Logo General Fresh
General Fresh 5 czerwca 2019 3 min czytania
W domu

Jak dbać o czystość i zachować porządek w przedpokoju?

shutterstock 390724657 6478

Przedpokój to pierwsze miejsce, które widać po przekroczeniu progu domu. Z tego powodu należy o niego odpowiednio zadbać. Niestety, okazuje się to dość problematyczne. Jak dbać o czystość przedpokoju i zachować w nim porządek?

Oczyść przestrzeń

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzimy, ale również miejsce, przez które po prostu przechodzimy do dalszej części mieszkania. Nie powinno być zatem zagracone. Zadbaj o to, aby nic nie stało w przejściu (buty, szafka) i nie utrudniało ubrania się w odzież wierzchnią. Zrezygnuj też ze zbyt nisko zwisających lamp - to pozornie mały problem, ale obijanie rąk o lampę przy zakładaniu kurtek czy czapek może być uciążliwe.


Uporządkuj wieszaki i półki

W przedpokoju muszą znajdować się wieszaki na aktualnie noszoną odzież. Niestety dość często wieszamy tam właściwie całą garderobę. Upewnij się zatem, że w twoim przedpokoju latem nie wisi jeszcze kurtka zimowa. Jeśli tak, to pomieszczenie z całą pewnością jest zagracone. Zadbaj więc o porządek w tej kwestii.


Schowaj buty

Buty walające się po przedpokoju to kolejny powszechny problem. Najlepiej będzie, jeżeli kupisz małą wycieraczkę i wyrobisz sobie nawyk stawiania na niej tylko aktualnie używanych butów. Resztę obuwia chowaj w szafce lub w pudełkach. Przed tym upewnij się jednak, że buty są suche. W szafce umieść pochłaniacz zapachów z aktywnym węglem, który pochłania nieprzyjemne zapachy. 


Dobrze zagospodaruj miejsce

Pamiętaj, aby w pełni wykorzystać przestrzeń w przedpokoju. Zazwyczaj są to przecież niewielkie pomieszczenia, które źle zagospodarowane robią się zagracone i optycznie jeszcze mniejsze. Jeżeli masz schody w przedpokoju, umieść pod nimi schowek, w którym schowasz ubrania i buty. Staraj się też, aby szafa nie zajmowała połowy przedpokoju - wtedy zrobi się z niego wąski korytarzyk.


Regularnie wycieraj kurze

Aby utrzymać porządek w przedpokoju, trzeba też regularnie w nim sprzątać. I chociaż zazwyczaj nie stawiamy tam wielu mebli, to nie zwalnia nas to z ich czyszczenia. Specjaliści General Fresh polecają do tego celu chusteczki nawilżane. Dzięki nim wyczyścisz wszelkie powierzchnie sprawnie i szybko.

Jeżeli masz w przedpokoju lustro, dwa razy w miesiącu wycieraj je papierowym ręcznikiem, używając płynu do mycia szyb Splash. Pamiętaj, brudne lustro sprawia, że od razu całe pomieszczenie wydaje się zaniedbane.


Często czyść podłogę

Przedpokój to jedyne miejsce w domu, do którego przynosimy brud z dworu. Będzie to np. piach z butów, błoto lub nawet woda z przemoczonej kurtki. Wszystko to znajduje swoje miejsce na podłodze, co bardzo szybko widać gołym okiem. Z tego powodu w przedpokoju musisz zwrócić szczególną uwagę na częste czyszczenie podłogi. W zależności od tego, z czego jest zrobiona, staraj się sprzątać ją raz w tygodniu. Na pewno pomogą ci w tym dobre płyny do czyszczenia podłogi, np. płyn do mycia drewna i paneli General Fresh.

To może Cię zainteresować

pexels olly 3768910 1
W domu
Każdy, kto przynajmniej raz przeprowadzał mycie okien wodą i ręcznikiem papierowym, to doskonale wie,...
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2024 3 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania