Logo General Fresh
General Fresh 19 lipca 2016 4 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Pytania i Odpowiedzi: Jak pozbyć z mieszkania zapachu papierosów?

zapachpapierosow art gf 1679

Jednym z najczęściej powracających tematów w Waszych pytaniach jest kwestia nieprzyjemnych zapachów w mieszkaniu. Niektóre pytania są ogólne, inne dotyczą konkretnych woni. Wiele osób rzuciło lub rzuca palenie i zmaga się z zapachem papierosów, który ciągle przypomina im o nałogu. Dlatego dziś odpowiemy na pytanie: „Jak pozbyć się z mieszkania zapachu papierosów?”.

„Ja i mój mąż paliliśmy niemal od zawsze. Chyba dzięki papierosom się poznaliśmy, bo oboje wyszliśmy na ten sam balkon, żeby zapalić podczas imprezy. Ale trzy miesiące temu uznaliśmy, że trzeba wydorośleć i wspólnie rzuciliśmy. Wbrew pozorom nie jest tak strasznie :). Ale im dłużej nie palimy, tym bardziej przeszkadza nam, że w naszym mieszkaniu nadal czuć dym papierosowy. Co możemy z tym zrobić. Beata, 32 lata, Płock”

Beato, oto lista najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych, sposobów na wyeliminowanie zapachu papierosów z Waszego mieszkania:
    
1. Wietrzenie, wietrzenie i jeszcze raz – wietrzenie. Wpuszczajcie do mieszkania świeże powietrze, kiedy to tylko możliwe i nie naraża Was na przeziębienie.

2. Pranie     ubrań.     Jeśli paliliście oboje, to chyba nie ma ubrań, które nie zachowałyby na sobie zapachu papierosów. Najlepiej wyprać wszystkie. Zadbaj, aby już uprane nie leżały w sąsiedztwie czekających na swoją kolej. Przed ułożeniem świeżo wypranych ubrań, wytrzyj ściany i półki szaf/szafek chusteczkami nawilżanymi do mebli. Dla podtrzymania efektu odświeżoną szafę     warto wyposażyć w Lavender Disc.

3. Odświeżenie     zasłon i firan. Tekstylia okienne doskonale absorbują wszelkie zapachy. Wypierz zasłony i     firany, a w mieszaniu od razu poczujecie świeży powiew. Do prania     firan warto dodać wybielacz do firan General Fresh. Dzięki niemu     firany odzyskają swoja dawną biel i elegancką formę.

4. Czyszczenie dywanów. Odkurz dokładnie dywany i wykładziny. Jeśli do worka odkurzacza wrzucisz wkład zapachowy Arola, to w     całym mieszkaniu będziecie czuć wspaniały zapach. Być może to najlepszy moment na zlecenie profesjonalnego prania dywanów.

5. Czyszczenie lub wymiana tapicerki. Nie da się ukryć, że tkaniny uwielbiają zapachy. Nawet te, których Ty nie lubisz. Jeśli nie zamierzacie wracać do palenia, może warto zainwestować w wymianę tapicerki w Waszych meblach wypoczynkowych? Jeśli według Was to zbyt wiele, koniecznie wyczyść ją specjalnym preparatem.    

6. Mycie szyb i luster. Dym papierosowy pozostawia specyficzny nalot nie tylko na zębach palaczy, ale również na powierzchniach szklanych. Weź do ręki płyn do mycia szyb, ręczniki papierowe i wytrzyj dokładnie wszystkie okna i lustra w Waszym mieszkaniu.    

7. Odpowiednio dobrane odświeżacze powietrza. Na rynku możecie     spotkaćcałą masę odświeżaczy. Jednak odświeżacz odświeżaczowi nierówny. Nie wiesz, który będzie najlepszy? Taki, który nie maskuje, ale neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Warto też wybierać takie, których zapach Ci się po prostu podoba. A czy możliwe jest połączenie obu cech? Oczywiście. Przykładem jest szeroka gama odświeżaczy General Fresh.

Jeśli w Waszym mieszkaniu też rozgościł się zapach dymu papierosowego – nie martwcie się. Dzięki tym siedmiu prostym zasadom możecie pozbyć się go raz na zawsze. Z naszą pomocą na pewno nie zajmie Wam to wiele czasu. W końcu służba świeżości to jedna z naszych podstawowych zasad.

To może Cię zainteresować

pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 4 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania