Logo General Fresh
General Fresh 16 maja 2018 4 min czytania
Lifestyle

10 rzeczy, które zrobisz w 10 minut, czyli o sprzątaniu w „międzyczasie”

zrzut ekranu 2018 05 29 o 125501 6381

10 minut to niby nic, ale w obliczu niespodziewanej wizyty potrafisz w tym czasie uporządkować niemal całe mieszkanie. A jak często przyłapujesz się na tym, że masz kilka wolnych minut i nie wiesz, co z nimi zrobić? Wykorzystaj je właśnie na sprzątanie. Oto lista dziesięciu rzeczy, które możesz zrobić właśnie w 10 minut, a tym samym zadbasz o porządek w swoim mieszkaniu. I to bez czekania na bodziec w postaci niezapowiedzianych wcześniej gości. 

Czyszczenie komputera/laptopa

Wystarczy, że wyłączysz i odłączysz komputer/laptop od zasilania i delikatnie przetrzesz obudowę wilgotną ściereczką z mikrofibry. Wszystkie paproszki, jakie znalazły schronienie między przyciskami klawiatury wymieciesz starą, czystą i suchą szczoteczką do zębów. Monitor wyczyść przy użyciu profesjonalnej ściereczki, którą na koniec możesz również wytrzeć powierzchnię klawiatury. I gotowe. 

Odkurzanie

Ta propozycja prawdopodobnie nie jest dla Ciebie zaskoczeniem. 10 minut to wystarczająco dużo czasu, aby odkurzyć szlaki komunikacyjne w swoim mieszkaniu lub zając się dokładniej podłogą w wybranym pokoju. 

Lustra 

Lustra odbijają nie tylko Twoje oblicze, ale także oblicze Twojego mieszkania. Kurz i ślady palców czy też ślady po owadach potrafią być naprawdę irytujące. Aby się ich pozbyć wystarczy, że sięgniesz po kilka ręczników papierowych i płyn do szyb Splash od General Fresh. Za jednym zamachem z powodzeniem możesz wyczyścisz wszystkie lustra w mieszkaniu.

Kurze

Wycieranie kurzy, zwłaszcza kiedy jest wykonywane regularnie, zajmuje dosłownie kilka minut. Pamiętaj, że wcale nie musisz wycierać wszystkich powierzchni w tym samym czasie. Jeśli masz dosłownie 10 minut, zdecyduj, czy wytrzesz parapety, drewniane meble, a może zajrzysz do łazienki? Doskonałą pomocą w tym zadaniu są chusteczki nawilżane. I tak, w jednej ręce chusteczka, a druga gotowa do podnoszenia i odstawiania przedmiotów, które stają na drodze do czystości. 

Półka z książkami

Ułożenie książek na jednej z półek to kilka minut. Najszybciej osiągniesz satysfakcjonujący efekt zdejmując z niej wszystkie egzemplarze. Teraz wytrzyj półkę i ponownie ustaw książki, ale już w pożądanej konfiguracji.

RTV 

Telefony, tablety, piloty, monitory i konsole – one wszystkie potrzebują czasami chwili uwagi. Do regularnego wyczyszczenia wystarczy Ci ściereczka z mikrofibry. Spryskaj ją delikatnie płynem do czyszczenia elektroniki lub samą wodą, strzepnij i przystąp do wycierania powierzchni.

Śmieci

Wyrzucenie śmieci zajmuje dwie minuty, ale skoro masz ich nieco więcej, wykorzystaj je, aby zebrać śmieci z wszystkich pomniejszych koszy lub przeznacz ten czas na segregację odpadów podlegających recyklingowi.

Osad na kubkach/sztućcach

Sztućce i kubki bez osadu wyglądają o niebo lepiej. Aby usunąć nieestetyczny nalot wystarczy, że sięgniesz po sok z cytryny lub szczyptę kwasku cytrynowego, którym posypiesz zwilżoną wodą gąbkę. Przetrzyj powierzchnię sztućców/kubków, spłucz i wytrzyj do sucha.

Makulatura?

W 10 minut przejrzysz zaległą prasę, ulotki i korespondencję, która do tej pory zalegała bez należnego jej zainteresowania. Warto od razu zdecydować, co jest makulaturą, co zasługuje na przejrzenie, a co musi znaleźć swoje miejsce w domowych rachunkach i dokumentach.

Wyczyścisz opakowania

Pojemniki z produktami spożywczymi wymagają co jakiś czas odkurzania lub wyczyszczenia z plam powstałych podczas gotowania. Podobnie jak opakowania zawierające kosmetyki i/lub środki czystości w łazience, gdzie kurz przylega do nich jak opiłki metalu do magnesu. 10 minut to mnóstwo czasu na to zadanie.

A Ty – jak wykorzystasz najbliższe 10 wolnych minut? 

To może Cię zainteresować

porzadkiwdomu
Lifestyle
W codziennej pielęgnacji domu często sięgamy po gotowe środki czyszczące, które mogą zawierać...
Logo General Fresh
General Fresh
5 czerwca 2023 4 min czytania
shutterstock 1821313732011
Lifestyle
Sprzątanie bywa uciążliwe dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na...
Logo General Fresh
General Fresh
26 maja 2023 4 min czytania
shutterstock 1722168757201
Lifestyle
Dłuższe dni często skłaniają nas do wiosennych porządków. Nadchodząca wielkimi krokami nowa...
Logo General Fresh
General Fresh
21 marca 2023 5 min czytania
generalne porzadki w domu
Lifestyle
Dlaczego generalne porządki w domu tak często się nie udają? Ponieważ wiele osób nie ma...
Logo General Fresh
General Fresh
26 września 2022 5 min czytania