Pytania i Odpowiedzi: Jak pozbyć z mieszkania zapachu papierosów?
Jednym z najczęściej powracających tematów w Waszych pytaniach jest kwestia nieprzyjemnych zapachów w mieszkaniu. Niektóre pytania są ogólne, inne dotyczą konkretnych woni. Wiele osób rzuciło lub rzuca palenie i zmaga się z zapachem papierosów, który ciągle przypomina im o nałogu. Dlatego dziś odpowiemy na pytanie: „Jak pozbyć się z mieszkania zapachu papierosów?”.
„Ja i mój mąż paliliśmy niemal od zawsze. Chyba dzięki papierosom się poznaliśmy, bo oboje wyszliśmy na ten sam balkon, żeby zapalić podczas imprezy. Ale trzy miesiące temu uznaliśmy, że trzeba wydorośleć i wspólnie rzuciliśmy. Wbrew pozorom nie jest tak strasznie :). Ale im dłużej nie palimy, tym bardziej przeszkadza nam, że w naszym mieszkaniu nadal czuć dym papierosowy. Co możemy z tym zrobić. Beata, 32 lata, Płock”
Beato, oto lista najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych, sposobów na wyeliminowanie zapachu papierosów z Waszego mieszkania:
1. Wietrzenie, wietrzenie i jeszcze raz – wietrzenie. Wpuszczajcie do mieszkania świeże powietrze, kiedy to tylko możliwe i nie naraża Was na przeziębienie.
2. Pranie ubrań. Jeśli paliliście oboje, to chyba nie ma ubrań, które nie zachowałyby na sobie zapachu papierosów. Najlepiej wyprać wszystkie. Zadbaj, aby już uprane nie leżały w sąsiedztwie czekających na swoją kolej. Przed ułożeniem świeżo wypranych ubrań, wytrzyj ściany i półki szaf/szafek chusteczkami nawilżanymi do mebli. Dla podtrzymania efektu odświeżoną szafę warto wyposażyć w Lavender Disc.
3. Odświeżenie zasłon i firan. Tekstylia okienne doskonale absorbują wszelkie zapachy. Wypierz zasłony i firany, a w mieszaniu od razu poczujecie świeży powiew. Do prania firan warto dodać wybielacz do firan General Fresh. Dzięki niemu firany odzyskają swoja dawną biel i elegancką formę.
4. Czyszczenie dywanów. Odkurz dokładnie dywany i wykładziny. Jeśli do worka odkurzacza wrzucisz wkład zapachowy Arola, to w całym mieszkaniu będziecie czuć wspaniały zapach. Być może to najlepszy moment na zlecenie profesjonalnego prania dywanów.
5. Czyszczenie lub wymiana tapicerki. Nie da się ukryć, że tkaniny uwielbiają zapachy. Nawet te, których Ty nie lubisz. Jeśli nie zamierzacie wracać do palenia, może warto zainwestować w wymianę tapicerki w Waszych meblach wypoczynkowych? Jeśli według Was to zbyt wiele, koniecznie wyczyść ją specjalnym preparatem.
6. Mycie szyb i luster. Dym papierosowy pozostawia specyficzny nalot nie tylko na zębach palaczy, ale również na powierzchniach szklanych. Weź do ręki płyn do mycia szyb, ręczniki papierowe i wytrzyj dokładnie wszystkie okna i lustra w Waszym mieszkaniu.
7. Odpowiednio dobrane odświeżacze powietrza. Na rynku możecie spotkaćcałą masę odświeżaczy. Jednak odświeżacz odświeżaczowi nierówny. Nie wiesz, który będzie najlepszy? Taki, który nie maskuje, ale neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Warto też wybierać takie, których zapach Ci się po prostu podoba. A czy możliwe jest połączenie obu cech? Oczywiście. Przykładem jest szeroka gama odświeżaczy General Fresh.
Jeśli w Waszym mieszkaniu też rozgościł się zapach dymu papierosowego – nie martwcie się. Dzięki tym siedmiu prostym zasadom możecie pozbyć się go raz na zawsze. Z naszą pomocą na pewno nie zajmie Wam to wiele czasu. W końcu służba świeżości to jedna z naszych podstawowych zasad.