Logo General Fresh
General Fresh 15 lipca 2016 3 min czytania
W pralni

Płyny do zmiękczania – jak je stosować?

plynydozmiekczania art gf 1663

Po co pierzemy ubrania? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Każdy chce, aby jego ubrania i pościel były po prostu czyste. ( jak prac pościel przeczytasz tu) Ale czy nie chciałbyś, żeby poza tym były również miękkie, łatwo się prasowały i żeby przez cały czas użytkowania towarzyszył im piękny zapach? By to osiągnąć wystarczy właściwie używać płynu do płukania. Co znaczy „właściwie”? Już wyjaśniamy.

Przestrzegaj zaleceń


Niezależnie od tego, czy korzystasz z pralki automatycznej, półautomatycznej, czy pierzesz ręcznie – w każdym z tych przypadków płyn do płukania okaże się właściwym sposobem zakończenia całego procesu. Najważniejsze jest, abyś pamiętał o zapoznaniu się z etykietą informacyjną na opakowaniu płynu. To tu znajdziesz wskazówki, ile płynu zastosować w zależności od rodzaju prania i ilości pranych tkanin. Wlewanie większej ilości, niż wskazana na etykiecie może sprawić, że zapach będzie zbyt intensywny, a przez to nieprzyjemny. „Przedawkowanie” płynu do płukania może również niekorzystnie wpłynąć na kondycję włókien i skutecznie zmniejszyć komfort z użytkowania wypranych rzeczy.

Pralki automatyczne


Podczas prania w automacie kwestia użycia płynu do płukania prezentuje się niezwykle prosto. W każdym dozowniku pralki jest wyznaczona specjalna przegroda właśnie na taki płyn. Wlej go przed rozpoczęciem cyklu prania i nie martw się już o nic. Pralka sama „zdecyduje”, w którym momencie pobrać płyn.

Pralki półautomatyczne


Jeśli korzystasz z pralek półautomatycznych, to od Ciebie zależy, kiedy dodasz płyn do płukania. To bardzo proste, bo zasada pozostaje zawsze taka sama. Płyn do płukania wlej do ostatniego cyklu płukania. Nie zapominaj o zastosowaniu się do poleceń z etykiety.

Pranie ręczne


Po zakończeniu prania ręcznego, przystępujesz do kilku płukań. Kiedy widzisz, że „już dość”, możesz zastosować płyn do płukania. Do miski z chłodną wodą wlej odpowiednią ilość płynu do płukania. Wymieszaj go, włóż tkaniny do miski i przepłucz delikatnie. Pozostaw pranie w „kąpieli” na 5-10 minut. Po upływie tego czasu możesz wycisnąć wodę i przystąpić do suszenia.

Płyn do płukania może nie tylko zapewnić przyjemny zapach Twoim ubraniom. Wybierając odpowiedni płyn, możesz znacznie poprawić kondycję tkanin i ułatwić sobie dalsze prace. Jak to możliwe? Oto przykład: płyn do płukania tkanin producenta chemii gospodarczej, marki General Fresh jest dostępny w aż czterech wariantach zapachowych: Amazone Jungle, Indian Lotus, Caribbean Breeze, Amazon Jungle. Jednym słowem: dla każdego coś miłego. Ale nasz płyn nie tylko wspaniale pachnie, ale również działa antystatycznie, co oznacza koniec irytującego elektryzowania się tkanin. Płyn do płukania General Fresh zmiękcza tkaniny, zapobiega podrażnieniom delikatnej skóry i jednocześnie ułatwia prasowanie. Pamiętaj, aby zawsze pozwolić ubraniom i pościeli dobrze wyschnąć, a wszystkie zalety korzystania z płynu do płukania będą Twoim udziałem.

To może Cię zainteresować

pexels jaymantri 212269 1
W pralni
Krochmal to substancja na bazie skrobi, która od dawna jest używana w gospodarstwach domowych do...
Logo General Fresh
General Fresh
13 czerwca 2024 3 min czytania
pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
czyszczenie pralki
W pralni
Pralka to bez wątpienia jedno z najczęściej eksploatowanych urządzeń elektrycznych w naszych domach....
Logo General Fresh
General Fresh
24 października 2023 6 min czytania
plyn do plukania
W pralni
Domowe sposoby na różnego typu środki czyszczące oraz detergenty to ostatnio trend, który...
Logo General Fresh
General Fresh
17 października 2023 4 min czytania