Logo General Fresh
General Fresh 17 kwietnia 2023 4 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Wiosenne odświeżenie Twojego samochodu! 

wiosenne czyszczenie auta

Wiosna to idealny moment na gruntowne czyszczenie auta. Czyszczenie samochodu gwarantuje cenne walory estetyczne oraz znacząco wpływa na komfort jazdy. Sprzątnie auta powinno obejmować zarówno mycie z zewnątrz, jak i czyszczenie wnętrza samochodu. W pierwszym przypadku możesz skorzystać z myjni automatycznej. Myjka ciśnieniowa skutecznie usunie zabrudzenia z karoserii auta. Czyszcząc wnętrze pojazdu, warto postawić na samodzielne mycie samochodu. Jak powinno wyglądać mycie samochodu w środku?

Od czego zacząć czyszczenie wnętrza samochodu?

Czyszczenie wnętrza auta warto zacząć od uporządkowania przechowywanych w nim przedmiotów. Często zdarza się, że w samochodzie wozimy wszystko - dokumenty, jedzenie, picie, torbę na siłownię. Sprawdź, co leży na Twoich siedzeniach i w bagażniku, a następnie zastanów się, co rzeczywiście musi być w Twoim aucie, a co możesz z niego zabrać. Posprzątaj również śmieci - zwykle rzucamy je na dywaniki samochodowe lub wkładamy do schowków. Uprzątnięcie zbędnych rzeczy znaczne ułatwi późniejsze czyszczenie samochodu. Aby proces przebiegał sprawnie, wyciągnij dywaniki z auta i odsuń fotele. Możliwe, że za nimi również kryją się niepotrzebne drobiazgi, które zaśmiecają wnętrze samochodu.

Czym czyścić wnętrze auta?

Do czyszczenia samochodu w środku przydatny będzie przede wszystkim odkurzacz - warto zaopatrzyć się w model samochodowy, jednak sprzęt, stosowany w domowych warunkach będzie równie pomocny i skuteczny.

Odkurzając wnętrze auta, pamiętaj o tym, aby docierać do trudno dostępnych miejsc. Do tego celu użyj wąskiej końcówki odkurzacza. Zwróć uwagę na to, aby nie zniszczyć foteli, ani nie zarysować delikatnych tworzyw sztucznych, z których zwykle wykonane są rolety bagażnika oraz wnętrza schowków.

Do sprzątania we wnętrzu auta przydadzą się również odpowiednie szczotki, gąbki oraz ściereczki. Dzięki nim możliwe będzie m.in. skuteczne czyszczenie dywaników, tapicerki tekstylnej oraz mycie szyb samochodowych. Do mycia samochodu w środku wybieraj miękkie gąbki i ścierki - w ten sposób unikniesz niechcianych zarysowań.

Jakich środków użyć do czyszczenia wnętrza samochodu?

Mycie auta w środku, oprócz odpowiedniego sprzętu, wymaga również zastosowania przeznaczonych do sprzątania samochodu preparatów. Jakich środków użyć do czyszczenia samochodu w środku?

Po pierwsze, postaw na dobry środek do mycia szyb. Przejrzyste szyby mają bowiem ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Jak usunąć uporczywe zabrudzenia z szyb? W ich dokładnym wyczyszczeniu pomocne będą przede wszystkim płyny do mycia szyb oraz preparaty odtłuszczające. Do tego celu wykorzystać możesz także płyn do mycia naczyń oraz ciepłą wodę.

Do mycia auta w środku należy używać również preparatów, przeznaczonych do czyszczenia i pielęgnacji tapicerek. Pamiętaj o tym, że do usuwania zabrudzeń z tapicerki skórzanej sięgnąć należy po specjalny środek, dzięki któremu możliwe będzie samodzielne czyszczenie i impregnacja skórzanych powierzchni. Na czyszczoną powierzchnię ze skóry nie należy natomiast nakładać domowych preparatów, takich jak mydło czy kremy do ciała - mogą one uszkodzić skórzane obicia.

Sprzątanie samochodu w środku - jak zadbać o świeży zapach w aucie?

Zdarza się, że po dłuższej trasie w Twoim samochodzie unosi się nieprzyjemny zapach? Pamiętaj o tym, aby podczas czyszczenia wnętrza samochodu usunąć z niego wszystkie śmieci, np. zalegające w schowkach resztki jedzenia. Jak jeszcze zadbać o przyjemny, świeży zapach w samochodzie?

Planując sprzątanie auta, kup odpowiednie środki odświeżające. Dobrym rozwiązaniem będzie przede wszystkim odświeżacz samochodowy. Wybierz swój ulubiony zapach, zawieś produkt w swoim samochodzie i ciesz się wyjątkową świeżością w każdej podróży. Do odświeżenia powietrza w aucie świetnie sprawdzą się również słoiczki zapachowe do samochodu. Dzięki nim czyszczenie samochodu w środku stanie się jeszcze bardziej efektywne. Możesz postawić także na tradycyjne i sprawdzone rozwiązanie, jakim są choinki zapachowe. Ich użycie bez wątpienia zwiększy komfort jazdy!

To może Cię zainteresować

pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 4 min czytania
pexels tima miroshnichenko 6195955 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele czasu spędzasz na kanapie? To ona jest świadkiem wielu rodzinnych...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels tima miroshnichenko 6195273 1
Praktyczne rozwiązania
Utrzymanie czystości w domu to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia i komfortu...
Logo General Fresh
General Fresh
15 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels pixabay 38325 1
W domu
Zachowanie czystości w domu to podstawa sprawnego, bezpiecznego i schludnego funkcjonowania wszystkich...
Logo General Fresh
General Fresh
12 kwietnia 2024 5 min czytania