Logo General Fresh
General Fresh 9 czerwca 2020 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Jak wybrać zapach do auta?

shutterstock 517237099 6741

Każdy kierowca lubi podróżować samochodem, w którym ładnie pachnie. Ale jak wybrać zapach do auta, który posłuży długo i spełni nasze potrzeby? Wybór jest trudny, dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik, dzięki któremu podejmiesz właściwą decyzję.

Zapach do auta – jak wybrać?

Na rynku mamy kilka form zapachów do auta i całe mnóstwo woni. Na dodatek nie wszystkie mają nam jedynie dostarczać wrażeń zapachowych. Niektóre powstały z myślą o konkretnym zadaniu np. usunięciu zapachu papierosów. Dlatego aby wybrać zapach do auta, należy najpierw zastanowić się, czego od takiego produktu oczekujesz.

 

Jeśli zależy Ci jedynie na miłym dla nosa zapachu, sprawa jest prosta – możesz wybrać najwygodniejszą dla siebie formę odświeżacza w pasującym Ci wariancie zapachowym. Pamiętaj jednak, aby wziąć pod uwagę też to, czy estetyka produktu ma dla Ciebie znaczenie.

 

Natomiast jeśli chcesz wybrać zapach do auta, który usunie woń papierosów, postaw na dowolną formę, ale w wariancie antytabak. To zapach neutralizujący woń tytoniu. Znajduje się również w ofercie General Fresh jako choinka zapachowa.

Rodzaje zapachów do auta

Jak wybrać zapach do auta? Poznaj dostępne formy odświeżaczy samochodowych.

 

  • Perełki – są to żelowe kuleczki, które znajdują się w woreczku z tworzywa sztucznego.  Wiesza się je na lusterku. Kuleczki stopniowo uwalniają swój zapach i pachną intensywnie. Jeśli są dobrej jakości, posłużą naprawdę długo. Warto jednak uważać na duże zapachy do auta perełkowe, bo jeśli woreczek będzie za duży, może przesłaniać widoczność. Jeśli nie chcesz się dekoncentrować, wybierz mniejsze perełki.

  • Choinki zapachowe – tradycyjna, najbardziej znana forma zapachu do auta. Choinka to tak naprawdę kartonowa zawieszka, która zawiera wybraną kompozycję zapachową. Kiedyś była dostępna tylko w wariancie “leśnym”, ale dzisiaj choinki pachną bardzo różnymi woniami. Zachowały jednak swój tradycyjny kształt, czyli choinkę. Wiesza się je na lusterku. Mają swój niepowtarzalny charakter, ale trzeba liczyć się z tym, że uwalniają zapach raczej szybko.

  • Słoiczki zapachowe – to nowoczesny rodzaj zapachu do auta. Ma formę niewielkiego słoiczka z drewnianą zakrętką, przez którą wydobywa się zapach. Odświeżacz ten jest bardzo trwały, bo zapach (choć intensywny) uwalnia się powoli. Dodatkową zaletą słoiczków zapachowych jest to, że rozpraszają kierowcę w mniejszym stopniu niż choinki czy perełki. Mają też bardzo estetyczną formę, którą można podkreślić jeszcze bardziej. Jak? Wystarczy wybrać zapach do auta w formie dekoracyjnego słoiczka.

Jaki zapach do auta wybrać?

Jeśli produkt jest dobrej jakości, nie ma żadnej zależności między trwałością danej woni a jej rodzajem. Wybór zapachu zależy więc od upodobań kierowcy. Na rynku dostępne są zarówno bardzo wymyślne zapachy, np. truskawka, jak i tradycyjne, np. las. Wybierz taki zapach, jaki lubisz, a znajdziesz go oczywiście w ofercie General Fresh.


To może Cię zainteresować

shutterstock 528721780201
Praktyczne rozwiązania
Naturalne środki czystości są coraz bardziej popularne, a samodzielne metody czyszczenia różnych...
Logo General Fresh
General Fresh
4 września 2023 3 min czytania
carautumn
Praktyczne rozwiązania
Zmiana pór roku z letnich na zimowe wiąże się nie tylko ze zmianą krajobrazu za oknem, ale...
Logo General Fresh
General Fresh
29 sierpnia 2023 5 min czytania
biuro
Praktyczne rozwiązania
Czystość w biurze odgrywa kluczową rolę zarówno w wydajności pracy, jak i w ogólnym...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2023 5 min czytania
wiosenne czyszczenie auta
Praktyczne rozwiązania
Wiosna to idealny moment na gruntowne czyszczenie auta. Czyszczenie samochodu gwarantuje cenne walory...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2023 4 min czytania