Logo General Fresh
General Fresh 7 lutego 2020 3 min czytania
W łazience

5 ważnych czynności, które pomijasz podczas sprzątania łazienki

shutterstock 211322866 6571

Czysta łazienka jest wizytówką każdego domu, ale okazuje się, że w trakcie porządków tego pomieszczenia można popełnić niejeden błąd. O jakich czynnościach zapominamy, dbając o czystość łazienki? Przekonaj się, czy na pewno poświęcasz sprzątaniu łazienki wystarczająco uwagi!


Czynności, które pomijasz podczas sprzątania łazienki

1. Czekanie ze zmyciem środków czyszczących
Część środków czyszczących można zmyć od razu po ich nałożeniu, ale większość potrzebuje czasu, aby zacząć działać. W zależności od środka może to być zarówno 30 s, jak i kilka minut.

Jeśli nie przestrzegasz wskazówek umieszczonych na produkcie, środek może nie wyczyścić powierzchni dokładnie, nawet jeśli zdaje się być inaczej. Nie daj się zwieść lśnieniu! Łazienka może jednocześnie i sprawiać wrażenie czystej, i roić się od bakterii. Bakterii, które nie zostały usunięte przez natychmiastowe zmycie środka czyszczącego.


2. Zmiana środków czyszczących
Uniwersalne środki do czyszczenia łazienki, takie jak żel General Fresh, są dobre, ale poleganie tylko na jednym produkcie może nas zwieść na manowce. Dlaczego? Płyn, którego używasz do czyszczenie toalety i wanny, niekoniecznie nadaje się do przetarcia blatów, pralki czy płytek. 

Tymczasem wielu ludzi szoruje całą łazienkę, używając do tego tylko jednego produktu. To wygodne, ale mało efektywne. Co gorsze, największą popularnością wśród produktów “do wszystkiego” cieszą się chusteczki czyszczące. Te służą natomiast przede wszystkim do usuwania kurzu i niewielkich zabrudzeń. Nie mają właściwości odkażających, a te są w łazience najważniejsze.


3. Założenie rękawiczek ochronnych
Gumowe rękawiczki może i nie są bardzo stylowe, ale trzeba je założyć podczas sprzątania łazienki. Dlaczego? Stanowią dodatkową barierę ochronną przed kontaktem skóry ze środkami chemicznymi. Niektóre z nich mają przecież działanie żrące! Chemikalia mogą wywołać groźną reakcję alergiczną lub po prostu wpłynąć na wygląd skóry np. wysuszać ją. Unikniesz tego, zakładając rękawiczki ochronne.


4. Wyczyszczenie pojemnika na mydło
Skoro w pojemniku na mydło ciągle znajduje się mydło, czyli środek czyszczący, to dozownik nie może być brudny, prawda? Nic bardziej mylnego. Wewnątrz pojemnika tworzy się mydlany osad, który z czasem traci swoje właściwości i staje się idealnym środowiskiem dla bakterii. Jeśli zapominasz o jego regularnym czyszczeniu, najpewniej aż roi się w nim od zarazków.


5. Wyczyszczenie pralki
Pralka, chociaż w teorii cały czas “czyści się sama”, to w praktyce ma wiele zakamarków, którym pranie zwykłymi środkami niestraszne. Raz na jakiś czas trzeba bowiem włączyć pranie bez ubrań, ale za to z dodatkiem środka czyszczącego np. z płynem do pralki General Fresh. Dzięki temu z pralki znikną wszystkie osady po środkach piorących i inne nieczystości. Pamiętaj dodatkowo o czyszczeniu filtra.

To może Cię zainteresować

szafka pod zlewem
W łazience
Każdy, kto kiedykolwiek stanął przed wyzwaniem organizacji szafki pod zlewem, wie, że to nie lada...
Logo General Fresh
General Fresh
14 grudnia 2023 3 min czytania
kamien w toalecie
W łazience
Kamień w toalecie to problem, z którym boryka się wiele gospodarstw domowych. Nie tylko szpeci...
Logo General Fresh
General Fresh
11 grudnia 2023 5 min czytania
wanna prysznic
W łazience
Prysznic czy wanna? To pytanie, przed którym stoi każda osoba, która decyduje się na...
Logo General Fresh
General Fresh
6 grudnia 2023 4 min czytania
czyszczenielazienki
W łazience
Sprzątanie łazienki to dla Ciebie nieprzyjemny i czasochłonny obowiązek? Nie musi dłużej tak być....
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2023 4 min czytania