21 Lipca 2016

Q&A Walka z roztoczami - jak wyjść z niej zwycięsko?

Roztocza kurzu domowego należą do najczęstszych czynników rozpoznawanych jako alergen. Mimo swoich niepozornych rozmiarów (0,3mm) mogą stanowić ogromne zagrożenie. Jedna z naszych Klientek napisała do nas właśnie w tej sprawie. Dlatego dziś odpowiadamy na pytanie Emilii z Warszawy: „Jak wygrać walkę z roztoczami?”

„Jestem młodą matką dwójki małych alergików. Jaś i Amelka mają wysoki poziom uczulenia na roztocza kurzu domowego. Nigdy w życiu nie pomyślałabym, że takie małe stworzenia mogą narobić tyle zamieszania. Wiem już, że idealnym miejscem dla ich rozwoju są ciepłe i wilgotne miejsca. No i oczywiście kurz... i tu zaczyna się problem – przecież on jest zawsze i wszędzie! A może jednak nie musi tak być? Wy znacie się na sprzątaniu. Może podpowiecie mi co robić, aby moje dzieci nie męczyły się aż tak? Emilia, 24 lata, Warszawa.”

Emilio, specjalnie dla Ciebie i wszystkich, którzy cierpią z powodu alergii na roztocza: lista najważniejszych zasad dbania o czystość, której te stworzenia nie znoszą.
    
1.Odkurzaj i ścieraj kurze. Odkurzanie co dwa dni to absolutna podstawa. Odkurzacz powinien stać się Twoim najlepszym domowym przyjacielem. A drugim niech zostaną chusteczki nawilżane. Te przeznaczone do mebli sprawdzą się w pokoju dzieci i salonie, zaś chusteczki nawilżane do ceramiki ułatwią codzienne utrzymanie czystości w łazience a także w kuchni.

2. Często zmieniaj poszwy. Powłoczki na poduszkach i kołdrach zmieniaj co tydzień. Podobnie jak prześcieradła. Pierz je w najwyższej dopuszczalnej dla danego materiału temperaturze. Staraj się je suszyć szybko, ale dokładnie.

3. Pierz pościel, zasłony i pluszaki. Wszystkie tkaniny stanowią idealne miejsce do zasiedlenia dla roztoczy. Raz na kwartał pierz kołdry, poduszki, zasłony i firanki, a także pluszowe i szmaciane zabawki dzieci.

4. Czyść materace i dywany parą wodną. Ponieważ roztocza wnikają bardzo głęboko, para wodna okaże się najlepszym sposobem na ich usunięcie z dywanów, wykładzin, materacy, a także mebli tapicerowanych.

5. Wietrz mieszkanie i unikaj wilgoci. Im częściej wietrzysz mieszkanie, tym lepiej. Wyznacznikiem górnej granicy jest dbanie o optymalną temperaturę w pokojach i unikanie przeciągów. Jeśli mieszkanie ma tendencję do „łapania” wilgoci zastosuj pochłaniacze. 

6. Wybieraj produkty ”antyroztoczowe”. Zarówno pościel, jak i materace, coraz częściej wykonane są w sposób, który przeciwdziała rozwojowi roztoczy. Podczas kolejnych zakupów zwróć na to uwagę. Antyalergiczna pościel znacznie poprawi komfort snu Twoich pociech.

7. Korzystaj z nawilżaczy i odświeżaczy powietrza. Zbytnie przesuszenie powietrza prowadzi do podrażnienia śluzówek i układu oddechowego. Dlatego dbaj o optymalne nawilżenie powietrza. Ważne, aby powietrze, którym oddychasz Ty i Twoi bliscy było czyste i świeże. W utrzymaniu takiego stanu pomogą Ci odświeżacze powietrza General Fresh.

Problem alergii dotyczy coraz większej liczby dzieci i dorosłych. Dzięki przestrzeganiu tych prostych zasad życie Twoje i Twoich bliskich nie będzie podporządkowane dyktaturze roztoczy. Z General Fresh możesz pozbyć się ich i wygrać walkę, która wydawała się skazana na porażkę. Z nami wszystko jest łatwiejsze. Powodzenia!