Logo General Fresh
General Fresh 3 czerwca 2016 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Jak i gdzie przechowywać środki czystości?

organize gf 1546

Środki czystości pojawiają się w każdym domu i mieszkaniu. Używasz ich podczas sprzątania, ponieważ zależy Ci, żeby Twój dom był nie tylko czysty, ale i bezpieczny. Jeśli naprawdę chcesz, aby środki czystości pomagały Ci w zachowaniu porządku i nie stanowiły potencjalnego zagrożenia, powinieneś wiedzieć, jak je przechowywać. Oto kilka podpowiedzi.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Chemia gospodarstwa domowego zawiera najróżniejsze substancje, które użyte niezgodnie z przeznaczeniem mogą wyrządzić wiele szkód. Nabłyszczacz do zmywarki zamknięty w szczelnym opakowaniu stanowi małe niebezpieczeństwo, jednak już np. wybielacz do firanek, który tak łatwo można odkręcić, a którego opary są bardzo szkodliwe, już tak. Co więcej, jeśli dostaną się w niepowołane ręce mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Środki czystości posiadają na opakowaniach specjalne oznaczenia, informujące o zawartości składników trujących czy żrących. Obok nich widnieje ikonka przypominająca, aby trzymać je z dala od dzieci. Ale co to właściwie oznacza?

Przezornie i sprytnie

W większości polskich domów środki czystości znajdują swoje miejsce pod kuchennym zlewem lub umywalką w łazience. Jeśli to możliwe – wybierz inne miejsce. Najlepiej, żeby była to szafka na wysokości nieosiągalnej dla najmłodszych i najstarszych domowników, ale także zwierząt. Dobrym pomysłem jest wybór szafki zamykanej na klucz lub kłódkę. Pamiętaj, aby nigdy nie zostawiać klucza w zamku. Jeśli posiadasz w swoim domu mały składzik, w którym trzymasz akcesoria do sprzątania i prasowania, zrób w nim specjalne miejsce także dla chemii. Najwygodniejszym sposobem wyznaczenia miejsca poszczególnym środkom czystości wydaje się posegregowanie ich ze względu na miejsce przeznaczenia i zastosowanie. To nie tylko sposób na zachowanie bezpieczeństwa, ale także oszczędność czasu podczas porządków. Jeśli wszystko masz w jednym miejscu, organizacja sprzątania będzie znacznie łatwiejsza.

Oto kilka pomysłów na organizację takiego składzika:

Jak widzisz, to nie musi być przestrzeń wydzielona ścianami. W składzik możesz przekształcić szafę w przedpokoju lub wnękę. Wystarczy zamontować dopasowane drzwi z zamkiem. Ważne, aby miejsce, w którym będziesz trzymać środki czystości miało obieg powietrza. Jeśli to niemożliwe – staraj się je wietrzyć co kilka dni.

Skutecznie

Kiedy już zadbasz o bezpieczeństwo i wygodę w korzystaniu z chemii gospodarstwa domowego, zadbaj jeszcze o ich skuteczność. Wydaje Ci się, że nie masz na to wpływu? Mylisz się! Jeśli przechowujesz środki czystości w temperaturze 10-20°C, trzymasz je w oryginalnych i nieuszkodzonych opakowaniach, a do tego nie narażasz na działanie promieni słonecznych i wilgoć – na pewno będą służyć Ci równie skutecznie od pierwszego do ostatniego użycia. I jeszcze jedna rzecz, o której powinieneś pamiętać: przestrzegaj terminów ważności. To one wyznaczają czas, w jakich dany środek jest zarówno skuteczny, jak i bezpieczny.

Być może uznasz, że te wszystkie porady są banalne i oczywiste. I właśnie dlatego postanowiliśmy o nich przypomnieć :). Dla General Fresh najważniejsze jest Twoje zadowolenie. Dlatego dbamy nie tylko o porządek w Twoim domu, ale również o bezpieczeństwo :).

To może Cię zainteresować

pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 3 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania