Logo General Fresh
General Fresh 18 kwietnia 2016 3 min czytania
W domu

Tego nie wyrzucaj! Czyli rzeczy, które mogą pomóc domowych w porządkach

untitled design 25 1514

Trudno wyobrazić sobie domowe porządki bez środków czystości. Podobnie jak bez odkurzacza, mopa, ściereczek i innych akcesoriów. W sklepach z artykułami gospodarstwa domowego można znaleźć coraz to nowe „gadżety” do sprzątania. Ale czy wiesz, że wiele z nich możesz zastąpić rzeczami, które masz swoim domu i do tej pory myślałeś, że nadają się już tylko do kosza? Oto one.

 

Stara szczoteczka do zębów


Dbanie o zęby wymaga nie tylko ich mycia, ale także regularniej wymiany szczoteczki do zębów. Zanim jednak wyrzucisz wysłużoną szczoteczkę, możesz ją jeszcze wykorzystać. Dzięki niej wreszcie doczyścisz wszystkie zakamarki w łazience, a nawet rowki w ramach okiennych.

 

Sprany t-shirt


Bawełniane podkoszulki są bardzo wygodne. Niestety każda, nawet najlepsza, kiedyś zaczyna bardziej przypominać szmatę niż ubranie. Wniosek: wykorzystaj ją właśnie jako szmatę. Bawełna doskonale wchłania wilgoć. Dla wygody możesz obciąć rękawy lub pociąć koszulkę na mniejsze kawałki. Wszystko zależy od tego, do czego chcesz wykorzystać „nową” szmatkę. Liczba zastosowań jest niezliczona, od mycia podłogi po polerowanie mebli.

 

Skarpetki z dziurami


Czasy cerowania skarpetek minęły bezpowrotnie. Jednak zanim wywalisz dziurawą skarpetkę, wrzuć ją ostatni raz do pralki. Długa skarpeta pomoże Ci wypucować zapastowane buty w stylu prawdziwego pucybuta. Krótkie skarpetki mogą służyć za szmatkę w stylu „wytrzyj i wyrzuć”.

 

Gąbka kąpielowa


Podczas kąpieli lub prysznica lubisz używać gąbki? Po zakupie nowej, jej poprzedniczka wcale nie musi zniknąć z Twojej łazienki. Możesz wykorzystać ją podczas mycia płytek, kabiny prysznicowej, wanny czy umywalki. Zużyta gąbka może znaleźć swój nowy dom również w garażu. Wykorzystana podczas mycia karoserii Twojego samochodu z pewnością ułatwi Ci to zadanie.

 

Wiele rzeczy, które wydawały Ci się śmieciami, może ułatwić domowe porządki. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz pieniądze. Jednocześnie zmniejszysz liczbę śmieci, co korzystnie wpłynie na środowisko. Zarówno akcesoria łazienkowe, jak wysłużone ubrania mogą pomóc w sprzątaniu. Wystarczy, że będą towarzyszyć im właściwe środki czyszczące marki General Fresh, a każde sprzątanie będzie zakończone pełną satysfakcją.

 

To może Cię zainteresować

pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 3 min czytania
pexels tima miroshnichenko 6195955 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele czasu spędzasz na kanapie? To ona jest świadkiem wielu rodzinnych...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels pixabay 38325 1
W domu
Zachowanie czystości w domu to podstawa sprawnego, bezpiecznego i schludnego funkcjonowania wszystkich...
Logo General Fresh
General Fresh
12 kwietnia 2024 5 min czytania
pexels kaboompics com 6256 1
W domu
Czarna armatura pełni niezwykle stylową funkcję w łazienkach, nadając wnętrzom industrialnego klimatu....
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 4 min czytania