • przemyśl ułożenie naczyń – małe naczynia ułóż na górnej półce, a większe na dole; zadbaj, aby szklanki i kieliszki nie obijały się     o siebie nawzajem; wszystkie naczynia układaj do góry dnem; pozostaw kilka milimetrów przestrzeni między naczyniami (pozwoli to swobodnie spływać wodzie);
 • sprawdź swobodę spryskiwaczy – ramiona i dysze nie powinny być zablokowane przez naczynia, dlatego zanim włączysz „start” wykonaj obrót ramionami spryskiwaczy (swobodny ruch ramion zapewnia prawidłowe mycie i pozwala uniknąć awarii).


Czego „nie lubi” zmywarka?

Jest pewna lista substancji, z których zmyciem zmywarka może sobie nie poradzić. Należą do nich:

 • parafina
 • nafta 
 • wosk
 • benzyna


To pytanie można również odwrócić, ponieważ istnieją naczynia, które nie lubią zmywarki. A są to:
ręcznie malowana porcelana

 •  zabytkowe serwisy
 • przedmioty pozłacane,
 • kryształy
 • garnki i patelnie z żeliwa,
 • naczynia z wykończeniem z drewna i/lub kości

 

Co lubi zmywarka?

Zmywarka, jak wszyscy i wszystko, lubi, kiedy się o nią dba. Jak to zrobić?

 • Do mycia w zmywarce wybieraj tylko detergenty dedykowane do zmywarek. Jeśli szukasz najlepszych, koniecznie sięgnij po Brilly – nową serię produktów marki General Fresh. Znajdziesz tutaj rewelacyjny duet: proszek do zmywarek i nabłyszczacz do zmywarek, dzięki którym Twoje naczynia będą idealnie czyste i lśniące.
 • Pamiętaj o soli do zmywarek. Sól do zmywarki Brilly sprawi, że na uszczelkach, filtrach, i innych elementach nie będzie osadzać się kamień z wody.
 • Co kilka tygodni wyjmij/wykręć koszyczki na sztućce oraz filtry. Umyj je pod ciepłą bieżącą wodą, opłucz i zamontuj zgodnie z  instrukcją.
 • Wycieraj drzwi i uszczelki, kiedy tylko widzisz, że są brudne. Wybieraj do tego miękkie ściereczki, które nie pozostawią tak     zwanych „kłaczków”. Raz na kwartał delikatnie posmaruj uszczelki warstwą wazeliny bez dodatków.
 • Co 6-8 tygodni sięgnij po płyn do czyszczenia zmywarek Brilly. Wykonaj z jego pomocą „pusty cykl”, zgodnie z podaną na opakowaniu instrukcją, a zobaczysz, że Twoja zmywarka może być znów jak nowa. Płyn nie tylko oczyszcza, ale jednocześnie chroni komorę, konserwuje dysze, rury odpływowe i pozostałe (niekoniecznie) widoczne elementy.

Nabłyszczacz do zmywarekProszek do zmywarek GeneralFresh


Zmywarka to ogromne ułatwienie w codziennych obowiązkach domowych. Spraw, aby była nim zawsze. Zadbaj o nią z naszymi wskazówkami i środkami do zmywarek Brilly od General Fresh. Z nami już nigdy nie będziesz musiał poprawiać zmywając ręcznie po zakończonym cyklu. To wszystko z miłości do czystości. A z miłości do świeżości? Oczywiście – specjalny odświeżacz do zmywarek Brilly. Bo General Fresh kocha czystość i świeżość, a te zawsze chodzą w parze.

To może Cię zainteresować

pexels rene asmussen 1358900 1
W kuchni
Szafki kuchenne to zdecydowanie jedne z najbardziej istotnych miejsc do przechowywania, jakie znajdują...
Logo General Fresh
General Fresh
27 marca 2024 4 min czytania
pexels klaus nielsen 6287223 1
W kuchni
Mole spożywcze to uciążliwy problem, który niestety może pojawić się w domu każdego z nas. Czasem mimo...
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 5 min czytania
triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 5 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania