Logo General Fresh
General Fresh 3 grudnia 2021 4 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z rur?

Jak20zlikwidowac20nieprzyjemny20zapach20z20rur

Nieprzyjemny zapach z rur? Przyczyn może być wiele. Od zalegających resztek jedzenia, poprzez niewłaściwe detergenty, po zostawione włosy w umywalce. Jak je zlikwidować? Silnym płynem do udrażniana czy domowymi sposobami? Dowiedz się, jak skutecznie usunąć nieprzyjemny zapach z rur z naszego poradnika.

Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z rur?

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach z rur?

Jak często myjesz zlew czy prysznic? Każdy z nas może zapomnieć o usunięciu zanieczyszczeń z odpływu. Resztki jedzenia zalegają przez wiele godzin, a może nawet dni w odpływie, zanim się ich pozbędziesz. W tym czasie mogą zacząć się rozkładać i nieprzyjemnie pachnieć.

W większości przypadków to właśnie pozostawione resztki jedzenia odpowiadają za nieprzyjemny zapach z rur. Ich usunięcie temu zapobiegnie, a także pozwoli zadbać o higienę zlewu.

Nie tylko jedzenie

Nie tylko resztki jedzenia to małe zaniedbania, które przyczyniają się do powstawania nieprzyjemnych zapachów z rur. To także włosy, zalegające detergenty i wilgoć.

Kiedy o nich zapomnisz, w rurach mogą zacząć rozwijać się bakterie i grzyby, a te prowadzą do przykrych zapachów. Dotyczy to przede wszystkim łazienki, jednak nie zapominaj o kuchni oraz innych odpływach w swoim domu.

Jak im zapobiec? Usuwanie włosów z odpływu powinno stać się Twoim nawykiem, zwłaszcza wtedy, kiedy cieszysz się długimi włosami. Stosuj także dobrej jakości detergenty, płyny do mycia oraz mydła, jakie nie osiadają się na powierzchni rur. Ponadto zadbaj o odpowiednią wentylację w kuchni i łazience, aby zapobiegać wilgoci oraz pleśni.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z rur?

Jest za późno, aby zapobiegać i trzeba szybko działać? Nieprzyjemny zapach z rur potrafi być bardzo uciążliwy. Na szczęście są sposoby, dzięki którym możesz się go szybko pozbyć. Przeczytaj, jak to zrobić za pomocą profesjonalnych i domowych środków do udrażniania kanalizacji.

Środki do udrażniania rur

Zdecydowanie najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na to, by usunąć nieprzyjemny zapach, są środki do udrażniania rur. Wystarczy wlać je do odpływu i zaczekać na rozpuszczenie się osadu.

Co więcej, można je stosować regularnie nie tylko do czyszczenia zapchanej umywalki, ale także do wanny czy brodzika. Warto mieć je pod ręką, aby móc szybko usunąć zanieczyszczenia, jakie powodują nieprzyjemny zapach.

Jaki powinien być dobry środek do udrażniania rur? Taki, który będzie bezwzględny dla resztek jedzenia, zalegających włosów i tłustego osadu, a łagodny dla kanalizacji.

Specjalistyczny środek działa w oparciu o aktywne składniki, jakie są w stanie rozpuścić zanieczyszczenia w odpływie i zapobiegać ponownemu zapchaniu.

Domowe sposoby

W codziennym czyszczeniu kanalizacji mogą pomóc także domowe środki do udrażniania. Chociaż nie zawsze działają z taką samą siłą, potrafią zadbać o higienę armatury i usuwać z niej nieprzyjemne zapachy.

Najczęściej polecanym sposobem jest roztwór na bazie sody oczyszczonej i octu, a więc środków, jakie znajdą się w każdym domu czy w najbliższym sklepie. Wystarczy zagotować ½ litra wody i dodać 200 ml octu.

Następnie wsyp 100 g sody oczyszczonej do zatkanego odpływu i zalej przygotowanym preparatem wody z octem. Nie przejmuj się musującym efektem – to normalna reakcja. Najlepiej zostaw roztwór w odpływie na kilka godzin, aby skuteczniej usunąć osad i zalegające resztki.

Ocet i soda oczyszczona to chętnie wybierane środki do usuwania nieprzyjemnego zapachu z rur. Są przyjazne dla środowiska i mają działanie grzybobójcze i antybakteryjne. Dlatego warto mieć w domu zapasowy ocet i sodę na wypadek zatkanego odpływu.

Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z rur – podsumowanie

Nieprzyjemny zapach z rur jest uciążliwy dla każdego. Warto przeciwdziałać mu jak najszybciej i udrożnić odpływ. Domowe sposoby są pomocne przy codziennym sprzątaniu łazienki i kuchni.

Kiedy jednak zależy Ci na szybkim i skutecznym działaniu, wybierz profesjonalne środki do udrażniania. Powstały one z myślą o zalegającym osadzie i Twoich rurach, zapewniając efektywność i bezpieczeństwo.

To może Cię zainteresować

pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 4 min czytania
pexels tima miroshnichenko 6195955 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele czasu spędzasz na kanapie? To ona jest świadkiem wielu rodzinnych...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels tima miroshnichenko 6195273 1
Praktyczne rozwiązania
Utrzymanie czystości w domu to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia i komfortu...
Logo General Fresh
General Fresh
15 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels pixabay 38325 1
W domu
Zachowanie czystości w domu to podstawa sprawnego, bezpiecznego i schludnego funkcjonowania wszystkich...
Logo General Fresh
General Fresh
12 kwietnia 2024 5 min czytania