Logo General Fresh
General Fresh 27 października 2016 3 min czytania
W domu

Jesienne porządki – o co warto zadbać przed zimą?

zrzut ekranu 2016 10 27 o 113317 1965

Jesień to czas, kiedy w każdym budzi się domator. Nic w tym dziwnego. Dni stają się coraz krótsze i coraz trudniej spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. W konsekwencji częściej przebywasz w domowym zaciszu. To doskonała okazja do porządków na wzór wiosennych. Zastanawiasz się o co warto zadbać przed zimą, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas? Oto kilka podpowiedzi.


Zamknięcie sezonu ogródkowego

Ogród to pierwsze miejsce, do którego powinieneś skierować swoje kroki, kiedy przychodzi jesień. Podstawowe działania to:

  • ostatnie koszenie trawy,
  • porządkowanie rabatek,     
  • grabienie liści, 
  • przycinanie suchych i zbyt długich gałęzi.

W zapakowaniu bio-śmieci do wywózki lub w przygotowaniu z nich kompostownika, pomogą Ci super wytrzymałe i bardzo pojemne worki na śmieci General Fresh. Teraz pozostaje zabezpieczyć krzewy i drzewka przed mrozami i możesz cieszyć się jesiennym ogrodem bez obaw o jego kondycje na wiosnę.


Samochód na zimowo

Każdy kierowca wie, że chwila zmiany opon z letnich na zimowe zbliża się nieuchronnie. Nie ograniczaj się jednak tylko do tego i przygotuj swój samochód na sezon zimowy w sposób kompleksowy. Oto lista spraw, o których warto pamiętać:

  • stan opon i koła zapasowego,
  • poziom i kondycja płynów eksploatacyjnych,     
  • stan akumulatora i alternatora,     
  • konserwacja nadwozia i uszczelek w drzwiach,
  • ostatnie wielkie odkurzanie, założenie dywaników i... nowego Car Perfume     Retro.

Może się wydawać, że to bardzo wiele spraw, ale pamiętaj – bezpieczeństwo i komfort są najważniejsze, a sprawdzony samochód pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, jak chociażby niespodziewana awaria w środku trasy.

 

Powitanie jesieni

To, czy czas spędzany w domu będzie czystą (i to dosłownie) przyjemnością, zależy od Ciebie. Warto pozbyć się zbędnych sentymentów za latem, które wróci już w przyszłym roku, i dobrze powitać jesień. Jak to zrobić?
zmiana garderoby (upierz, wyprasuj i pochowaj letnie ubrania do specjalnie     przygotowanych pojemników lub kartonów; wyciągnij na wierzch szafy cieplejszą odzież),
wielkie odkurzanie (pozbądź się z mieszkania ostatnich pyłków roślin i drzew, pożegnaj zabłąkane i zasuszone owady, a dla świeżego zapachu wrzuć do worka odkurzacza wkład zapachowy do odkurzacza Arola od General Fresh),
małe przemeblowanie (zorganizuj kącik do wieczornego relaksu przy książce, robótkach ręcznych lub urządź własne kino domowe),    
zmiana tekstyliów domowych (cienkie i stonowane dywaniki, zasłony, narzuty, ręczniki i pościel zastąp grubszymi, w ciepłych kolorach i wyrazistych wzorach)
nowe smaki i zapachy (zarówno w kuchni, jak i całym mieszkaniu nie może zabraknąć rozgrzewających nut – od lawendy po cynamon i goździki; poza przyprawami i herbatkami warto wybrać nowy odświeżacz powietrza z kolekcji Arola).     


Lada dzień przestawisz swój zegarek z czasu letniego na zimowy. Ta niewielka zmiana bywa sporym szokiem dla organizmu. Dlatego warto zaoszczędzić sobie dodatkowych „atrakcji” w postaci powakacyjnego bałaganu. Skorzystaj z naszych podpowiedzi, a na pewno szybko uporasz się z pożegnaniem lata i zaprzyjaźnisz na nowo z jesienią, a General Fresh ułatwi Ci to zadanie w prawdziwą przyjemnością.

To może Cię zainteresować

pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 3 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels tima miroshnichenko 6195955 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele czasu spędzasz na kanapie? To ona jest świadkiem wielu rodzinnych...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels pixabay 38325 1
W domu
Zachowanie czystości w domu to podstawa sprawnego, bezpiecznego i schludnego funkcjonowania wszystkich...
Logo General Fresh
General Fresh
12 kwietnia 2024 5 min czytania