Logo General Fresh
General Fresh 16 kwietnia 2016 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w domu?

child 1513

Słowo „dom” kojarzy się z własnym miejscem na Ziemi, rodziną i poczuciem bezpieczeństwa. Każdy stara się pozbyć potencjalnych zagrożeń w swoim domu, szczególnie, jeśli są w nim dzieci. O czym musisz pamiętać, aby dzieci w Twoim domu były naprawdę bezpieczne? Sprawdź, czy pamiętasz o najważniejszych zasadach.

 

Uwaga – prąd!

 

Wszelkie przewody powinny być zaizolowane. Rozcięcia, pęknięcia itp. grożą tak zwanym przebiciem, którego następstwem może być porażenie prądem. Aby uniknąć nieszczęścia wszystkie nieużywane gniazdka zabezpiecz specjalnymi zaślepkami, a niewykorzystywane przedłużacze po prostu wypnij i schowaj.

 

Bolesne „klapnięcia”

 

Jeśli posiadasz pianino lub fortepian – zabezpiecz pokrywę od klawiszy na małą kłódeczkę. Warto zamknąć „na klucz” wszystkie skrzynie i kufry. A do toalety wybierz deskę sedesową z wolnoopadającą klapą. Małe paluszki będą wdzięczne za oszczędzenie im bólu spowodowanego przytrzaśnięciem przez złośliwą klapę.

 

Straż graniczna


Po każdym wyjściu i powrocie do domu sprawdź dwa razy, czy drzwi są zamknięte na zamek. To samo dotyczy furtki/bramy na podwórku lub działce. Doskonałym sposobem na dodatkowe zabezpieczenie jest dzwonek powieszony na drzwiach, który zaalarmuje Cię, jeśli dziecko samo przekroczy próg domu.

 

Na wszelki wypadek


Dzieci potrafią wykorzystać do zabawy wszystko. Dlatego noże, nożyczki i inne ostre przedmioty (łącznie ze zużytymi maszynkami do golenia i żyletkami) nie mogą znaleźć się w zasięgu ich rąk. Wszystkie potencjalnie niebezpieczne przedmioty wyrzucaj do kosza, który jest niedostępny dla dzieci.

„Cukierki”


Dzieci nie odróżniają leków od dropsów i cukierków. Pamiętaj, aby domowa apteczka znajdowała się poza zasięgiem rąk najmłodszych. Leki najlepiej trzymać w szafce lub szufladzie zamykanej na kluczyk, który pozostaje pod Twoją pieczą.

 

Miejsce dla środków czystości 


Wszystkie środki używane do prania i sprzątania zgromadź w jednej szafce. Możesz wyposażyć ją, podobnie jak apteczkę, w zamek. Jeśli posiadasz szafkę, do której pociechy nie sięgają nawet z krzesła – wybierz właśnie ją. Środki czystości marki General Fresh posiadają specjalne oznaczenia, które mają Ci przypominać, że w rękach dzieci mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia.

Każdy dorosły powinien czuć się odpowiedzialny za bezpieczeństwo dzieci, nie tylko swoich. Dlatego pamiętaj o tych podstawowych zasadach zawsze i wszędzie. Dzięki zdrowemu rozsądkowi i odrobinie wyobraźni można uniknąć naprawdę wielu nieszczęśliwych wypadków. Warto też „od małego” tłumaczyć dzieciom czego, i z jakiego powodu, należy unikać. Dzięki temu Twój dom będzie pełen miłości i bezpieczeństwa.

To może Cię zainteresować

shutterstock 528721780201
Praktyczne rozwiązania
Naturalne środki czystości są coraz bardziej popularne, a samodzielne metody czyszczenia różnych...
Logo General Fresh
General Fresh
4 września 2023 3 min czytania
carautumn
Praktyczne rozwiązania
Zmiana pór roku z letnich na zimowe wiąże się nie tylko ze zmianą krajobrazu za oknem, ale...
Logo General Fresh
General Fresh
29 sierpnia 2023 5 min czytania
biuro
Praktyczne rozwiązania
Czystość w biurze odgrywa kluczową rolę zarówno w wydajności pracy, jak i w ogólnym...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2023 5 min czytania
wiosenne czyszczenie auta
Praktyczne rozwiązania
Wiosna to idealny moment na gruntowne czyszczenie auta. Czyszczenie samochodu gwarantuje cenne walory...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2023 4 min czytania